niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Rada nadzorcza nie odwołała wiceprezesa puławskich Azotów

Dodano: 19 grudnia 2017, 16:34

Wbrew oczekiwaniom komitetu strajkowego, rada nadzorcza Zakładów Azotowych "Puławy" nie odwołała Krzysztofa Homendy z zarządu spółki. Taką decyzję rekomendował Dział Nadzoru Właścicielskiego Grupy Azoty.

Krzysztof Homenda
Krzysztof Homenda

Wiceprezes puławskich Azotów może spać spokojnie. Rada nadzorcza, której posiedzenie odbyło się w ostatni czwartek w Warszawie, nie zdecydowała o jego odwołaniu. Krzysztof Homenda, który naraził się związkowcom, zostaje więc na swoim stanowisku. Niedokonywanie zmian w tym zakresie wynikało z rekomendacji dla rady, którę przygotował Dział Nadzoru Właścicielskiego Grupy Azoty z siedzibą w Tarnowie.

Przypominamy, że o usunięcie wiceprezesa Homendy od listopada apeluje komitet strajkowy, który zawiązała zakładowa NZSS "Solidarność" oraz Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego. Przewodniczący ZZPRC Sławomir Wręga, wyjaśnił, że powodem zgłoszenia tego postulatu jest brak zaufania wynikający z przebiegu niektórych głosowań. Według związkowców, wiceprezes miał opowiadać się za nieprzekazywaniem istotnych dokumentów radzie pracowniczej. Komitetowi nie podobają się także jego powiązania z innymi  firmami o profilu działalności zbliżonym do puławskich Zakładów Azotowych. Krzysztof Homenda zapytany o te sprawy zaprzeczył, jakoby posiadał tego rodzaju koneksje.

Co na to związkowcy? – Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie. W tym tygodniu mamy zamiar się spotkać, żeby to omówić. Oczekujemy kolejnych rozmów z zarządem ZA, których spodziewamy się w styczniu. Rokowania trwają – mówi Michał Świderski, rzecznik komitetu strajkowego.

Warto dodać, że ani puławskim związkowcom, ani zarządowi ZA, nie udało się na razie doprowadzić do istotnych zmian w planie konsolidacji handlu "agro". Rada nadzorcza została poinformowana o tym, że działania w tym kierunku będą kontynuowane. Jak wynika z informacji opublikowanych przez związkowców z "Solidarności" rola puławskiego działu handlowego, z uwagi na jego potencjał, może być jednak "zwiększona". Trudno będzie jednak uniknąć włączenia go do nowych struktur GA.

>>>

Zobacz także: Miejska Wigilia w Puławach

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
pracownik
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 grudnia 2017 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patykiem na wodzie pisane było to trzecie pytanie w referendum ... zatem co się dziwić. Decyzja rady w tym przypadku tylko pomoże załodze.
Rozwiń
pracownik
pracownik (21 grudnia 2017 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto to jest ten Świderski???????? co to za persona?????????? co on umie???????? na czym się zna????????? czy to nie jest syn byłego naczelnego związkowca w ZA????????????? K...wa nóż się w kieszeni otwiera, pogonić tych darmozjadów z ZA i na pewno nie będzie gorzej dla ludzi, a będzie spokojniej.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sukces pana W. to też wsadzenie na stołek prezesa Skwarka. I co ten Pn prezes robi dla załogi? Bo jakoś nie mogę się doszukać realizacji obietnic wyborczych.
Rozwiń
ojdaojda
ojdaojda (19 grudnia 2017 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a moze by tak p.W z zzprc odwołać? co na to członkowie związku? tak bardzo Wam pomógł przy podwyżkach? co zamieszanie to p.W w roli głownej a wychodzi z tego co..kazdy widzi
Rozwiń
Gość
Gość (19 grudnia 2017 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Związki nie wnioskują o odwołanie Sławomira K. ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!