Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 sierpnia 2017 r.
15:36

Romowie nie chcą mieszkać przy ul. Romów

433 107 A A

Mieszkańcy ul. Romów 11 proszą prezydenta Puław o zmianę nazwy tej ulicy. Jak przekonują, obecny adres sprawia, że czują się napiętnowani przez innych. Sprawą zajmuje się komisja promocji rady miasta. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Czujemy się bardzo zażenowani wypowiedziami innych ludzi i reakcją, jaka następuje po podaniu adresu, pod jakim przyszło nam mieszkać. Czujemy się napiętnowani, bo jesteśmy mniejszością narodowościową (...). Nie możemy nadal zgadzać się na taką segregację – tłumaczą Romowie, którzy nazwę swojej ulicy nazywają „wymowną”.

Prezydent sprawę przekazał swojej zastępczyni, Ewie Wójcik, a ta pismo skierowała do przewodniczącej rady miasta Bożeny Krygier. Wiceprezydent Puław poprosiła o rozważenie możliwości zmiany tej ulicy. Jak przypomniała, podobne działanie miało miejsce w 2014 roku, gdzie po konsultacjach zdecydowano się na zmianę adresu kilku budynków z Romów na Norblina.

– Było to spowodowane wykazywanym poczuciem dyskryminacji społecznej mieszkańców legitymujących się dotychczasowym adresem. Za zmianą nazwy przemawia także stanowisko mieszkańców budynków jednorodzinnych usytuowanych przy tej ulicy – wskazała.

Ostatecznie pismo mieszkańców bloku przy ul. Romów 11 trafiło na poniedziałkowe obrady komisji promocji. Radni zdecydowali, że przemyślą tę kwestię, a decyzję podejmą za miesiąc, w drugiej połowie września.

– Chcemy sprawdzić co na ten temat sądzą mieszkańcy i zastanowić się nad tym – mówi Piotr Wójcik, zastępca przewodniczącego komisji promocji.

Ireneusz Rzepkowski, szef tej komisji, nie wyklucza przeprowadzenia w tej sprawie konsultacji. Przeciwny zmianie już teraz jest z kolei Paweł Maj, który pismo od Romów nazywa nieporozumieniem. – Nie rozumiem dlaczego Romowie nie chcą mieszkać przy ul. Romów. To miała być dla nich nobilitacja, a nie coś, czego należy się wstydzić – mówi radny, który prawdopodobnie nie poprze ewentualnej uchwały w tej sprawie.

