niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Znów demonstrowali przed sądem, dziś kolejna pikieta

Dodano: 25 lipca 2017, 16:20

Mimo dwóch wet prezydenta, przed puławskim Sądem Rejonowym w poniedziałek po raz kolejny zorganizowano demonstrację, w której tym razem wzięło udział około dwustu osób. Byli wśród nich politycy PO i działacze KOD. Przemawiał m.in. poseł Włodzimierz Karpiński. We wtorek wieczorem planowana jest kolejna pikieta w Puławach

Zawetowanie kontrowersyjnych ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa przez prezydenta Andzeja Dudę nie zniechęciło przeciwników rządu przez wyjściem na ulicę. W poniedziałek przed puławskim sądem pojawiła się jeszcze liczniejsza grupa demonstrujacych, niż miało to miejsce w niedzielę.

Mieszkańców wsparła liczna reprezentacja obozu opozycyjnego wobec Prawa i Sprawiedliwości na czele z lokalnymi działaczami Platformy Obywtelskiej oraz Komitetu Obrony Demokracji. Uczestnicy pikiety wydawali się zbudowani ostatnimi decyzjami prezydenta, które uznali za efekt m.in. takich protestów, jak ten organizowany w Puławach.

- To postawiło tamę tym, którzy mają zapędy autorytarne. Jeszcze Polska nie zginęła, póki żyją wolni obywatele zdolni upomnieć się o swoje prawa obywatelskie - mówił poseł Włodzimierz Karpiński (PO), który ludzi uczestniczących w protestach nazwał tymi, którym na sercu leży wolność i zdolność do wzajemnego szacunku. Zaapelował także, by zebrani rozmawiali ze swoimi sąsiadami i znajomymi, którzy "ulegli magii dobrej zmiany".

Do pikietujących mówił również szef puławskiego KOD-u, Czesław Rolla, który od miesięcy stara się budować wokół komitetu szerokie poparcie społeczne. Do zabierania głosu zachęcał m.in. przedstawicieli lewicy i związków zawodowych. Protestujący wykonali także gest w kierunku funkcjonariuszy policji, dziękując im za służbę. Wśród zgromadzonych dostrzec można było także byłego wiceprezydenta Puław, Grzegorza Nakoniecznego (PO), byłego prezesa Zakładów Azotowych, Mariana Rybaka, radnego Cezarego Jędrzejczyka (PO).

Organizatorzy antyrządowych demonstracji coraz mocniej starają się akcentować swój patriotyzm, czego dowodem jest wyraźna przewaga polskich flag nad unijnymi, wspólne słuchanie hymnu oraz wyraźne złagodzenie retoryki. Zamiast haseł wymierzonych wprost w PiS, organizatorzy protestów starają się częściej używać takich słów jak "Polska", "wolność", czy "szacunek", przy okazji ustawiajac przy swoich przeciwnikach politycznych takie pojęcia jak "kłamstwo", "hańba", czy "autorytaryzm".

 Na wtorek o godz. 21 zaplanowano kolejną pikietę w Puławach.

Czytaj więcej o: Puławy protest Puławy
ciemny lud
My
lis
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ciemny lud
ciemny lud (1 sierpnia 2017 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Puławianie sprawdźcie, czy ci protestujący są z Puław? W Kraśniku niejaki poseł Wilk ściągną bandę około 50 niedobitków z gębami alkoholików skąd ich wziął i za ile? W eter zaś puścił informację że było ich 150. A tak poza tym to zostali wygwizdani  przez ludzi wracających do domów po ciężkiej pracy. Tak PO/PSL/N robią a raczej chcieliby robić z Polaków idiotów. Nie uda wam się to.Pozdrawiam mieszkańców Puław i tych co mój przekaz czytają. Kraśniczanin od urodzenia.
 Polska wschodnia i wszystko jasne.
Rozwiń
My
My (31 lipca 2017 o 02:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Karpiński won !!!
Rozwiń
lis
lis (31 lipca 2017 o 00:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to już wspólne GRILOWNIE  się  SKOŃCZY?
Rozwiń
obserwator
obserwator (27 lipca 2017 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na zdjęciach widzimy: byłego wiceprezydenta Puław z PO oraz byłego wicestarostę z PO, a obecnie członka zarządu województwa lubelskiego (rządzi tam koalicja PO-PSL) - 2 braci, byłych radnych z PO i kandydatów na radnych z PO z ostatnich i przedostatnich wyborów samorządowych, oraz koleżanki i kolegów posła Karpińskiego z PO z czasów licealnych i ich nieliczne rodziny oraz garstkę znajomych. Liczniejsza była impreza u Włodka gdy został posłem. Generalnie słabo - PeOwcy się wykruszają.
Rozwiń
 .
. (27 lipca 2017 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te Pisowce na Azotach to muszą być jednak nieudolne. 1/2 protestujących na zdjęciach to pracownicy ZA z ostatniego naboru po przegranych wyborach parlamentarnych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!