środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Zwolnienia w szpitalu. 40 osób straci pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2011, 18:30

Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie 150 osób. (Maciej Kaczanowski)
Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie 150 osób. (Maciej Kaczanowski)

W puławskim szpitalu trwają zwolnienia. Niewykluczone również, że lekarze przejdą na kontrakty. Dzisiaj odbywały się konsultacje dyrekcji z pracownikami.

Największe cięcia etatów mogą dotknąć pracowników personelu pomocniczego. Czyli ratowników medycznych, salowych, sprzątaczek czy pracowników gospodarczych. Cztery osoby otrzymały już wypowiedzenia, kolejne stracą pracę w tym roku.

Dyrekcja szpitala zapowiada jednak, że zwolnień grupowych nie będzie. – Stosujemy miękką restrukturyzację. W pierwszej kolejności będziemy zastanawiać się nad dalszym przedłużaniem umów zawartych na czas określony. Każda decyzja zostanie dokładnie rozważona. Przeanalizujemy również grupę pracowników, którzy już nabyli prawa do świadczeń emerytalnych lub rentowych. Jeśli ich odejście nie wpłynie na pracę szpitala i nie obniży standardu usług, będziemy chcieli się z nimi rozstać – tłumaczy dyrektor Jolanta Herda.

Dyrekcja puławskiego SP ZOZ chce również zaproponować kadrze lekarskiej przechodzenie na kontrakty. Według planów na etatach pozostaliby wyłącznie ordynatorzy oddziałów. – Nie wiemy jeszcze, jak wysokie miałyby być kontrakty. Nie znamy bliższych szczegółów. Cały czas trwają rozmowy z dyrekcją – mówią lekarze.

– To są bardzo trudne i poważne rozmowy. Przedstawiamy nasze propozycje poszczególnym oddziałom. Lekarze przyjmują je do wiadomości, ale do konkretnych postanowień i rozwiązań jest jeszcze daleko – przyznaje Waldemar Gardias, dyrektor placówki do spraw medycznych.

Związki zawodowe pracowników są zaniepokojone. – Nie mam wątpliwości, że zmniejszenie liczby personelu może oznaczać mniej usług i niższy zakres świadczeń. A przecież wszyscy zostaniemy kiedyś pacjentami – mówi Janina Pasek ze związku zawodowego pielęgniarek.

Zdaniem związkowców kłopoty placówki wynikają ze zbyt niskich kontraktów oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. – Każdy szpital boryka się z niedoszacowaniem kontraktów przez NFZ. Nasza placówka nie jest wyjątkiem. Jako związki zawodowe z obawą patrzymy na sytuację szpitala. Jednocześnie rozumiemy, że zadłużenie rośnie i zmiany są konieczne. Uważnie obserwujemy działania dyrekcji. Zostaliśmy zapewnieni, że każda decyzja personalna zostanie indywidualnie i głęboko przeanalizowana – mówi Pasek.

Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie1050 osób. Placówka jest zadłużona na 45 mln. zł. Tylko w ciągu ubiegłego roku zobowiązania wzrosły o siedem milionów złotych. Redukcja zatrudnienia ma pomóc w wyhamowaniu zadłużenia.

Mimo kłopotów finansowych w ciągu ostatnich czterech lat puławski SP ZOZ jest systematycznie modernizowany. Gruntowne remont przeszedł m.in. oddział dziecięcy oraz kardiologiczny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
effuent. enuats
Marek
karol
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

effuent. enuats
effuent. enuats (20 kwietnia 2011 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łubudubu Łubuduby niech żyje nowa Pani Dyrektor naszego wspaniałego szpitala puławskiego! To mówił Marek...
Rozwiń
Marek
Marek (15 kwietnia 2011 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja życzę Pani Dyrektor jak najlepiej bo wiem ze chce dobrze i to jest najważniejsze a podziwiam ja za to ze musi walczyć z wami i z takimi rekinami jak................
Rozwiń
karol
karol (15 kwietnia 2011 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to jest straszne jak ja czytam sobie tych waszych komentarzy to mi nie dobrze się robi.Co wy możecie oceniać jestem za zwolnienia i jeszcze raz zwolnienia oczywiście w wieku emerytalnym w zamian dać szanse młodym.Pani dyrektor a tymi wpisami to proszę sobie nie zaśmiecać głowy polak zawsze będzie narzekać .
Rozwiń
karol
karol (15 kwietnia 2011 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze PAni Dyrektor dac szanse mlodym Dzaiadki na ryby grzyby a nie w szpitalu brawo ...
Rozwiń
uważny
uważny (8 kwietnia 2011 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pod zdjęciem w artykule napisano,że szpital zatrudnia 150 osób zaś w tekście na dole ,że zatrudnia 1050 co za rozbieżność aż o 900 osób.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!