środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Zmarł Stanisław Jędrych

Dodano: 16 marca 2016, 14:32
Autor: rs

Nie żyje Stanisław Jędrych. Były komendant Hufca Puławy ZHP, pierwszy sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR w Puławach i zastępca naczelnika Urzędu Miejskiego w Puławach zmarł w wieku 72 lat.

Stanisław Jędrych (fot. materiały ZHP Puławy)
Stanisław Jędrych (fot. materiały ZHP Puławy)

Stanisław Jędrych w okresie PRL pełnił szereg istotnych funkcji publicznych, m.in. dwukrotnie na początku i pod koniec lat 80-tych, pierwszego sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Puławach. Wcześniej, w latach 70-tych był m.in. inspektorem oświaty i wychowania, a w 1977 roku zastępcą naczelnika Urzędu Miejskiego.

Przez większość życia pracował z młodzieżą. Był m.in. dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach, a przez pięć lat także komendantem harcerskiego Hufca Puławy. To pomysłodawca i jeden z założycieli Muzeum Oświatowego w Puławach oraz organizator budowy pomnika ku czci partyzantów walczących w Bitwie pod Rąblowem. W czasach PRL odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Zasługi dla ZHP. W 2013 roku otrzymał nagrodę od prezydenta Puław za działalność kulturalno-oświatową.

W związku z jego śmiercią, przewodnik puławskiego hufca ZHP Karol Gudek wydał rozkaz specjalny dla druhów o trzydziestodniowej żałobie. Jego treść będzie odczytywana podczas specjalnych zbiórek drużyn, a krzyże harcerskie przykryją czarne opaski. W żałobie są także pracownicy muzeum przy ul. Włostowickiej. 

– Jako prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oświatowego przyczynił się do wprowadzenia wielu usprawnień i nowych, atrakcyjnych form działania. Wykonując niełatwe zadanie kierownicze w wielu puławskich instytucjach, potrafił oddać się bez reszty pasjom społecznikowskim, które stanowiły dla niego wyzwania i zaprzątały myśli do ostatnich chwil życia. Odszedł człowiek wyjątkowy, dobry i życzliwy ludziom – piszą pracownicy Dyrekcji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, które pełni nadzór nad muzeum.

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Jędrycha odbędą się w czwartek 17 marca o godz. 12 w kaplicy Domu Pogrzebowego „Rydel” przy ul. Bema 12 w Puławach. Urna z jego prochami zostanie złożona na cmentarzu przy ul. Piaskowej.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 marca 2016 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreczal mi nominacje na przewodnika ZHP. Pozniej juz jako phm rozmawialem z Nim gdy byl sekretarzem PZPR a ja w opozycji. Niezwykle zrownowazony w pogladach. Szkoda ze tacy ludzie odchodza ale skoro wychowywal mlodziez to mam nadzieje ze przekazal ten "swoj styl" mlodym.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pl.Litewski będzie przebudowywany, z tyłu za pomnikie Unii jest dobre miejsce na ten psi "cmentarz"
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znałem Staszka wiele lat.Super człowiek.Wyrazy współczucia dla rodziny.
Rozwiń
j
j (17 marca 2016 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kondolencje Tomek

Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2016 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tomek?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!