wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Rodzice kontra burmistrz. Awantura o szkołę w Kazimierzu Dolnym

Dodano: 8 czerwca 2017, 09:34

Budowa nowej szkoły stanęła w miejscu, miasta nie stać na wynajmowanie kontenerów przez kolejny rok, więc niewykluczone, że dzieci z podstawówki będą się uczyć w Zespole Szkół im. Koszczyca Witkiewicza. Taki pomysł ma burmistrz miasteczka. Rodzice uczniów ostro się temu sprzeciwiają.

W poniedziałek budynek „Koszyca” przy ul. Nadwiślańskiej oglądał burmistrz Kazimierza, starosta oraz obecny i nowy dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. Przed szkołą pojawili się też rodzice protestujący przeciwko przenosinom ich dzieci.

– Nagle podjechał patrol policji. Funkcjonariusze zapytali nas po co przyszliśmy i czy będzie spokojnie. Zapewniliśmy, że tak – relacjonuje jedna z matek. – Początkowo w spotkaniu miał uczestniczyć tylko jeden rodzic, ale w końcu po naszych naciskach weszło troje. Zależało nam, żeby mieć jak najwięcej świadków, bo przestajemy wierzyć w to, co mówi burmistrz.

Kto wezwał mundurowych? – Policja może się pojawiać w różnych miejscach. Nic o tym nie wiem, żeby ktoś ich celowo wezwał – zapewnia burmistrz Andrzej Pisula.

Rodzice są przekonani, że na jutrzejszej sesji burmistrz będzie rekomendował radnym przeniesienie dzieci do budynku „Koszczyca”.

– Jest to dobre rozwiązanie i nie będzie konieczności nauki na drugą zmianę, jak obawiają się rodzice. Sal wystarczy zarówno dla uczniów jednej jak i drugiej szkoły – zapewnia. I tłumaczy, że koszt dzierżawy kontenerów zaproponowany przez firmę Ramirent jest za wysoki. Miesięcznie gmina musiałaby płacić 52 tys. zł.

– Nie mamy takich pieniędzy. Muszę przestrzegać dyscypliny finansów publicznych i wybierać najtańsze rozwiązanie – podkreśla Pisula. – Ponadto już został przekroczony termin dzierżawy z 40 miesięcy na ponad 60, przez co mogę odpowiadać za złamanie ustawy o zamówieniach publicznych.

Rodzice zapowiadają, że jeśli szkoła zmieni siedzibę, to zabiorą z niej dzieci. – Mam już bezpośrednie deklaracje od rodziców, że będą przenosić dzieci do innych szkół jeśli nie będzie kontenerów – potwierdza Jerzy Arbuz, dyrektor GZS.

Co z nową szkołą? Burmistrz zapewnia, żeudało się dojść do porozumienia z firmą Coprosa co do dodatkowych robót nieuwzględnionych w poprzednim projekcie. – W tej chwili trwają prace przy zabezpieczaniu skarpy. Mają pięć miesięcy na wykonanie zadania – mówi Pisula. – Koszt inwestycji wzrośnie o ok. 3 mln zł. kp

Czytaj więcej o: Lublin Kazimierz Dolny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 czerwca 2017 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisula odejdź! Nawet szkoda czasu i kasy na referendum
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2017 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mądrzy rodzice to już dawno pozabierali dzieci do Puław.
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2017 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na dzieci nie ma, a na nowych urzędników to jest.
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2017 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" wszelka gorycz i zapalczywość, i gniew, i krzyk, i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz z wszelką złością. (32) bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam bóg odpuścił w chrystusie " - list apostoła pawła do efezjan 4:31-32 ...... " ale teraz odrzućcie i wy to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, bluźnierstwo i nieprzyzwoite słowa z ust waszych " - list do kolosan 3:8 , ***s://mieczduchapulawy.wordpress.com/2017/06/03/prawdziwa-dobra-nowina-do-przebaczenia-zbawienia-potrzeba-tylko-zywego-wszechmocnego-jezusa-a-nie-ludzi-i-ich-organizacji/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!