sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Znikają drzewa na stacji kolejowej

Dodano: 17 marca 2017, 17:15
Autor: rs

Wycięto kilka starych, wysokich drzew rosnących przy stacji kolejowej Puławy.

O wycinkę w e-mailu do redakcji pyta jeden z Czytelników: – Nie wiem jaki jest sens wycięcia tych pięknych drzew – napisał.

Inwestor, czyli PKP-PLK jeszcze nie odpowiedział na nasze pytania, ale w przypadku podobnych działań w innych miastach, kolejarze wycinkę tłumaczyli względami bezpieczeństwa.

Porządkowanie terenu przy tzw. „Puławach Drewnianych” to tylko drobna część całego zadania polegającego na oczyszczeniu ze zbędnych drzew odcinka od Lublina do Pilawy. Przetarg dotyczący tych prac został podzielony na trzy części (Otwock-Pilawa, Pilawa-Dęblin i Dęblin-Lublin). Za ostatnią odpowiada firma Floreko, która za pozbycie się niechcianych roślin otrzyma 465 tys. złotych. Na te same prace przy pozostałych odcinkach inwestor przeznaczy prawie 4,5 mln złotych. Uporządkowanie całego przylegającego do torów terenu ma się zakończyć 31 maja.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lecie rozpocznie się modernizacja linii kolejowej nr 7 z Lublina do Otwocka. To z kolei, dla wszystkich pasażerów PKP z miejscowości położonych na tej trasie oznacza konieczność przesiadki do innych środków lokomocji. 

Czytaj więcej o: kolej drzewa Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
antypisomoher
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 marca 2017 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wtcinają drzewa jadąc do Lublina po prawej stronie, zresztą nie tylko w Puławach. Ma to związek z zaplanowanym na początku maja remontu tej trasy kolejowej, oraz stawiania nowych słupów do przesyłu energii elektrycznej. Z tego co obserwuję z okna pociągu, słupy są stawiane od trzech lat w kierunku do nowej drogi wylotowej z Lublina na Rzeszów, czyli do miejscowości Marynin gdzie mieści się stacja Motycz. W Sadurkach też wycięto dużo dogodnych okazów drzew. Pas przyległy do torowiska jest oczyszczony.
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 00:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wsaysto wyciąc w piz..,u
Rozwiń
antypisomoher
antypisomoher (17 marca 2017 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyciąć drzewa i postawić pomniki wiadomo jakie...
Rozwiń
Henio
Henio (17 marca 2017 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No, może nie wszystko na raz. Na początek dobrze by było wyciąć drzewa przy drogach, w miejsce drzew zasadzić żywopłoty, a całe ekooszołomstwo zagonić do ich pielęgnacji.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam, że w całej Polsce powinny zostać wycięte wszystkie ale to wszystkie drzewa.Wtedy na drogach by nikt nie zginął - bo to przecież drzewa są winne nadmiernej prędkości i głupocie ludzi, zmniejszyła by się liczba samobójstw przez powieszenie na drzewie i w końcu nie trzeba by ptaków przeganiać - no bo nie miały by gdzie siadać, a i liści by nie trzeba było sprzątać. Same oszczędności. AAA i teren po drzewach trzeba wyłożyć ładną kostką, calutki. Wytnijmy wszystkie drzewa i zabetonujmy całą Polskę. Będzie pięknie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!