piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Remont "nadwiślanki" z Puław do Warszawy najwcześniej za 2 lata

Dodano: 3 sierpnia 2015, 20:25
Autor: Paweł Puzio

Droga 801 z Puław do Warszawy od lat prosi się o remont. Ale ekipy budowlane pojawią się tu najwcześniej w 2017 r.

Popularna „nadwiślanka” łączy Puławy z Warszawą. Ta 124-kilometrowa, atrakcyjna widokowo trasa, jest w fatalnym stanie.

– Szczególnie na odcinku mazowieckim, gdzie momentami jedzie się jeszcze po poniemieckich betonach. Lepiej jest na 40-kilometrowym odcinku lubelskim, który kilka lat temu poprawiono – mówi pan Paweł, kierowca z Lublina.

W ubiegłym tygodniu samorządowcy i przedsiębiorcy działający przy tej trasie spotkali się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pawłem Olszewskim.

– Wiceminister wskazał formułę prawną, pozwalającą na wsparcie inwestycji przez resort infrastruktury – mówi Magdalena Gąsior-Marek, która zorganizowała spotkanie. – Chodzi o możliwość skorzystania z rezerwy subwencji ogólnej. Do tego potrzebna jest jednak zgoda marszałków lubelskiego i mazowieckiego. Dlatego na początku września zorganizuję im w ministerstwie spotkanie – obiecuje posłanka.

– Remont tej trasy jest przewidziany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. RPO musi teraz zatwierdzić Unia Europejska – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Droga 801 jest także na liście inwestycji dodatkowych w „Kontrakcie dla Województwa Lubelskiego 2014-2023”. Nie mniej jednak już teraz zaczęliśmy przygotowania do tej inwestycji. Do końca roku chcemy złożyć dokumenty niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej, a w 2016 r. wykonać projekt – dodaje.

Odcinek po stronie mazowieckiej także jest także ujęty w kontrakcie dla tego regionu.

pamięć wyborcy
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pamięć wyborcy
pamięć wyborcy (5 sierpnia 2015 o 07:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może przypomnijmy co Karpiński mówił o naszym regionie?

Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W zarządzie MZDW to do większej przebudowy czy poprowadzenia w nowym szlaku są tylko dwa kilkukilometrowe odcinki, które powinny być wykonane jak najszybciej (od skrzyżowana z ul. Górczewską w Józefowie do granic Warszawy i od ronda z DK 50 do skrzyżowania z DW 805 i DW 799 (ewentualnie stacji benzynowej w rejonie miejscowości Sobienie-Jeziory). Odcinek z płyt betonowych powinien być tylko wyremontowany, bez dużej przebudowy (ruch jest wyraźnie mniejszy, niż w rejonie przejazdu kolejowego przy wjeździe do gminy Sobienie-Jeziory od północy). Odcinek od ronda z DK 50 do końca drogi z utwardzonym poboczem w Józefowie już jest szeroki, więc nie trzeba go tak szybko modernizować.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gospodarz jest ino kasy brak a siec druga duza niestety kłania sie brak rownomiernego dzielenia srodków
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli według Ciebie lepiej wyremontować trasę a potem puścić na nią tysiące tirów??. A może lepiej wyremontować ja po budowie s17??
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2015 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tu najlepiej widać brak gospodarza sieci drogowej. Posłanka musi (dobrze, że chce razem z kolegą z partii pochwalić się, że robi coś dla regionu, prawda?) zwoływać w ministerstwie spotkania, próbować pogodzić niekoniecznie zbieżne interesy woj. lubelskiego i mazowieckiego. Gdyby było wiadomo kto odpowiada za sieć, to już droga byłaby w remoncie, żeby w momencie gdy zacznie się budowa S17 można było nią ominąć utrudnienia które będą zwłaszcza na Mazowszu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!