niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Radni: Niższe podatki dla cierpiących przez remonty dróg

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2009, 09:35

Radni apelują do prezydenta, aby umarzał podatki przedsiębiorcom z ulic Kazimierskiej i Włostowickiej. Wszystko z powodu strat na które są narażeni przez przedłużający się remont ulic.

- Zwracamy się z apelem do prezydenta miasta Puławy będącego organem podatkowym w naszym mieście o zwolnienie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą z podatku od nieruchomości.

Apel dotyczy przedsiębiorców działających przy ulicach Kazimierskiej i Włostowickiej dotkniętych uciążliwościami realizacji projektu pod nazwą "Miasteczko Holenderskie” - piszą radni z komisji gospodarki do prezydenta.

Apel przygotował klub radnych PO. - Remont ulicy się przedłuża, a przedsiębiorcy mają kłopoty finansowe, bo klienci do nich przez to nie docierają. Umorzenie podatku mogłoby im w jakiś sposób pomóc - tłumaczy Michał Sadura (PO).

Jednocześnie komisja zaapelowała do przewodniczącego rady miasta o poinformowanie wszystkich przedsiębiorców o o możliwości składania wniosków o zwolnienie z podatku od nieruchomości. - To sami przedsiębiorcy muszą wystąpić z wnioskiem do prezydenta, bo to on ma kompetencje do umarzania podatków - mówi Krzysztof Cichoń, szef klubu PO w radzie miasta.

- To jest dla nas jakaś pomoc, dlatego będę składał taki wniosek. Rocznie płacę ok. 2 tysięcy złotych podatku od nieruchomości - mówi Janusz Okrutny prowadzący na Kazimierskiej hurtownię firanek. - Ale tak naprawdę to kropla w morzu potrzeb.

Gdybym nie miał innych punktów sprzedaży w mieście, to bym nie dał sobie rady.
Nie dla wszystkich taka pomoc będzie dostępna. - My tylko dzierżawiny działkę, na której stoi stacja. Dlatego nam to w niczym nie pomoże. I nie wiem czy dotrzymamy do końca remontu ulicy - rozkłada ręce Witold Owczarz ze stacji paliw na Kazimierskiej.

Okazuje się też, że dobre intencje radnych mogą się rozbić o przepisy. - Żeby umorzyć podatek, najpierw musi wystąpić zaległość. Poza tym trzeba wszcząć postępowanie podatkowe i dokładnie sprawdzić sytuację każdego podatnika. Jesteśmy z tego później rozliczani przez instytucje kontrolne. A zaniechanie poboru podatku to naruszenie dyscypliny finansowej - tłumaczy Elżbieta Grzęda, skarbnik miasta.

- Nasz wniosek miał na celu otwarcie dyskusji na temat pomocy dla przedsiębiorców. A jak to technicznie zrobić, o tym można jeszcze rozmawiać - kwituje Krzysztof Cichoń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
525B64
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

525B64
525B64 (5 kwietnia 2009 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten remont to typowy przykład nieporadności i być może jakichś korupcyjnych układów pracowników administracji i firm od nich zależnych. Kolesie pomagają kolesiom , a społezcność cierpi. Teraz widać , że fuchę zaczynają robić aby szybciej bez prawidłowej podbudowy, piasku nie sypią pod rury i ten beton jakiś taki chudy.Powinnien prezydent zawiadomić UE i Holendrów bo to za ich kase robione jest a jeżeli tego nie dopilnuje to my to zrobimy i będzie ogromna afera.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!