poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy zostaną z połową obwodnicy, inwestycja przerwana

  Edytuj ten wpis

Drogowcy mają już wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia II etapu budowy obwodnicy Puław. Prace jednak nie ruszą, bo brakuje pieniędzy.

– Otrzymaliśmy decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy II etapu obwodnicy Puław – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Obejmuje on odcinek od Puław do Sielc, gdzie obwodnica ma połączyć się z krajową "siedemnastką”.

Drogowcy zdecydowali, że zrealizują wariant omijający zabudowania w Młynkach i uwzględniający budowę węzła drogowego Końskowola, którego nie było w początkowych planach budowy obwodnicy.

Cała inwestycja mogłaby już dziś ruszyć z kopyta. Szkopuł w tym, że w tegorocznym budżecie państwa nie ma pieniędzy na II etap obwodnicy Puław.

– Czekamy, aż te środki zostaną zapisane w przyszłorocznym budżecie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Pieniądze są potrzebne, żeby zapłacić właścicielom za grunty, przez które przebiegnie dalsza część obwodnicy. Czy znajdą się one w przyszłorocznym budżecie?

– Sprawa jest rzeczywiście bardzo trudna. Nie oszukujmy się, nie ma możliwości nieskończonego drukowania pieniędzy – mówi poseł Włodzimierz Karpiński (PO). – Ale może być tak jak w przypadku puławskiego mostu. Inne mosty w większych miastach też były bardzo potrzebne, a to nam udało się zdobyć pieniądze.

Poseł zapewnia, że będzie walczyć o to, żeby pieniądze na II etap obwodnicy się znalazły. – Nawet dzisiaj rozmawiałem z ministrem Grabarczykiem na ten temat (Cezary Grabarczyk – minister infrastruktury – red.) – dodaje Karpiński.

Interwencję w sprawie obwodnicy obiecuje też Małgorzata Sadurska (PiS). – Już dwa razy pisałam interpelacje i otrzymywałam zapewnienia, że budowa obwodnicy nie jest zagrożona – dziwi się Sadurska.

Posłanka przypomina, że dwa lata temu przed wyborami działacze PO zbierali w Puławach podpisy pod petycją do ówczesnego rządu PiS o przyśpieszenie prac nad budową II etapu obwodnicy.

– Tymczasem teraz okazuje się, że na obwodnicę w ogóle może nie być pieniędzy. W interpelacji, którą właśnie przygotowuję, zapytam, jak rząd spełni swoją obietnicę wobec mieszkańców Puław – dodaje Sadurska.

Prezydent Puław na razie nie chce sprawy komentować. Za to mieszkańcy Puław robią to chętnie.

– To porażka, żeby miasto zostało tylko z połówką obwodnicy. Można wymyślać zakazy wjazdu do miasta dla tirów, ale najważniejsze to zbudować drugą część drogi – uważa Tomasz, zawodowy kierowca pracujący w jednej z puławskich firm.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AH1N1
obserw...
obserwator
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AH1N1
AH1N1 (26 października 2009 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Istotne jest podejście urzędników z GDDKiA w Lublinie, bo tam Puław się nie lubi. Są przykłady z co prawda z PRL ale dużo np. blokada budowy domów centrum w Puławach. Teraz też by się coś znalazło.
Zresztą budowę nowego mostu wymusiła sytuacja tzn coraz gorszy stan techniczny starego mostu, jeszcze kilka lat pod takim obciążeniem i pewnie trzeba by było go zamknąć. Generalna nie miała wyjścia. Ale i nasz Grobel ma w budowie udział, powalczył trochę, bo swego czasu była alternatywa budowy mostu w Kamieniu a nie w Puławach.
Rozwiń
obserw...
obserw... (26 października 2009 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Same pijusy...I nieroby pewnie.....
Rozwiń
obserwator
obserwator (26 października 2009 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
swój ncik napisał:
Edziu no to sobie popiliśmy obaj. Jak się pomyliłem to sorry. Twoje zdrowie.
Rozwiń
ale jajca
ale jajca (26 października 2009 o 06:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ano... dobrze, że w Polsce jest walka wyborcza i wybory do parlamentu.... przynajmniej z tych obietnic mamy połowę obwodnicy
Poczekajmy więc do kolejnych wyboró. Przyjdą nowi i obiecają drugą połowę
Rozwiń
karambol
karambol (26 października 2009 o 06:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na pocieszenie napiszę jeszcze tylko, że lepsze pół obwodnicy, niż żadna
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!