Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 listopada 2009 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Radna Anna Filipiak nie może głosować, bo czeka na zaprzysiężenie

0 11 A A

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Markuszów wygrała na początku lipca, ale wciąż nie może sprawować tej funkcji. Radni dotąd nie zgodzili się na jej ślubowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tuż po zwycięstwie nowa radna z Olempina była pełna zapału do pracy. – Powalczę o drogę w naszej wsi, budowę remizy i oświetlenie – mówiła nam wówczas Anna Filipiak.

Wtedy nie przypuszczała jednak, że będzie się musiała zmagać z oporem części radnych. – Problem polega na tym, że nowa radna popiera wójta – mówi nasz informator.

Jeśli dojdzie do jej zaprzysiężenia to przewodniczący rady Leszek Barwiński może poczuć się zagrożony. – Wtedy po swojej stronie będzie miał już tylko ośmiu radnych, a wójt siedmiu. Wystarczy, że jeden z grupy przewodniczącego nie pojawi się na sesji i ten będzie miał problem z przepchnięciem uchwał, gdzie jest potrzebna bezwględna większość.

W całej sprawie najbardziej pokrzywdzeni są mieszkańcy Olempina. – Na pewno nie jest to z korzyścią dla naszej wsi – mówi sołtys Maria Pecio. – W ten sposób nie możemy nic zrobić, bo co z tego, że radna jest, jeśli nie może głosować. A przez tyle miesięcy mogłaby już zrobić dużo.

Barwiński – na wniosek radnej Anny Sokołowskiej – zwołał ostatnio sesję w trybie nadzwyczajnym. Chodziło o zmiany w budżecie. Pojawiła się tam także Filipiak. Tylko w roli gościa. Przewodniczący nie dopuścił do jej ślubowania twierdząc, że potrzebna jest zgoda wnioskodawcy takiej sesji. Ale radna Sokołowska sprzeciwiła się temu.

Tymczasem w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim są zdziwieni takim postępowaniem. – Przepis mówi wyraźnie, że nowy radny powinien zostać zaprzysiężony na pierwszej sesji, na której się pojawi – mówi Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW.

– Nie ma znaczenia czy jest ona zwołana w trybie zwyczajnym czy nadzwyczajnym. Radna powinna przyjść, złożyć ślubowanie i pełnić swoją funkcję. Żaden inny radny nie może jej tego zabronić.

– To jest jakieś chore. W ten sposób radni sami się ośmieszają. Dziwię się, że nie ma żadnej siły, która zaprowadziłaby porządek w naszej gminie. Czy ludzie na wyższych stanowiskach nie mają tu nic do powiedzenia? – pyta Pecio.

Ale wojewoda jest praktycznie bezsilny. – Nasze środki nadzorcze są ograniczone – przyznaje Widomski. – W tej sprawie możemy tylko wysyłać pisma, a wszystko i tak zależy od dobrej woli radnych.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 20:33
A dzisiaj cała świta Barwińskiego paradowała wygarniturowana i wymalowana do gminy. Czyżby znowu komisja lub sesja była, oj pewnie znowu kaskę za diety liczyli. A potem popijawa w Relaksie.
Avatar
killer / 6 listopada 2009 o 19:22
tak, wiem że w Polsce GN jest dopiero w planach, ale można pożyczyć od amerykańców, 1 pluton na opanowanie Relaksu wystarczy
Avatar
killer / 6 listopada 2009 o 19:19
Markuszowianka napisał:
Ja uwazam ze Wojewoda powinien zając się zaistniałą sytuacją w Gminie Markuszów a jesli nie umie bądz nie potrafi sobie z tym poradzic to niech poda sie do dymisji .!!!!!!!!!!!!



a ja bym Gwardię Narodową do tej wsi Markuszów wprowadził, oni by porządek z Tatarami zrobili, a potem prohibicję i godzinę policyjną
Avatar
Markuszowianka / 6 listopada 2009 o 13:15
Ja uwazam ze Wojewoda powinien zając się zaistniałą sytuacją w Gminie Markuszów a jesli nie umie bądz nie potrafi sobie z tym poradzic to niech poda sie do dymisji .!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 20:16
chart napisał:
Kolego dyrektorze Widomski, może już niech pan nie gada bzdur? Znowu chce pan przegrać w WSA, jak coś się panu i panu Chruścielowi umili uchylić? Cicho, dzieci, cicho...

