Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 lutego 2015 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Romowie zawiadomili prokuraturę. "Radny nawołuje do nienawiści"

90 39 A A

"Nawoływanie do nienawiści" zarzuca radnemu Pawłowi Majowi Stowarzyszenie Romów w Polsce. Romowie zawiadomili lubelską prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Chcą też ukarania szefowej puławskiego MOPS-u

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o publiczne wypowiedzi Pawła Maja o mniejszości etnicznej zamieszkującej Puławy. Radny twierdzi, że należy przyjrzeć się pobieranym przez Romów świadczeniom socjalnym, orzeczeniom lekarskim oraz temu jak wśród przedstawicieli romskiej społeczności egzekwowany jest obowiązek szkolny.

Według radnego, publiczne instytucje zbyt pobłażliwie traktują mieszkających w Puławach Romów. Jego zdaniem, to przykład rasizmu. Maj poddaje też w wątpliwość dane o skali chorób psychicznych w tej grupie i apeluje do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, by przeanalizował swoje dotychczasowe działania (w 2014 z pomocy społecznej skorzystało 65 rodzin romskich)

Sugestie, że część Romów może naginać prawo, korumpować lekarzy i udawać dysfunkcje w celu osiągnięcia korzyści materialnych zbulwersowały Stowarzyszenie Romów w Polsce. Jego prezes, Roman Kwiatkowski zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Lublinie o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Nieprawdziwe informacje podawane przez radnego, a publikowane w mediach, podsycają rasistowską nienawiść do społeczności romskiej - twierdzi Kwiatkowski i domaga się ukarania Pawła Maja z artykułu 256 kk, zagrożonego m.in. grzywną lub karą do lat dwóch więzienia.

Radny zaprzecza jakoby podżegał kogokolwiek do nienawiści.

- W tym kraju nie można nawet podjąć próby rozwiązania problemu. A ta dyskusja jest potrzebna, nie można jej w taki sposób zamykać. Wszystko co mówiłem ma potwierdzenie w faktach. To ogólnodostępne dane - przekonuje Paweł Maj.

Romowie domagają się wyciągnięcia konsekwencji także wobec Marii Piastowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zdaniem prawników reprezentujących Romów, nie powinna ona udzielać radnym informacji o schorzeniach podopiecznych ośrodka.

Na ostatniej, czwartkowej sesji rady miasta, Paweł Maj wrócił do tematu puławskich Romów. Pytał m.in. o symbole chorób na orzeczeniach o niepełnosprawności czy szczegóły dotyczące otrzymywanych przez nich zasiłków.

Romowie: To bezpardonowy atak

"Silne stereotypy i uprzedzenia, nieznajomość stanu faktycznego oraz prawa spowodowały, że Romowie w sposób nie zawiniony po raz kolejny padli ofiarą bezpardonowego ataku. Stowarzyszenie Romów w Polsce wykorzysta wszelkie możliwości prawne by osoby winne wskazanych działań poniosły prawną odpowiedzialność.”

(fragment oświadczenia prezesa Stowarzyszenia Romów w Polsce)

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Biała / 16 marca 2015 o 12:15
Tym którzy mówią, że Cyganie to tacy mili sąsiedzi itd, radzę się przejść po Piaskowej na przykład. Kilka razy cyganskie ścierwo splunęło mi pod nogi i zwyzywało. A żyją tam z pieniędzy moich i moich rodziców.
To chore! Brońcie ich dalej, tylko czekać aż Was okradną lub zwyzywają.
Aplauz!
Avatar
CDROM / 13 marca 2015 o 15:39

Pasożyty ktorzy nie wezmą sie za robote tylko kombinują, to nie jest wcale taka mniejszość narodowa tylko rozsypane po całym świecie pasożyty, gdzie nie byłem czy w polsce czy zagrnica wszędzie są te mendy. Radny dobrze mówi zeby sprwdzic ich udawane choroby, a do prokuratury to niech idą sobie powróżyć czy pójdą siedziec za te machlojki czy nie? Do roboty nieroby!!!

