Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 lutego 2018 r.
20:20

Radny PiS pił, a potem jechał. Odchodzi z pracy w biurze poselskim. Zostaje w Radzie Miasta

181 143 A A

Przyłapany na jeździe po pijanemu puławski radny Artur Kwapiński odchodzi z pracy w biurze poselskim Krzysztofa Szulowskiego (PiS). Twierdzi, że nie zrobił nic, za co mógłby być zwolniony, mimo to sam złożył wypowiedzenie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To dobre rozwiązanie, bo jeśli nie złożyłby tego dokumentu, zgodę na rozwiązanie stosunku pracy musiałaby wyrazić Rada Miasta – tłumaczy Paweł Matras, który zastąpił radnego na stanowisku dyrektora biura. Poseł Szulowski co prawda postanowił pożegnać się z dyrektorem swojego biura, który po pijanemu wylądował w rowie, ale rozstanie nie było łatwe, bo radny poszedł na zwolnienie lekarskie.

Kwapiński sam zrezygnował z pracy. – Złożyłem wypowiedzenie, bo szanuję decyzję posła Krzysztofa Szulowskiego, który nie chciał kontynuować współpracy ze mną – przyznaje radny. – Uważam jednak, że nie było podstaw prawnych do zwalniania mnie.

Okres wypowiedzenia mija 20 lutego. Dyrektor biura poselskiego zapewnia, że radny nie wykonuje już żadnych zadań dla posła.

Kwapiński nie zamierza zrezygnować z mandatu w Radzie Miasta Puławy. Zapowiada, że skupi się teraz właśnie na pracy w samorządzie. W przyszłym miesiącu czeka go proces sądowy za jazdę po pijanemu.

Przypomnijmy: na początku grudnia radny stracił panowanie nad pojazdem w trakcie wyprzedzania innego samochodu na ul. Puławskiej w Kurowie. Wypadł z drogi i wylądował w rowie, ale doznał tylko niegroźnych potłuczeń. Miał 1,6 promila. Tuż po zdarzeniu wydał oświadczenie, w którym przepraszał za swoje zachowanie.

 

