czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Rodzice uczniów są za płatnymi lekcjami w szkole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2009, 14:00

Rada Rodziców broni prywatnej firmy oferującej płatne zajęcia dla uczniów. Ale kurator przypomni dyrektorom szkół, że młodzież powinna mieć zajęcia na takim poziomie, żeby nie musiała się douczać za pieniądze.

Sprawę płatnych zajęć dodatkowych odbywających się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach po lekcjach poruszył miejski radny. - Na dyżur zgłosił się do mnie rodzic tegorocznego maturzysty z tej szkoły. Opowiedział, że nawet podczas lekcji jest tam prowadzona agitacja w sprawie udziału w zajęciach powtórzeniowych - relacjonował Tomasz Kraszewski (PiS).

W firmie prowadzącej zajęcia pracują głównie nauczyciele z tej samej placówki. Na stronie internetowej firmy "Dziewiątka" jeszcze dwa tygodnie temu można było znaleźć listę nauczycieli (w tym także samego dyrektora) oraz ofertę 40-godzinnego kursu powtórzeniowego przygotowującego do matury z wybranego przedmiotu. Koszt od 280 do 300 zł. Po nagłośnieniu przez nas sprawy strona zniknęła.

Po artykule w Dzienniku Wschodnim swoje stanowisko wysłała Rada Rodziców z ZSO nr 1. Rodzice bronią dyrekcji oraz firmy oferującej płatne lekcje po godzinach.

Pełna treść listu na www.mmpulawy.pl

Sprawą zainteresował się też kurator oświaty. - Nasi prawnicy stwierdzili, że pod kątem prawnym wszystko jest w porządku. Inną sprawą jest natomiast wyjaśnienie przez organ prowadzący, czy rzeczywiście rekrutacja na zajęcia odbywała się podczas lekcji i czy na płatnych zajęciach były wykorzystywane dzienniki szkolne - informuje Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Kurator zamierza również wystosować pismo do wszystkich dyrektorów szkół, aby unikali podobnych sytuacji. - Nauczyciele powinni w taki sposób realizować zajęcia, żeby uczniowie nie musieli się posiłkować płatnymi usługami - mówi Babisz.

Urząd Miasta Puławy który prowadzi szkołę jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Więcej informacji z Puław na www.mmpuławy.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gości stu
karol32
gosice
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gości stu
Gości stu (18 czerwca 2009 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak właściwie nazywa się ten zięć dyrektora?
Rozwiń
karol32
karol32 (16 czerwca 2009 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta szkoła jest prywatną szkołą Sowy.Zatrudnia według kryterium "swój to dobry".W ten sposób ma przychylność tej części pracowników.Jego zięć np. został zatrudniony nie mając dyplomu,dopiero póżniej zaocznie zrobił dyplom,chociaż na rynku pracy bez trudu znalazłby się z dyplomem wuefista. .Należałoby się przyjrzeć,kto w tej szkole czerpie zyski z wynajmu pomieszczeń ,czy wszystkie są uwzględniane w zyskach Rady Szkoły,itd.Kontrola lokalnych władz na nic się zda (,zresztą jej prawdopodobnie nie będzie).Fakt,że córka pracuje w inspektoracie może wiele mówić,jak również to, że tę pracę dostała ,kiedy tatuś był już dyrektorem.Prywatny folwark kwitnie,powiązania też,i sprawa jak widać nie do ruszenia.W jednej szkole dyrektor "leci "ze stanowiska za podobne praktyki ,ale nie tu.Tu się rozmyje w tak zwanej trosce o dobro dzieci.
Rozwiń
gosice
gosice (16 czerwca 2009 o 00:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rada rodziców powinna zbudować szkołę, zaangażować w.s. oraz nauczycieli i wtedy jak najbardziej mogą przygotowywać uczniów na prywatnych kursach do matury Z.S.O. nr 1 nie jest prywatną szkołą Urzędu Miejskiego, Dyrektora czy Rady Rodziców. Ktoś tu coś nam zajumał?
Rozwiń
Gości stu
Gości stu (15 czerwca 2009 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej by było, gdyby ZSO nr. 1 napisało, że jest prywatną szkołą i przygotowuje do matury za pieniądze rodziców. Tylko niech nie bierze dotacji z MEN czy Urzędu Miasta (prywatne lecznice takich dotacji nie otrzymują).
Rozwiń
nie nauczyciel
nie nauczyciel (15 czerwca 2009 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Kurator zamierza również wystosować pismo do wszystkich dyrektorów szkół, aby unikali podobnych sytuacji. - Nauczyciele powinni w taki sposób realizować zajęcia, żeby uczniowie nie musieli się posiłkować płatnymi usługami" . Tak popieram! Ale zadam Państwu pytanie: Czy np Służba Zdrowia
nie powinna w taki sposób realizować swoją powinność aby pacjent nie musiał się posiłkować płatnymi usługami? Leczymy swoje ciało placimy... ja też .. leczymy zęby placimy....leczymy serce płacimy... tarczycę też płacimy, nie mówiąc o chorobach nowotworowych... Tylko wrzodów intelektualnych nie chcemy leczyć za pieniadze! . Pozdro!
A przecież egzaminy są zewnetrzne! Nie oceniają nauczyciele uczący! O co chodzi w zakłamanej mentalności Polaków? Masz kasę leczysz się lepiej, masz kasę operujesz się w prywatnych klinikach bez kolejek....masz kasę lepiej jesteś przygotowany na dodatkowych zajęciach, masz kasę uczysz sie w szkołach językowych... itd...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!