Avatar
Gość / 13 marca 2015 o 15:01

Panie Maj, normalny człowiek, tym bardziej radny, powinien się odciąć od tak chamskich wpisów, jakie tu i w internecie widnieją. a pan milczy, czyli akceptuje ten poziom dyskusji, który tak naprawdę jest niedopuszczalny. w ten sposób napędza pan nienawiść. dla mnie wniosek jest jasny - panu absolutnie nie zależy na rozwiązaniu problemu. Pan postanowił zaistnieć dzięki cyganom. Smutne to, ale prawdziwe. Chcąc się wylansować doprowadzi pan w końcu do tragedii. O to panu chodzi???mieszkam obok cyganów i nie ma z nimi żadnego problemu. Co innego polskie patologiczne rodziny, które tez tam mieszkają, a zasiłki i renty przeznaczają wyłącznie na chlanie wódy. tym się pan zajmij. tylko, ze to juz nie będzie takie nośne no i zaraz od tych bandydów dostłaby pan w mordę

Przesadzasz!!!Obok cyganów nie można spokojnie żyć.Zwróć im uwagę to zobaczysz co to cygan!!!To banda brudasów i złodziei!!!

Przesadzasz!!!Obok cyganów nie można spokojnie żyć.Zwróć im uwagę to zobaczysz co to cygan!!!To banda brudasów i złodziei!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2015 o 14:53

Wkońcu ktoś zabrał się za te wrzody. wyłudzaja tylko pieniądze kradną żebrza i żyją na nasz koszt.czy zna ktoś w puławach choć jednego cygana który uczciwie pracuje? Bo ja nie. Plaga robi tylko dzieci i bbierze na nie zasiłki i z tego żyje. A dla normalnych obywateli pieniędzy brakuje. Wywalic ich jak zrobił to rząd francuski. Banda brudasow!

Jestem tak samo jak ty za wypieprzeniem tego dziadostwa!Wulgarne spasione brudne świnie!Do roboty to ich nie ma bo oni nie mogą fizycznie pracować,bo to ujma!Ale z MOPS-u wyłudzać to nie ujma! :angry:

Jestem tak samo jak ty za wypieprzeniem tego dziadostwa!Wulgarne spasione brudne świnie!Do roboty to ich nie ma bo oni nie mogą fizycznie pracować,bo to ujma!Ale z MOPS-u wyłudzać to nie ujma! :angry:

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 13 marca 2015 o 11:15
Wkońcu ktoś zabrał się za te wrzody. wyłudzaja tylko pieniądze kradną żebrza i żyją na nasz koszt.czy zna ktoś w puławach choć jednego cygana który uczciwie pracuje? Bo ja nie. Plaga robi tylko dzieci i bbierze na nie zasiłki i z tego żyje. A dla normalnych obywateli pieniędzy brakuje. Wywalic ich jak zrobił to rząd francuski. Banda brudasow!
Avatar
Gość / 7 marca 2015 o 17:05

A gdzie niby Maj powiedział ze całe 2 mln poszło na Romów? z tego co oglądałem na you tube- Romowie psychiczne zasiłki? jasno wynika ze ubolewa on nad tym że romowie nie mogą uczestniczyc w programach kierowanych dla wszystkich. W wywiadzie jaki widziałem w angorze dziennikarz pisze że w programie uczestniczyli romowie ale z polakami . Nie było nigdzie mowy przez Maja ze całość poszła dla Romów ! Więc czemu siejesz ferment i niszczysz człowieka z premedytacją?

O jakim człowieku mówisz?Cygan to nie człowiek>>>to takie coś.....................

O jakim człowieku mówisz?Cygan to nie człowiek>>>to takie coś.....................

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2015 o 16:59

Romowie większości Włostowic nie przeszkadzają i zgodnie współżyją. Stanowią nawet pewien koloryt tego miejsca. Kilku pajaców dla rozgłosu robi problem, którego nie ma. 

Problem jest!!! Baaaaardzo duży.Te śmierdziuchy nie dają normalnie żyć Polakom.Napastują,wyzywają,myślą brudasy że im wszystko wolno.Polacy w więzieniach siedzą za to co cygan zrobił,a cygan się śmieje.Trzeba jakimś opryskiem to wytępić jak stonkę!!!!!!!!!

