piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Remontują linie kolejową przy zabytkowym dworcu w Puławach [zdjęcia]

Dodano: 7 stycznia 2018, 12:22

Trwają prace przy modernizacji linii kolejowej Pilawa-Lublin, do której zalicza się również jej puławski odcinek. Na stacji przy zabytkowym dworcu w Puławach zerwano starą, betonową nawierzchnię peronów. Usunięto również większość torowiska

Remont linii nr 7 w Puławach z pewnością nie można nazwać kosmetycznym. To prace zakrojone na szeroką skalę, którą widać m.in. na terenie starego dworca kolejowego Puławy „Drewniane”. Robotnicy firm podwykonawczych zakontraktowani przez Astaldi zdążyli już zdjąć większość nawierzchni peronów i okolic dworca.

– Zakończono rozbiórkę sieci oraz części starych torów. Wywieziono także większość starego tłucznia. Obecnie trwa demontaż przewodów oświetleniowych i usuwanie kolizji. Wykonawca prowadzi także roboty przy rozbiórce przyczółków wiaduktu kolejowego w pobliżu stacji – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP-PLK.

Niemal wszędzie tam, gdzie teraz znajduje się rozkopany grunt, w niedalekiej przyszłości zobaczymy zupełnie nową nawierzchnię. Perony zostaną wykonane zgodnie z obowiązującym standardem ze specjalnych płyt z żółtymi liniami, wyżłobieniami i ścieżkami pomocnymi osobom niedowidzącym. Całość zostanie uzupełniona o nowe oznakowanie, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz wiaty i ogrodzenia. Wymienione będą również szyny, betonowe podkłady kolejowe, przewody linii trakcyjnej itp.

Nie wiadomo, jak długo potrwa ten remont i kiedy wznowione zostanie kursowanie pociągów. W listopadzie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przyznało, że istnieje ryzyko opóźnienia w oddaniu do użytku linii nr 7, a wszystko przez problemy z umową na montaż urządzeń sterujących ruchem na odcinku Dęblin-Lublin.

Umowa została podpisana z trzymiesięczną zwłoką wywołaną długim postępowaniem odwoławczym. W związku z tym, grudniowy termin przywrócenia ruchu na remontowanym odcinku może okazać się trudny do dotrzymania.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2018 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w białowieży docenić potrafili... z głową i fajnie to zrobili - szkoda gdyby w puławach się zmarnowała - ******carska.pl
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2018 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stacja Puławy Drewniane była pierwszą stacją, a ma mniej chętnych do korzystania pasażerów, bo obsługuje tylko pociągi osobowe, podobnie jak Puławy Azoty i Puławy Chemia, w przeciwieństwie do Puławy Miasto, na której zatrzymują się też pospieszne.
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2018 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można ją od PKP za marny grosz przejąć i zaadptować dla potrzeb miasta w oparciu o fundusze UE - jak Lolek Dwunasty napisał - np na Miejski Dom Kultury "Górna-Kolejowa" albo Miedzykulturowe Centrum Dialogu Wschód-Zachód "Puławy Drewniane" - w których mieścić się może jakieś centrum integracyjne dla mieszkańców i klub dyskusyjny, w którym wykuwane będą różne inicjatywy obywatelskie i kuźnia talentów z warsztatami artystycznymi rękodzieł przeróżnych i biblioteka i klubokawiarnia, a nawet siłownia, zumba i calanetix, a opodal na zewnątrz zorganizowana być może nawet obywatelska strzelnica...
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2018 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niech ktoś mi wyjaśni po co ta stacja? Czy jacyś pasażerowie z niej w ogóle korzystają, skoro jest Pwy Miasto ??
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2018 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Lolek Dwunasty! W pełni popieram - a najbardziej podobają mi się te inicjatywy obywatelskiej propozycje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!