sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Radni nie chcą już się pocić. Myślą o klimatyzacji w sali obrad

Dodano: 9 kwietnia 2016, 14:09

Radny Piotr Sadurski złożył interpelację dotyczącą zakupu klimatyzacji sali obrad Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)
Radny Piotr Sadurski złożył interpelację dotyczącą zakupu klimatyzacji sali obrad Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)

Ubiegłoroczne upały dały w kość puławskim radnym, którzy już teraz rozważają zamontowanie w sali obrad klimatyzacji. Prąd do jej obsługi częściowo miałby pochodzić z paneli fotowoltaicznych. W planach jest także nowy system nagłośnienia oraz głosowania.

Sala obrad Urzędu Miasta Puławy nie należy do najnowocześniejszych. Radni ostatnio męczą się ze szwankującym systemem nagłośnienia, podczas najważniejszych sesji brakuje miejsc, a gdy zrobi się cieplej, wewnątrz panuje dość wysoka temperatura. Brak klimatyzacji radnym zaczął doskwierać szczególnie w ubiegłym roku, kiedy Polskę nawiedziła fala rekordowych upałów. Na razie nic nie wskazuje na to, by zbliżające się lato miałoby być równie ciepłe, ale część radnych chce być na nie dobrze przygotowana. Propozycję zakupu urządzeń schładzających temperaturę wewnątrz sali obrad złożył Piotr Sadurski (PO).

– Uważam, że montaż klimatyzacji jest zasadny i konieczny. Żeby ograniczyć koszty, warto byłoby zastosować panele fotowoltaiczne, które wspomagałyby jej zasilanie – argumentował radny, który podczas ostatniej sesji złożył w tej sprawie interpelację.

Podobne zdanie ma kierownik Biura Rady Miasta, Małgorzata Gorgol, która przyznaje, że zdarzają się sytuacje, w których obniżenie temperatury w sali obrad przydałoby się. Jak podkreśla, decyzja w tej sprawie będzie zależała od prezydenta. Na razie nie wiadomo, jaki byłby koszt założenia klimatyzacji. Jeśli wydana zostanie zgoda na tę inwestycję, zajmie się nią Wydział Gospodarczy.

Tymczasem władze Puław przymierzają się do wprowadzenia zmian dotyczących elektronicznych ułatwień w trakcie pro-wadzenia sesji rady miasta. W nowym budżecie zabezpieczono środki m.in. na nowe tablety dla radnych, które mają im służyć do korzystania z programu e-sesja.

Zanim sprzęt zostanie kupiony, będzie musiał przejść testy, które zweryfikują, czy spełnia oczekiwania samorządowców. Planowana jest także wymiana systemu nagłośnienia.

Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co mi wiadomo, wstrzymali podwyżki pracownikom urzędu, nawet tym co zarabiają po 1600-1700 zl, czyli tyle co jeden radny za jedno posiedzenie rady w miesiącu. Wstrzymali zakup np.nowych drukarek w urzędzie, stare już odmawiają posłuszeństwa..wszystko argumentując oszczędnościami. Niezła hipokryzja! Pracownica nie ma za co zapłacić za żłobek, ale radnemu dupka się spociła 1 raz w czerwcu i 1 raz w lipcu( potem jest przerwa wakacyjna?) i juz klimatyzacja potrzebna? Obłudnicy.
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proponuję wzorem posłanki Pawłowicz zakup wachlarzyków i po sprawie.

Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2016 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie chorzy po operacjach leżą w nie klimatyzowanych salach i dają radę a tu stado zdrowych baranów .....
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2016 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to może zmiana tematu z radnych na radnego. To kto będzie zarządzał Domem Chemika? Czy to prawda, że pan radny Zbigniew Śliwiński ma zostać dyrektorem POK DCH?
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2016 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj tam, oj tam. Dyskusja schodzi na psy, a tak naprawdę to większość z was ma klimę w samochodzie, a dyskutuje nad klimą w sali obrad puławskiego ratusza. To nie jest duży wydatek, a dziś gdy mamy znaczne ocieplenie klimatu i zmiany standardów życia i pracy, montaż i użytkowanie klimatyzacji w takim miejscu to nie jest zbytek ani nadmierny luksus. Grupa kibiców poparła kilka dni temu budowę nowej hali sportowej, bo im na tym zależało, to teraz my poprzyjmy równanie do normalności, czyli montaż klimatyzacji. Wiem, zaraz odezwą się głosy, że pan Sadurski albo pan Grobel sami sobie piszą komentarze, ale to piszę ja, niezależny od nikogo mieszkaniec miasta. Mogę? Dziękuję!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!