Problem jest!!! Baaaaardzo duży.Te śmierdziuchy nie dają normalnie żyć Polakom.Napastują,wyzywają,myślą brudasy że im wszystko wolno.Polacy w więzieniach siedzą za to co cygan zrobił,a cygan się śmieje.Trzeba jakimś opryskiem to wytępić jak stonkę!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
grzesiek / 6 marca 2015 o 19:53

No nie biorą udziału bo przecież te debile nie czytelni i nie piśmienni są tylko kraść potrafią .  PRECZ Z NIMI po co w ogóle te brudasy zanieczyszczają Polskę ?

Avatar
elektorat / 6 marca 2015 o 18:10

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

Jako radny pobiera jakies uposażenie.Bycie radnym to też praca.

Avatar
Gość / 5 marca 2015 o 14:56

Jak się do roboty zabiorą jak w programie Jaworowicz "sprawa dla reportera"był program o cyganach ,którzy zostali zatrudnieni na wysypisku śmieci i  po kilku dniach poszli na zwolnienie lekarskie to Bogdan Trojanek cygański pieśniarz powiedział,że taka praca dla cyganów to nie honor.Honor dla nich brać kasę z podatków reszty ludzi.Mentalności próżniaczej nikt nie zmieni w tym środowisku.

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

rozwiń
Avatar
Biała / 16 marca 2015 o 12:15
Tym którzy mówią, że Cyganie to tacy mili sąsiedzi itd, radzę się przejść po Piaskowej na przykład. Kilka razy cyganskie ścierwo splunęło mi pod nogi i zwyzywało. A żyją tam z pieniędzy moich i moich rodziców.
To chore! Brońcie ich dalej, tylko czekać aż Was okradną lub zwyzywają.
Aplauz!
Avatar
CDROM / 13 marca 2015 o 15:39

Pasożyty ktorzy nie wezmą sie za robote tylko kombinują, to nie jest wcale taka mniejszość narodowa tylko rozsypane po całym świecie pasożyty, gdzie nie byłem czy w polsce czy zagrnica wszędzie są te mendy. Radny dobrze mówi zeby sprwdzic ich udawane choroby, a do prokuratury to niech idą sobie powróżyć czy pójdą siedziec za te machlojki czy nie? Do roboty nieroby!!!

Avatar
Gość / 13 marca 2015 o 15:01

Panie Maj, normalny człowiek, tym bardziej radny, powinien się odciąć od tak chamskich wpisów, jakie tu i w internecie widnieją. a pan milczy, czyli akceptuje ten poziom dyskusji, który tak naprawdę jest niedopuszczalny. w ten sposób napędza pan nienawiść. dla mnie wniosek jest jasny - panu absolutnie nie zależy na rozwiązaniu problemu. Pan postanowił zaistnieć dzięki cyganom. Smutne to, ale prawdziwe. Chcąc się wylansować doprowadzi pan w końcu do tragedii. O to panu chodzi???mieszkam obok cyganów i nie ma z nimi żadnego problemu. Co innego polskie patologiczne rodziny, które tez tam mieszkają, a zasiłki i renty przeznaczają wyłącznie na chlanie wódy. tym się pan zajmij. tylko, ze to juz nie będzie takie nośne no i zaraz od tych bandydów dostłaby pan w mordę

Przesadzasz!!!Obok cyganów nie można spokojnie żyć.Zwróć im uwagę to zobaczysz co to cygan!!!To banda brudasów i złodziei!!!

Przesadzasz!!!Obok cyganów nie można spokojnie żyć.Zwróć im uwagę to zobaczysz co to cygan!!!To banda brudasów i złodziei!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2015 o 14:53

Wkońcu ktoś zabrał się za te wrzody. wyłudzaja tylko pieniądze kradną żebrza i żyją na nasz koszt.czy zna ktoś w puławach choć jednego cygana który uczciwie pracuje? Bo ja nie. Plaga robi tylko dzieci i bbierze na nie zasiłki i z tego żyje. A dla normalnych obywateli pieniędzy brakuje. Wywalic ich jak zrobił to rząd francuski. Banda brudasow!