chart nie zycze sobie bys mnie kolegą nazywał bo z marginesem sie nie koleguje
Avatar
z mazowsza / 5 listopada 2009 o 09:15
basiuniam5@wp.pl napisał:
czy w tym Markuszowie i w całej gminie nie ma mądrych ludzi którzy rozwalili by tą całą klikę Barwińskiego z jego doradczynią Sokołowską tak dłużej nie może być nie pozwólcie aby wasza gmina była pośmiewiskiem na całe województwo


Myślę, że jest pośmiewiskiem na cały kraj. Polska B albo i D
Avatar
piechur / 5 listopada 2009 o 08:38
Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.
Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowa... rozwiń
Avatar
basiuniam5@wp.pl / 5 listopada 2009 o 07:38
czy w tym Markuszowie i w całej gminie nie ma mądrych ludzi którzy rozwalili by tą całą klikę Barwińskiego z jego doradczynią Sokołowską tak dłużej nie może być nie pozwólcie aby wasza gmina była pośmiewiskiem na całe województwo
Avatar
chart / 5 listopada 2009 o 00:04
Kolego dyrektorze Widomski, może już niech pan nie gada bzdur? Znowu chce pan przegrać w WSA, jak coś się panu i panu Chruścielowi umili uchylić? Cicho, dzieci, cicho...
Avatar
mosquito / 4 listopada 2009 o 22:11
sami katolicy, sami katolicy!
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 20:33
A dzisiaj cała świta Barwińskiego paradowała wygarniturowana i wymalowana do gminy. Czyżby znowu komisja lub sesja była, oj pewnie znowu kaskę za diety liczyli. A potem popijawa w Relaksie.
Avatar
killer / 6 listopada 2009 o 19:22
tak, wiem że w Polsce GN jest dopiero w planach, ale można pożyczyć od amerykańców, 1 pluton na opanowanie Relaksu wystarczy
Avatar
killer / 6 listopada 2009 o 19:19
Markuszowianka napisał:
Ja uwazam ze Wojewoda powinien zając się zaistniałą sytuacją w Gminie Markuszów a jesli nie umie bądz nie potrafi sobie z tym poradzic to niech poda sie do dymisji .!!!!!!!!!!!!



a ja bym Gwardię Narodową do tej wsi Markuszów wprowadził, oni by porządek z Tatarami zrobili, a potem prohibicję i godzinę policyjną
Avatar
Markuszowianka / 6 listopada 2009 o 13:15
Ja uwazam ze Wojewoda powinien zając się zaistniałą sytuacją w Gminie Markuszów a jesli nie umie bądz nie potrafi sobie z tym poradzic to niech poda sie do dymisji .!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 20:16
chart napisał:
Kolego dyrektorze Widomski, może już niech pan nie gada bzdur? Znowu chce pan przegrać w WSA, jak coś się panu i panu Chruścielowi umili uchylić? Cicho, dzieci, cicho...

chart nie zycze sobie bys mnie kolegą nazywał bo z marginesem sie nie koleguje
Avatar
z mazowsza / 5 listopada 2009 o 09:15
basiuniam5@wp.pl napisał:
czy w tym Markuszowie i w całej gminie nie ma mądrych ludzi którzy rozwalili by tą całą klikę Barwińskiego z jego doradczynią Sokołowską tak dłużej nie może być nie pozwólcie aby wasza gmina była pośmiewiskiem na całe województwo


Myślę, że jest pośmiewiskiem na cały kraj. Polska B albo i D
Avatar
piechur / 5 listopada 2009 o 08:38
Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.
Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowa... rozwiń
Avatar
basiuniam5@wp.pl / 5 listopada 2009 o 07:38
czy w tym Markuszowie i w całej gminie nie ma mądrych ludzi którzy rozwalili by tą całą klikę Barwińskiego z jego doradczynią Sokołowską tak dłużej nie może być nie pozwólcie aby wasza gmina była pośmiewiskiem na całe województwo
Avatar
chart / 5 listopada 2009 o 00:04
Kolego dyrektorze Widomski, może już niech pan nie gada bzdur? Znowu chce pan przegrać w WSA, jak coś się panu i panu Chruścielowi umili uchylić? Cicho, dzieci, cicho...
Avatar
mosquito / 4 listopada 2009 o 22:11
sami katolicy, sami katolicy!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 9

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.