Komentarze 107

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kama / 28 sierpnia 2017 o 22:27
BRAWO I POZDRAWIAM 
Avatar
OCB / 28 sierpnia 2017 o 22:13
Jeśli chodzi o Polaków to wraz z kwiatem młodzieży wyjechała również patologia i wszystkie ''śmiecie ludzkie'' jak to nazwał pewien pan które nie chcą pracować. Ja do cyganów nic nie mam, czy jestem zatem rasistą dlatego że widzę zero integracji, kombinatorstwo, non stop życie na cudzy rachunek, brak egzekwowania prawa wobec związków i urodzień poniżej 15 roku życia? W Polsce jest to karalne i gówno mnie obchodzi kto jaką kulture reprezentuje. Muzułmanki zostaja żonami w wieku 6 lat też mamy olać prawo i tolerować odmienną kulturę chodźby były to nawet jednostkowe przypadki? Dlaczego chińczycy, wietnamczycy radzą sobie nadzwyczaj dobrze i nikt o nich nie wspomina tylko ciągle mówi się o arabach, czarnych, cyganch.
Jeśli chodzi o Polaków to wraz z kwiatem młodzieży wyjechała również patologia i wszystkie ''śmiecie ludzkie'' jak to nazwał pewien pan które nie chcą pracować. Ja do cyganów nic nie mam, czy jestem zatem rasistą dlatego że widzę zero integracji, kombinatorstwo, non stop życie na cudzy rachunek, brak egzekwowania prawa wobec związków i urodzień poniżej 15 roku życia? W Polsce jest to karalne i gówno mnie obchodzi kto jaką kulture reprezentuje. Muzułmanki zostaja żonami w wieku 6 lat też mamy olać prawo i tolerować odmienną kulturę chodźby by... rozwiń
Avatar
bradas / 28 sierpnia 2017 o 20:46
GOŚĆ napisał:
Zagranica ma swoje zdanie na temat Polaków i tak się śmieje z naszego kraju przez takich właśnie ludzi jak wy bo nie potrafimy zaakceptować inności dla nas każdy jest bradasem, czarnym tylko my jesteśmy idealni???!!!!!
 PASOŻYTY
Avatar
no? / 28 sierpnia 2017 o 18:16
GOŚĆ napisał:
Byłbyś taki dumny tylko poza granicami Polski wielu naszych nieużywają języka polskiego tylko rozmawiają ze sobą w języku angielskim, niemieckim w zależności od miejsca pobytu bo nie chcą się przyznać że są Polakami. Wiele razy byłem świadkiem takich rozmów w samolocie czy sklepach za granicą nasi kochani rodacy. Tacy są dumni ze swojego pochodzenia
 No cóż - Cygani po polsku nie rozmawiają i jakoś nie dajesz tego za przykład...
Avatar
Kama / 28 sierpnia 2017 o 18:11
PRAWDA O NAS SAMYCH TROCHĘ KUJE W OCZY POKUŚMY SIĘ TROCHĘ NA SAMOKRYTYKE 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 18:04
Zgadzam się 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 18:03
Byłbyś taki dumny tylko poza granicami Polski wielu naszych nieużywają języka polskiego tylko rozmawiają ze sobą w języku angielskim, niemieckim w zależności od miejsca pobytu bo nie chcą się przyznać że są Polakami. Wiele razy byłem świadkiem takich rozmów w samolocie czy sklepach za granicą nasi kochani rodacy. Tacy są dumni ze swojego pochodzenia 
Avatar
uj / 28 sierpnia 2017 o 17:51
GOŚĆ napisał:
Tak się integrujemy że chcą się nas pozbyć haha takich poczciwych, uczynnych, ludzi za jakich chcemy uchodzić dajcie spokój. Mamy jako Polacy zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wszyscy to widzą tylko nie my
 Bądź konsekwentny - nie chce Ci się już komentować, to nie komentuj.
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 17:41
Tak się integrujemy że chcą się nas pozbyć haha takich poczciwych, uczynnych, ludzi za jakich chcemy uchodzić dajcie spokój. Mamy jako Polacy zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wszyscy to widzą tylko nie my 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 17:31
Wkółko to samo nie chce mi się już tego komentować dajmy sobie na wwstrzymanie,nic nowego ta sama gadka non stop 
Avatar
Kama / 28 sierpnia 2017 o 22:27
BRAWO I POZDRAWIAM 
Avatar
OCB / 28 sierpnia 2017 o 22:13
Jeśli chodzi o Polaków to wraz z kwiatem młodzieży wyjechała również patologia i wszystkie ''śmiecie ludzkie'' jak to nazwał pewien pan które nie chcą pracować. Ja do cyganów nic nie mam, czy jestem zatem rasistą dlatego że widzę zero integracji, kombinatorstwo, non stop życie na cudzy rachunek, brak egzekwowania prawa wobec związków i urodzień poniżej 15 roku życia? W Polsce jest to karalne i gówno mnie obchodzi kto jaką kulture reprezentuje. Muzułmanki zostaja żonami w wieku 6 lat też mamy olać prawo i tolerować odmienną kulturę chodźby były to nawet jednostkowe przypadki? Dlaczego chińczycy, wietnamczycy radzą sobie nadzwyczaj dobrze i nikt o nich nie wspomina tylko ciągle mówi się o arabach, czarnych, cyganch.
Jeśli chodzi o Polaków to wraz z kwiatem młodzieży wyjechała również patologia i wszystkie ''śmiecie ludzkie'' jak to nazwał pewien pan które nie chcą pracować. Ja do cyganów nic nie mam, czy jestem zatem rasistą dlatego że widzę zero integracji, kombinatorstwo, non stop życie na cudzy rachunek, brak egzekwowania prawa wobec związków i urodzień poniżej 15 roku życia? W Polsce jest to karalne i gówno mnie obchodzi kto jaką kulture reprezentuje. Muzułmanki zostaja żonami w wieku 6 lat też mamy olać prawo i tolerować odmienną kulturę chodźby by... rozwiń
Avatar
bradas / 28 sierpnia 2017 o 20:46
GOŚĆ napisał:
Zagranica ma swoje zdanie na temat Polaków i tak się śmieje z naszego kraju przez takich właśnie ludzi jak wy bo nie potrafimy zaakceptować inności dla nas każdy jest bradasem, czarnym tylko my jesteśmy idealni???!!!!!
 PASOŻYTY
Avatar
no? / 28 sierpnia 2017 o 18:16
GOŚĆ napisał:
Byłbyś taki dumny tylko poza granicami Polski wielu naszych nieużywają języka polskiego tylko rozmawiają ze sobą w języku angielskim, niemieckim w zależności od miejsca pobytu bo nie chcą się przyznać że są Polakami. Wiele razy byłem świadkiem takich rozmów w samolocie czy sklepach za granicą nasi kochani rodacy. Tacy są dumni ze swojego pochodzenia
 No cóż - Cygani po polsku nie rozmawiają i jakoś nie dajesz tego za przykład...
Avatar
Kama / 28 sierpnia 2017 o 18:11
PRAWDA O NAS SAMYCH TROCHĘ KUJE W OCZY POKUŚMY SIĘ TROCHĘ NA SAMOKRYTYKE 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 18:04
Zgadzam się 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 18:03
Byłbyś taki dumny tylko poza granicami Polski wielu naszych nieużywają języka polskiego tylko rozmawiają ze sobą w języku angielskim, niemieckim w zależności od miejsca pobytu bo nie chcą się przyznać że są Polakami. Wiele razy byłem świadkiem takich rozmów w samolocie czy sklepach za granicą nasi kochani rodacy. Tacy są dumni ze swojego pochodzenia 
Avatar
uj / 28 sierpnia 2017 o 17:51
GOŚĆ napisał:
Tak się integrujemy że chcą się nas pozbyć haha takich poczciwych, uczynnych, ludzi za jakich chcemy uchodzić dajcie spokój. Mamy jako Polacy zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wszyscy to widzą tylko nie my
 Bądź konsekwentny - nie chce Ci się już komentować, to nie komentuj.
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 17:41
Tak się integrujemy że chcą się nas pozbyć haha takich poczciwych, uczynnych, ludzi za jakich chcemy uchodzić dajcie spokój. Mamy jako Polacy zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wszyscy to widzą tylko nie my 
Avatar
GOŚĆ / 28 sierpnia 2017 o 17:31
Wkółko to samo nie chce mi się już tego komentować dajmy sobie na wwstrzymanie,nic nowego ta sama gadka non stop 
Zobacz wszystkie komentarze 107

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.