Jestem tak samo jak ty za wypieprzeniem tego dziadostwa!Wulgarne spasione brudne świnie!Do roboty to ich nie ma bo oni nie mogą fizycznie pracować,bo to ujma!Ale z MOPS-u wyłudzać to nie ujma! :angry:

Jestem tak samo jak ty za wypieprzeniem tego dziadostwa!Wulgarne spasione brudne świnie!Do roboty to ich nie ma bo oni nie mogą fizycznie pracować,bo to ujma!Ale z MOPS-u wyłudzać to nie ujma! :angry:

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 13 marca 2015 o 11:15
Wkońcu ktoś zabrał się za te wrzody. wyłudzaja tylko pieniądze kradną żebrza i żyją na nasz koszt.czy zna ktoś w puławach choć jednego cygana który uczciwie pracuje? Bo ja nie. Plaga robi tylko dzieci i bbierze na nie zasiłki i z tego żyje. A dla normalnych obywateli pieniędzy brakuje. Wywalic ich jak zrobił to rząd francuski. Banda brudasow!
Avatar
Gość / 7 marca 2015 o 17:05

A gdzie niby Maj powiedział ze całe 2 mln poszło na Romów? z tego co oglądałem na you tube- Romowie psychiczne zasiłki? jasno wynika ze ubolewa on nad tym że romowie nie mogą uczestniczyc w programach kierowanych dla wszystkich. W wywiadzie jaki widziałem w angorze dziennikarz pisze że w programie uczestniczyli romowie ale z polakami . Nie było nigdzie mowy przez Maja ze całość poszła dla Romów ! Więc czemu siejesz ferment i niszczysz człowieka z premedytacją?

O jakim człowieku mówisz?Cygan to nie człowiek>>>to takie coś.....................

O jakim człowieku mówisz?Cygan to nie człowiek>>>to takie coś.....................

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2015 o 16:59

Romowie większości Włostowic nie przeszkadzają i zgodnie współżyją. Stanowią nawet pewien koloryt tego miejsca. Kilku pajaców dla rozgłosu robi problem, którego nie ma. 

Problem jest!!! Baaaaardzo duży.Te śmierdziuchy nie dają normalnie żyć Polakom.Napastują,wyzywają,myślą brudasy że im wszystko wolno.Polacy w więzieniach siedzą za to co cygan zrobił,a cygan się śmieje.Trzeba jakimś opryskiem to wytępić jak stonkę!!!!!!!!!

Problem jest!!! Baaaaardzo duży.Te śmierdziuchy nie dają normalnie żyć Polakom.Napastują,wyzywają,myślą brudasy że im wszystko wolno.Polacy w więzieniach siedzą za to co cygan zrobił,a cygan się śmieje.Trzeba jakimś opryskiem to wytępić jak stonkę!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
grzesiek / 6 marca 2015 o 19:53

No nie biorą udziału bo przecież te debile nie czytelni i nie piśmienni są tylko kraść potrafią .  PRECZ Z NIMI po co w ogóle te brudasy zanieczyszczają Polskę ?

Avatar
elektorat / 6 marca 2015 o 18:10

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

Jako radny pobiera jakies uposażenie.Bycie radnym to też praca.

Avatar
Gość / 5 marca 2015 o 14:56

Jak się do roboty zabiorą jak w programie Jaworowicz "sprawa dla reportera"był program o cyganach ,którzy zostali zatrudnieni na wysypisku śmieci i  po kilku dniach poszli na zwolnienie lekarskie to Bogdan Trojanek cygański pieśniarz powiedział,że taka praca dla cyganów to nie honor.Honor dla nich brać kasę z podatków reszty ludzi.Mentalności próżniaczej nikt nie zmieni w tym środowisku.

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

Pan Maj też nie pracuje, co wynika z jego oświadczenia majątkowego. a zatem przyganiał kocioł garnkowi. Niewiele różni się pan od Cyganów, których piętnuje, że nie pracują. Pan jest podobno wykształcony. Podobno jest pan architektem krajobrazu. A też pan jakoś do roboty się nie garnie. Może MOPS powinien objąć pana jakimś programem aktywizującym? :lol:

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!