Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 marca 2017 r.
21:13

Rolnik z Rzeczycy ukrywał mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo. Grozi mu więzienie

71 14 A A
Piotra C., jest podejrzany o szpiegostwo.
Piotra C., jest podejrzany o szpiegostwo.

Warszawska prokuratura przygotowała akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu Ryszardowi H., rolnikowi z Rzeczycy w powiecie puławskim, który przez ponad 3 miesiące ukrywał ściganego listem gończym Piotra C., podejrzanego o szpiegostwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem prokuratury, porucznik Piotr C. miał przekazywać poufne informacje służbom Federacji Rosyjskiej. U Ryszarda H. przebywał od 27 sierpnia do 6 grudnia ubiegłego roku. W końcu służby specjalne wraz z policją i Żandarmerią Wojskową wytropiły poszukiwanego i go zatrzymały.

Nagranie z tej akcji, z udziałem dronów, szeregu pojazdów terenowych i uzbrojonych żołnierzy, do dzisiaj można oglądać w internecie. Tego samego dnia, oprócz podejrzanego o szpiegostwo, zatrzymany do wyjaśnienia został rolnik z Rzeczycy. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Śledczym powiedział, że pomógł uciekinierowi, bo bliźnim, z chrześcijańskiego obowiązku, należy pomagać.

Warszawska Prokuratura Okręgowa w tym tygodniu wniosła przeciwko niemu akt oskarżenia, który wysłała do Sądu Rejonowego w Puławach. Oskarża w nim Ryszarda H. o złamanie artykułu 239 kodeksu karnego, czyli utrudnianie postępowania karnego i pomagania sprawcy przestępstwa, za co grozi pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Taka sama kara grozi także innym osobom, które pomagały w ukrywaniu ściganego, w tym jego matce i koleżance.

Przypominamy, że Piotr C. to były żołnierz rozwiązanego po katastrofie smoleńskiej 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Porucznik był rozpracowywany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Został zatrzymany już w 2014 roku, ale ostatecznie opuścił areszt i zniknął. Jego poszukiwania trwały następne dwa lata.

Przekazywanie rosyjskiemu wywiadowi tajnych dokumentów może zostać uznane za zdradę stanu. To przestępstwo, za które w wyjątkowych przypadkach sąd może wymierzyć nawet dożywocie. 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 16:41
Skoro go zatrzymali to ja bym mu przypisał wine za katastrofe smoleńską przeciez pracował w tym specjalnym pułku i mógł to zrobić ba napewno on to zrobił !! I jeszcze wspomnicie moje słowa
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 11:34
litości, jak mu grodzi więzienie jesli poddał sie karze i prokurator chce dla niego 4 tys. zł grzywny (to z innych mediów, które o tym już pisały).......
Avatar
MiszczuABW / 29 marca 2017 o 09:32
Pokazówka , kontrwywiad by tego nie opublikował nawet i nie onanizował by sie z tym na łamach DW i innych gównianych gazet
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 08:02
moim zdaniem za duzo faktow ujawniono!!!po co te dane rolnikamiejscoosci gdzie sie ukrywal! nagrania itp. wiecej dyskrecji a nie chwalic sie jaka kryjowke sobie wybral!teraz kolejny podejrzany o szpiegostwo juz bedzie wiedzial jakiego bledu nie popelnic!
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 07:36
Trzeba sprawdzić również Aldonę C. siostrę tego szpiega ona również może mieć coś do powiedzenia swego czasu miała bardzo bliskie kontakty z Arabami zarówno na ziemi jak i powietrzu.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:46
Takich psów to tylko kopa w dupę i wywalić za granicę do Rosji.... niech wraca doi swoich.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:14
Ta rolnik wiedział że to szpieg. Przyszedł i mówi jestem szpiegiem ukryj mnie to ci nic nie obiecam za to. I rolnik się zgodzil Ha ha ha
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:00
Kuklinski zostal bohaterem to inni oficerowie tez tak chca. Należy im sie. W ich slady pojda inn.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 05:56
Kiedy tak nagrają głównych zlodziejów Amber Gold !
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:31
Ryśku nareszcie
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 16:41
Skoro go zatrzymali to ja bym mu przypisał wine za katastrofe smoleńską przeciez pracował w tym specjalnym pułku i mógł to zrobić ba napewno on to zrobił !! I jeszcze wspomnicie moje słowa
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 11:34
litości, jak mu grodzi więzienie jesli poddał sie karze i prokurator chce dla niego 4 tys. zł grzywny (to z innych mediów, które o tym już pisały).......
Avatar
MiszczuABW / 29 marca 2017 o 09:32
Pokazówka , kontrwywiad by tego nie opublikował nawet i nie onanizował by sie z tym na łamach DW i innych gównianych gazet
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 08:02
moim zdaniem za duzo faktow ujawniono!!!po co te dane rolnikamiejscoosci gdzie sie ukrywal! nagrania itp. wiecej dyskrecji a nie chwalic sie jaka kryjowke sobie wybral!teraz kolejny podejrzany o szpiegostwo juz bedzie wiedzial jakiego bledu nie popelnic!
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 07:36
Trzeba sprawdzić również Aldonę C. siostrę tego szpiega ona również może mieć coś do powiedzenia swego czasu miała bardzo bliskie kontakty z Arabami zarówno na ziemi jak i powietrzu.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:46
Takich psów to tylko kopa w dupę i wywalić za granicę do Rosji.... niech wraca doi swoich.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:14
Ta rolnik wiedział że to szpieg. Przyszedł i mówi jestem szpiegiem ukryj mnie to ci nic nie obiecam za to. I rolnik się zgodzil Ha ha ha
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 06:00
Kuklinski zostal bohaterem to inni oficerowie tez tak chca. Należy im sie. W ich slady pojda inn.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 05:56
Kiedy tak nagrają głównych zlodziejów Amber Gold !
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:31
Ryśku nareszcie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 5

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!