wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Radny wycenił swoje krzywdy na 13 tysięcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2009, 20:07
Autor: Aldona Iwon

Na tyle wycenił niesłuszne usunięcie go z Rady Gminy. Mandat stracił, bo przed dwoma laty spóźnił się z oświadczeniem majątkowym. Ale wygrał w sądzie.

Bogusław Drzazga stał się ofiarą słynnego przepisu nakazującego samorządowcom składanie w określonym terminie oświadczeń majątkowych. Spóźnił się dwa dni. Skąd ta zwłoka?

- Nie wiedziałem, czy w oświadczeniu powinienem umieścić informację o nabyciu działki budowlanej. Wysłałam zapytanie do gminy. Ale do tej pory nie dostałem odpowiedzi - tłumaczy.

W grudniu 2006 roku Rada Gminy podjęła uchwałę o wygaszeniu mandatu Drzazgi, a on zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Pierwszy wyrok był niekorzystny dla skarżącego, ale radny nie dał za wygraną i odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ten ponownie kazał rozpatrzyć sprawę. Tym razem Drzazga wygrał i w październiku ubiegłego roku wrócił do rady. Jest jej szesnastym członkiem, choć zgodnie z ordynacją wyborczą rada powinna liczyć 15 osób. Jego miejsce w wyniku wyborów uzupełniających zajęła Jolanta Sekuła i swoją funkcję pełni do dziś.

Teraz Bogusław Drzazga uważa, że gmina Żyrzyn powinna mu wypłacić ponad 13 tys. zł. Na tyle wycenił swoje straty, m.in. z tytułu utraty diet, kiedy był pozbawiony mandatu. Przewodniczący rady Wojciech Olszak uważa, że pieniądze Drzazdze się nie należą. - Obowiązków radnego nie pełni się dla diet, tylko po to, żeby coś zrobić dla ludzi - argumentuje Olszak.

Podobnego zdania była większość radnych. Na jednej z ostatnich sesji podjęli decyzję, że Drzazga żadnego odszkodowania nie dostanie.

Ale radny zapowiada, że i tym razem pójdzie do sądu. Lista jego żądań jest długa. Jeden z punktów mówi, że należy mu się 6 tys. złotych za "szkody i krzywdy moralne wywołane tak pośpiesznym i podstępnym pozbawianiem funkcji radnego”.

Kolejny punkt mówi o 4 tys. zł, jakie gmina miałaby wpłacić na konto Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wilki” działającej przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Żyrzynie. - Nie można myśleć tylko o sobie, trzeba pomyśleć też o innych - kwituje Drzazga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jary
bezrobotny
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jary
jary (13 stycznia 2009 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
człowiek jak ma problemy zwraca się do radcy prawnego płaci i ten po godzine wydaje opinię, ale radnemu się nie chciało, pyta urzadników, którzy nie muszą na takie pytania odpowiadać, bo nie są od wydawania opinii w takich sprawach (nie mają takich kompetencji), wyjątkowo mętnie tłumaczy się radny, cwanym gapom stanowcze NIE
Rozwiń
bezrobotny
bezrobotny (9 stycznia 2009 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biedni ci radni, działki kupują, nic nie wiedzą co i jak wypełnić, a teraz jeszcze każą im płacić... i takie straty, 13 tysięcy.... na jhleb nie starczy

"bezrobotny to pisał" ku*** wasza radna-nieporadna mać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!