środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Radni o krok od kompromitacji. Poszło o wynagrodzenie wójta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2015, 08:45

Radni gminy Puławy na ostatniej sesji odrzucili porządek obrad, a to mogło skutkować zakończeniem obrad tuż po ich rozpoczęciu. Poszło o wynagrodzenie dla wójta.

Wtorkowa sesja Rady Gminy Puławy miała być poświęcona m.in. przyjęciu budżetu na 2015 rok. Niewielka sala w budynku urzędu przy ul. Dęblińskiej pękała w szwach. Obrady obserwowali sołtysi, ale także licznie przybyli mieszkańcy.

Tuż po rozpoczęciu, wójt Krzysztof Brzeziński zgłosił dwa wnioski dotyczące zmian w porządku obrad. Chodziło o dopisanie punktu dotyczącego przyznania wyróżnienia dla zasłużonych mieszkańców gminy oraz ustalenia wynagrodzenia dla wójta, czyli dla siebie.

Pierwszy wniosek o dodanie do porządku obrad punktu dotyczącego przyznania wyróżnień poparli wszyscy radni, ale ten drugi przeszedł już tylko jednym głosem. Decydujące okazało się głosowanie nad przyjęciem porządku obrad, które nie uzyskało większości. Po przeliczeniu głosów "za”, których uzbierano jedynie 7, czyli mniej niż połowę, sesja została przerwana. Renata Molenda, przewodnicząca rady, w tej sytuacji zaczęła skłaniać się ku zakończeniu posiedzenia. - Nie ma większości, więc nie ma sesji. Powinniśmy na tym zakończyć - stwierdziła.

Na sali zapanowała konsternacja, bo takiego scenariusza nikt nie przewidział. Ostatecznie po dziesięciu minutach sesji, ogłoszona została półgodzinna przerwa w trakcie której radni opuścili salę i udali się na naradę. W kuluarach słychać było tłumaczenie tych, którzy głosowali przeciw porządkowi, że była to logiczna konsekwencja głosowania przeciwko zmianom proponowanym przez wójta. A mówiąc ściślej - za dodaniem w ostatniej chwili punktu dotyczącego ustalenia jego nowego wynagrodzenia.

Gdy radni razem z wójtem wrócili z narady, otrzymali ironiczne brawa od zebranych na sali mieszkańców. Pierwszym punktem po wznowieniu obrad było wykreślenie spornego punktu dotyczącego przyjęcia uchwały o wynagrodzeniu dla wójta, pozostawiając jedynie nie wzbudzający kontrowersji punkt dotyczący przyznania wyróżnień. Podczas powtórzonego głosowania radni tym razem przyjęli nowy porządek obrad, a sesja od tego momentu przebiegała już bez zakłóceń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: gmina Puławy
xyz
Minikron
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (8 stycznia 2015 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do autora: myśląc logicznie: dlaczego radni wójta chcieliby dodać punkt dot. dot. ustalenia wynagrodzenia  wójta, skoro głosowali przeciwko niemu? Chyba skradły się jakieś błędy w Pańskiej relacji. Pozdrawiam

Rozwiń
Minikron
Minikron (6 stycznia 2015 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proponuje By Wójt zakupił wszystkim "nowym" radnym małą książeczke pod tytułem prawo administracyjne to wtedy oszczedzą sobie kompromitacji i nie bedą patrzeć na to jak głosuje kolega po lewej i koleżanka po prawej w nadziei, że wiedzą co robią a teraz  na szybkości każdemu powinien wysłać do domu ustawę o samorządzie gminnym, bo nie kazdy potrafi ją samemu sobie w internecie znaleźć. Już mi nawet nie szkoda tej Seredyn, bo za jej radnych wstydzić musi się Brzeziński. Juz po tej sesji widać że jedni drugim do gardła by skoczyli a żal powyborczą d..pe ściska. Brawa dla radnych!!! Tak na marginesie to ten przystanek wójcie mógłbyś obejrzeć, bo bubel "zrobiłeś" i słusznie się mieszkańcy złoszczą.

Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2015 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobno Elwis żyje...Przecież tam nie było odbioru przez Nadzór koniecznego może nie przekazanie kluczy dla ''strażaków'' , sołtysa jest dobrym rozwiązaniem jak mają zrobić chlewik to poczekać i dać klucze dobrym gospodyniom.

 
 
Rozwiń
666
666 (4 stycznia 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy ktoś wie co jest źle ze świetlicą w Klikawie? Wybudowali a nie można korzystać podobno bo nadzór znalazł jakieś nieprawidłowości!

Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2015 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie ośmieszaj się, miał się sam położyć i blokować wodę? Człowieku zastanów się co mówisz

Nie mówiąc o tym że ta cała akcja została nakręcona przez ludzi kontrkandydatki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!