Komentarze 143

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 15:56
undefined napisał:
Prezydent, alek, chlał i pijany nad grobami żołnierzy zataczał się przed kamerami z całego świata - jakieś konsekwencje? Żadne.
 PiS na fali dobrej zmiany gwarantował odnowę moralną świata polityki. Artur K. jako prominentny działacz PiSu pokazał system warości i honor w ilości 1,6 promila. ZAPRZAŃSTWO +
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 21:55
Prezydent, alek, chlał i pijany nad grobami żołnierzy zataczał się przed kamerami z całego świata - jakieś konsekwencje? Żadne.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 14:36
Na przykładzie Artura K. wyraźnie widać zaprzaństwo PiSu
Avatar
zdrowa_woda / 16 lutego 2018 o 13:06
undefined napisał:
Marek K. psl z Krasnika - identyczna sytuacja. I co mu zrobili?
 Może mieszkańcom Kraśnika odpowiada taki stan rzeczy? Puławy mają przez to mieć też takich radnych? No chyba tak, to nie powinno wyglądać. Ktoś już wczesniej napisał takie zdanie: PiS szedł do wyborów z hasłami zmiany w sprawowaniu władz, ma być skromniej, bliżej ludzi itp... A co robi Kwapiński teraz? Za przeproszeniem w d... ma co myślą wyborcy. Sika na to wszystko z uśmiechem na twarzy i bidulek nie widzi podstaw prawnych do zwolnienia z pracy jako dyrektora biura poselskiego. 
 Może mieszkańcom Kraśnika odpowiada taki stan rzeczy? Puławy mają przez to mieć też takich radnych? No chyba tak, to nie powinno wyglądać. Ktoś już wczesniej napisał takie zdanie: PiS szedł do wyborów z hasłami zmiany w sprawowaniu władz, ma być skromniej, bliżej ludzi itp... A co robi Kwapiński teraz? Za przeproszeniem w d... ma co myślą wyborcy. Sika na to wszystko z uśmiechem na twarzy i bidulek nie widzi podstaw prawnych do zwolnienia z pracy jako dyrektora biura poselskiego.  rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 09:03
Marek K. psl z Krasnika - identyczna sytuacja. I co mu zrobili?
Avatar
zdrowa_woda / 15 lutego 2018 o 10:38
Jakim trzeba być słabiej kondycji człowiekiem, żeby całego tego Kwapińskiego bronić! I to jeszcze argumentami "dobry radny, pracowity, popełnił błąd". No kurcze błąd to w obliczeniach matematycznych można zrobić. A nie wsiadać po pijaku w środku nocy i jechać kilkadziesiąt kilometrów kończąc swoją przygodę w rowie kasując samochód. Ten człowieczek nigdy nie zrobił nic! Jedynie afiszować i brylować przy posłach się nauczył. I tak od bez mała 10 lat się ślizgał. W życiu nie zarobił złotówki swoją własną pracą. Wspaniały radny... Zwykły karierowicz i bufon. Teraz w dodatku bez krzty honoru. Ale co się dziwić. Jak straci posadkę radnego to i tego 1000 zł nie bedzie mieć. A zarobić normalnie się nie potrafi. 
Jakim trzeba być słabiej kondycji człowiekiem, żeby całego tego Kwapińskiego bronić! I to jeszcze argumentami "dobry radny, pracowity, popełnił błąd". No kurcze błąd to w obliczeniach matematycznych można zrobić. A nie wsiadać po pijaku w środku nocy i jechać kilkadziesiąt kilometrów kończąc swoją przygodę w rowie kasując samochód. Ten człowieczek nigdy nie zrobił nic! Jedynie afiszować i brylować przy posłach się nauczył. I tak od bez mała 10 lat się ślizgał. W życiu nie zarobił złotówki swoją własną pracą. Wspaniały radny... Zwyk... rozwiń
Avatar
gosc / 15 lutego 2018 o 04:53
undefined napisał:
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
  A u was Murzynów biją.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 21:30
Przypominam co suwerenowi (jak kto woli ciemnemu ludowi) mówił pis przed i po wyborach: pokora, praca, będziemy inni.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:24
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
Avatar
gosc / 13 lutego 2018 o 22:44
undefined napisał:
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
  A Murzynów to u was przypadkiem nie biją?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 15:56
undefined napisał:
Prezydent, alek, chlał i pijany nad grobami żołnierzy zataczał się przed kamerami z całego świata - jakieś konsekwencje? Żadne.
 PiS na fali dobrej zmiany gwarantował odnowę moralną świata polityki. Artur K. jako prominentny działacz PiSu pokazał system warości i honor w ilości 1,6 promila. ZAPRZAŃSTWO +
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 21:55
Prezydent, alek, chlał i pijany nad grobami żołnierzy zataczał się przed kamerami z całego świata - jakieś konsekwencje? Żadne.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 14:36
Na przykładzie Artura K. wyraźnie widać zaprzaństwo PiSu
Avatar
zdrowa_woda / 16 lutego 2018 o 13:06
undefined napisał:
Marek K. psl z Krasnika - identyczna sytuacja. I co mu zrobili?
 Może mieszkańcom Kraśnika odpowiada taki stan rzeczy? Puławy mają przez to mieć też takich radnych? No chyba tak, to nie powinno wyglądać. Ktoś już wczesniej napisał takie zdanie: PiS szedł do wyborów z hasłami zmiany w sprawowaniu władz, ma być skromniej, bliżej ludzi itp... A co robi Kwapiński teraz? Za przeproszeniem w d... ma co myślą wyborcy. Sika na to wszystko z uśmiechem na twarzy i bidulek nie widzi podstaw prawnych do zwolnienia z pracy jako dyrektora biura poselskiego. 
 Może mieszkańcom Kraśnika odpowiada taki stan rzeczy? Puławy mają przez to mieć też takich radnych? No chyba tak, to nie powinno wyglądać. Ktoś już wczesniej napisał takie zdanie: PiS szedł do wyborów z hasłami zmiany w sprawowaniu władz, ma być skromniej, bliżej ludzi itp... A co robi Kwapiński teraz? Za przeproszeniem w d... ma co myślą wyborcy. Sika na to wszystko z uśmiechem na twarzy i bidulek nie widzi podstaw prawnych do zwolnienia z pracy jako dyrektora biura poselskiego.  rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 09:03
Marek K. psl z Krasnika - identyczna sytuacja. I co mu zrobili?
Avatar
zdrowa_woda / 15 lutego 2018 o 10:38
Jakim trzeba być słabiej kondycji człowiekiem, żeby całego tego Kwapińskiego bronić! I to jeszcze argumentami "dobry radny, pracowity, popełnił błąd". No kurcze błąd to w obliczeniach matematycznych można zrobić. A nie wsiadać po pijaku w środku nocy i jechać kilkadziesiąt kilometrów kończąc swoją przygodę w rowie kasując samochód. Ten człowieczek nigdy nie zrobił nic! Jedynie afiszować i brylować przy posłach się nauczył. I tak od bez mała 10 lat się ślizgał. W życiu nie zarobił złotówki swoją własną pracą. Wspaniały radny... Zwykły karierowicz i bufon. Teraz w dodatku bez krzty honoru. Ale co się dziwić. Jak straci posadkę radnego to i tego 1000 zł nie bedzie mieć. A zarobić normalnie się nie potrafi. 
Jakim trzeba być słabiej kondycji człowiekiem, żeby całego tego Kwapińskiego bronić! I to jeszcze argumentami "dobry radny, pracowity, popełnił błąd". No kurcze błąd to w obliczeniach matematycznych można zrobić. A nie wsiadać po pijaku w środku nocy i jechać kilkadziesiąt kilometrów kończąc swoją przygodę w rowie kasując samochód. Ten człowieczek nigdy nie zrobił nic! Jedynie afiszować i brylować przy posłach się nauczył. I tak od bez mała 10 lat się ślizgał. W życiu nie zarobił złotówki swoją własną pracą. Wspaniały radny... Zwyk... rozwiń
Avatar
gosc / 15 lutego 2018 o 04:53
undefined napisał:
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
  A u was Murzynów biją.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 21:30
Przypominam co suwerenowi (jak kto woli ciemnemu ludowi) mówił pis przed i po wyborach: pokora, praca, będziemy inni.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:24
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
Avatar
gosc / 13 lutego 2018 o 22:44
undefined napisał:
PSLowczyk konował z Kraśnika pił, jechał, złapali .. i co mu zrobili ??? Nadal w PSL?
  A Murzynów to u was przypadkiem nie biją?
Zobacz wszystkie komentarze 143

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 30 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 205 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 122 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?