czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Radny PiS pił i jechał, a potem wpadł do rowu. Opuścił już partię

Dodano: 4 grudnia 2017, 21:20

Artur K., który wjechał do rowu mając 1,6 promila alkoholu, opuścił już klub radnych PiS oraz partię. Mandatu radnego na razie jednak nie składa. Radny wylądował w rowie po oficjalnej, zakrapianej kolacji wydanej na pożegnanie ukraińskiej delegacji. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu.

W piątek poseł Krzysztof Szulowski zwolnił go ze stanowiska dyrektora swojego biura. Zapowiedział również, że złoży wniosek o usunięcie radnego z partii. Ta została rozpatrzona w poniedziałek wieczorem przez zarząd okręgu PiS w Lublinie. - Pan Artur K. nie jest już członkiem partii - potwierdziło we wtorek biuro poselskie szefa okręgu Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, Krzysztofa Michałkiewicza. 

Artur K. zamieścił w sieci przeprosiny i złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych PiS.

– Oczywiście przyjęliśmy tę rezygnację. Współczuję mu, ale nikt z naszego klubu go nie usprawiedliwia. Zrobił źle i sam wie o tym najlepiej – mówi Marzanna Pakuła, szefowa klubu PiS w puławskiej radzie miasta, która również uczestniczyła w kolacji zorganizowanej przez Urząd Miasta. – Nie przyszło mi do głowy, że to się tak skończy. Artur nigdy nie pił. To człowiek, którego nie ciągnęło do alkoholu – zapewnia.

Czy radny zrzeknie się mandatu? – To jego prywatna sprawa. Prawo nie daje nam możliwości wygaszenia mandatu bez prawomocnego wyroku. Wszystko zależy od jego decyzji – mówi Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta.

O potrzebie zwołania nadzwyczajnej sesji dotyczącej zdarzenia drogowego z udziałem radnego mówili radni puławskiej PO, ale z uwagi na brak wystarczającej ilości głosów (przynajmniej siedmiu), oficjalny wniosek w tej sprawie nie został złożony.  

 

Czytaj więcej o: Puławy Artur K
Cezary Kruk
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(185) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cezary Kruk
Cezary Kruk (16 grudnia 2017 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dniu  13 grudnia 2017  roku w  Puławach  w  kościele św. Brata Alberta  odbywały się uroczystości patriotyczne związane z  XXXVI rocznicą wprowadzenia stanu wojennego . Przed uroczystościami pan  Sławomir Kamiński  zarzucił mi publicznie, że  „Walczę o to aby pijani kierowcy mogli w stanie nietrzeźwym prowadzić samochody w stanie upojenia alkoholowego” . Pan  Sławomir Kamiński  zrobił to publicznie a nie w cztery oczy. Celem pana  Sławomira Kamińskiego  było zdyskredytowanie mojej osoby. Wiadomo, że nigdy takich poglądów nie głosiłem i nie głoszę. Ponieważ w przeszłości pan  Sławomir Kamiński  tylko 1 raz (słonie: jeden raz) udzielił mi pomocy finansowej w organizacji jednego ze spotkań patriotycznych postanowiłem zwrócić mu te pieniądze. Zapowiedziałem to publicznie. Natychmiast pojechałem do Banku PKO. Wypłaciłem  100 zł  i natychmiast po uroczystościach zwróciłem je publicznie panu  Sławomirowi Kamińskiemu Pan Sławomir Kamiński 100 zł przyjął z dużym zadowoleniem.  Podejrzewam, że intencją jednorazowej darowizny  100 zł  na cel patriotyczny nie były szczere intencje wsparcia mojej działalności patriotycznej tylko intencją był cel polityczny. Podejrzewam, że pan  Sławomir Kamiński  do końca życia chwaliłby się jak to sponsorował moją działalność patriotyczną. Szczególnie intensywnie w okresie kampanii wyborczych.  A tak dostał swoje 100 złotych i w kolejnej kampanii wyborczej nie będzie mógł się tym pochwalić!  To wszystko co mam do publicznego zakomunikowania.  Cezary Kruk, tel. 518-482-726
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2017 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy Artur. K złoży mandat radnego ? Czekamy na szybka decyzję
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto zna Artura ten wie, że to człowiek honoru. Wszyscy złośliwcy mogą być pewni, że Artur wkrótce ogłosi swoją rezygnację z bycia radnym.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artur K. udzielił ostatnio wywiadu w radiu Maryja. Widać, że walczy o przetrwanie. Czekamy na informację kiedy złoży mandat radnego.
Rozwiń
Krokodylowy
Krokodylowy (10 grudnia 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A opuścił? Czy nie deklarował tylko wyjścia z klubu radnych w RM? A co w PiS robi posłanka Coś tam, coś tam Kruk?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (185)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!