niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Radni zdecydowali. Wójt gm. Puławy zarobi mniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2015, 08:30

Radni wreszcie dogadali się, ile powinien zarabiać wójt gminy. Podczas ostatniej sesji wynagrodzenie Krzysztofa Brzezińskiego obniżyli o 1300 złotych.

Temat wynagrodzenia wójta w ostatnich miesiącach wracał jak bumerang. Po raz pierwszy pojawił się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, kiedy to sama próba wprowadzenia tego punktu do porządku doprowadziła do przerwania obrad.

Ustalić wysokości wynagrodzenia nie udało się także pod koniec stycznia, kiedy to podczas głosowania padł remis. Po długich naradach, spotkaniach gminnych komisji, rozmowach kuluarowych i oficjalnych, wreszcie się udało. Radni większością głosów ustalili, że wójt gminy nie będzie od tej pory pobierał maksymalnego ustawowo wynagrodzenia i z 12,1 tys. zł obniżyli je do 10,8 tys. zł.

- W porównaniu do innych wójtów, nasz już w pierwszej kadencji otrzymał najwyższą stawkę i nam, radnym, wydawało się to nieetyczne - mówi Renata Molenda, przewodnicząca rady gminy Puławy, która podkreśla, że obniżenie wynagrodzenia nie było jej priorytetem. Jak zaznacza, bardziej zależało jej po prostu na przyjęciu tej uchwały, z czym od samego początku było wiele problemów.

Część radnych głosowała przeciw obniżeniu uposażenia Krzysztofa Brzezińskiego. Jednym z nich był radny Tomasz Mizak. - Uważam, że to czysty populizm. Ta kwota w skali gminy nie ma wpływu na nic, a jedynie ładnie brzmi - mówi wiceprzewodniczący rady gminy, który przypomina, że każde posiedzenie radnych kosztuje gminę około 3 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Krzysztof Brzeziński Puławy
Gość
Gość
Zenek
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 marca 2015 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

Ciekawe jakie inwestycje "staną" gdy Wójt zacznie budowę szkół - w Górze Puławskiej i w Gołębiu. Chyba wszystkie.

Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2015 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Błędy ortograficzne były dla zmyłki... :)

Rozwiń
Zenek
Zenek (16 marca 2015 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A po co ma w urzędzie siedzieć? Żeby przyszedł ktoś i żeby nie wiedział jak odpowiedzieć? On może sprawę naświetlić ogólnie, globalnie, że to opluwają, że Seredyn, że Austria, że szacunek, że nie pozwoli, że on Pan i Władca, ale takie tam jak budowa szkoły, czy budżet, to już specjaliści - mecenasi. Przecież Wójt czmycha z urzędu tylko po to - żeby tam nie być i udawać że pracuje. Ot cały wójt. Bladego pojęcia nie ma o rzeczach, które powinien wiedzieć wójt. Ciekaqwe jak wyleje zsnowu "Klikawka" - bo pewnie wyleje, to co - pewnie już będzie recydywa? Powiedzcie teraz, że sieję oszczerstwa - nic bardziej mylnego. Wydaje się, że wójt przewiduje ruchy swoich współpracowników, ale nic bardziej mylnego. Co z tego, że on w gabinecie mówi "mój przyjacielu", to banał. o którym wszyscy wiedzą, szydzą z tego, bo po wyjściu z "gabinetu" i tak każdemu dupę obrobi na prawo i lewo. Gość nie zdaje sobie sprawy, a w zasadzie nie zdawał, że ludzie mają kolegów, przyjaciół ( nie takich jak wójt), którzy wszystko powiedzą. Bareja byłby dumny z takiego wójta. I niech on sam jak najdłużej tkwi w tym przeświadczeniu. Obudzi się na taczce pomalowanej w...truskawki...

Rozwiń
Marian
Marian (16 marca 2015 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakie nagrody ufundował dzieciom? Proszę wymienić chociaż jedną, która poszła z prywatnych środków. Dojeżdża do różnych miejsc - ma ryczałt. Jego zadaniem nie jest "jazda" za przeproszeniem na jasełka, przyjęcia i inne duperele. Ma PRACOWAĆ! zresztą..., toż wójt bieże nawet delegację do Janowca, czy Końskowoli, swoją drogą wartoby się przypatrzeć tym jego delegacjom i temu ciśnieniu, które ma na przekształcenie działek w Leokadiowie. Moim zdaniem to problem, który wymaga "uzdrowienia" :ph34r:


Rozwiń
mmm
mmm (15 marca 2015 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójt obiecywał to czekamy na realizację!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!