niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: „Zakładowe” psy zostaną odłowione

Dodano: 10 lutego 2017, 12:31
Autor: rs

Historia bezpańskich psów, wałęsających się pomiędzy magazynami Zakładów Azotowych, będzie miała pozytywne zakończenie. Władze miasta wyraziły zgodę na jednorazowe odłowienie zwierząt i umieszczenie ich w schronisku. Za kolejne firma będzie musiała zapłacić.

O tym, że kilka dorosłych psów zadomowiło się na terenie Azotów poinformował nas jeden z pracowników. Jak podkreślał, psy są bezdomne, kręcą się pomiędzy magazynami i należy je wyłapać. Niestety, jak skarżył się w połowie stycznia, jego telefony do Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, czy schroniska nie pomagały. Co prawda kilka zwierząt po jego zgłoszeniu zostało odłowionych, ale z resztą nadal był problem

Przy okazji wyszło na jaw, że kwestia odławiania psów na terenie ZA nie jest uregulowana żadną umową. Tego rodzaju interwencje miasto, a konkretnie Zakład Usług Komunalnych prowadzi tylko wtedy, gdy chodzi o tereny publiczne, a nie prywatne. W związku z tym oraz faktem, że schronisko było zapełnione, nie interweniowano. Ponadto Urząd Miasta oczekiwał, że o pomoc w sprawie psów oficjalnie wystąpi samo przedsiębiorstwo, a nie jego pracownicy.

Ale gdy informacja o zwierzętach dotarła do władz spółki, Zakłady Azotowe zwróciły się do Ratusza z prośbą o zajęcie się problemem, oferując pomoc m.in. w złapaniu psów, czy wyrażeniu zgody na ich wyjazd z terenu firmy.

- Zgodziliśmy się na odłowienie tych psów, czym wkrótce zajmą się pracownicy naszego schroniska. W odpowiedzi zasugerowaliśmy również, by na przyszłość władze ZA podjęły kroki w celu uregulowania tej sprawy. Tak duża firma powinna podpisać umowę z wybranym przez siebie podmiotem na usługi dotyczące odławiania zwierząt i umieszczania ich w schronisku - mówi Katarzyna Molenda z Wydziału Ochrony Środowiska w puławskim Urzędzie Miasta.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!