Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 listopada 2013 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Rogalów: Wiadukt już, ciuchcia później

0 10 A A
 (Paweł Buczkowski)
(Paweł Buczkowski)

Wiadukt będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu, ale Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa będzie dojeżdżać do Nałęczowa najwcześniej w 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwają prace przy remoncie wiaduktu w miejscowości Rogalów (gmina Wąwolnica). Wiadukt wpisany jest do rejestru zabytków naszego województwa. Dlatego zgodę na jego odbudowę musiał wydać lubelski konserwator zabytków. Jednym z warunków było zachowanie wcześniejszego wyglądu obiektu. Wszystko powinno być gotowe pod koniec listopada, a koszty wyniosą około 300 tys zł.

Przypomnijmy, że wiadukt został zamknięty w 2007 roku po tym, jak zbyt wysoka ciężarówka uszkodziła jego konstrukcję. W efekcie, kursy do Nałęczowa zostały wstrzymane, a kolejka jeździła na trasie Polanówka – Karczmiska – Opole Lubeskie/Poniatowa.

W ramach remontu należało wymienić uszkodzony element wiaduktu, naprawić istniejące podpory i wzmocnić nasyp kolejki wąskotorowej.

– Obecnie trwają prace przy montowaniu nawierzchni, wykonaniu schodów oraz roboty porządkowe.Termin wykonania prac upływa 30 listopada – informuje Emilia Rzepka, dyrektorka Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. Zakończenie prac będzie także końcem kłopotów kierowców, bo w tym miejscu od dłuższego czasu odbywał się ruch wahadłowy. Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

Przebudowa wiaduktu dobiega końca ale to dopiero jeden z etapów wznowienia połączenia kolejki wąskotorowej do Nałęczowa. Od kilku lat nie jeździł tamtędy żaden pociąg. Dlatego trzeba będzie wcześniej sprawdzić całą trasę, oczyścić torowisko i dokonać ewentualnych napraw. Później robotnicy przeniosą się jeszcze na przepust w Wąwolnicy.

– Naprawdę jest jeszcze bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Oczywiście chcielibyśmy, aby kolejka dojeżdżała do Nałęczowa już w przyszłym roku. Patrząc jednak realnie nie ma na to zbyt dużych szans. Prace chcemy wykonywać etapami. Według mojej oceny dopiero w kolejnym roku uda się nam przedłużyć trasę kolejki – dodaje dyrektorka Rzepka.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 07:06

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 06:58

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:21

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 o 12:20

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:14

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:02

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 o 21:37

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:14

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 o 16:55

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 o 12:40

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 07:06

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 06:58

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:21

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 o 12:20

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:14

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:02

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 o 21:37

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:14

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 o 16:55

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 o 12:40

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 0

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 19 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 1

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 30

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 2

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 66 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!