poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Rosjanie w Azotach. Dziś nadzwyczajna sesja w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2014, 10:34

Dzisiaj odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie sytuacji w Zakładach Azotowych "Puławy. O jej zwołanie apelowali do prezydenta przedstawiciele działających w firmie organizacji związkowych.

Do puławskiego magistratu wpłynęło pismo podpisane przez reprezentantów pięciu z sześciu działających przy Zakładach Azotowych organizacji związkowych. Jego autorzy chcą, by Rada Miasta zajęła się kwestią coraz większego udziału rosyjskiej spółki Acron w akcjonariacie Grupy Azoty, do której należą puławskie zakłady.

Kilka tygodni temu należąca do Acronu spółka Norica kupiła 2,78 proc. akcji Grupy Azoty. Tym samym Rosjanie mają już ponad 20 proc. akcji chemicznego potentata, przy 33 proc., jakimi dysponuje Ministerstwo Skarbu Państwa.

"Przekroczenie progu posiadania 20 procent akcji daje Acronowi możliwość wprowadzenia swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej oraz w dalszej kolejności stania się największym akcjonariuszem Grupy Azoty. Sytuacja obecna budzi niepokój oraz nie napawa nas pracowników optymizmem co do przyszłości naszego zakładu” - czytamy w piśmie.

- Jesteśmy dobrze zabezpieczeni przed próbą ewentualnego wrogiego przejęcia. Gwarancją tego jest obecna struktura akcjonariatu oraz przyjęte w statucie mechanizmy zabezpieczające. Wszystko to daje spółce pewność bezpiecznej realizacji celów biznesowych i dalszej konsolidacji polskiej chemii - zapewnia Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Grupy Azoty. Przypomina też, że premier i Ministerstwo Skarbu Państwa wyraźnie stwierdzili, że ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju spółka jako mająca strategiczne znaczenie pozostanie pod kontrolą państwa.

Mimo tych zapewnień władze Puław odpowiedziały na prośbę związkowców. - Jeśli pojawia się niepokój, to niezależnie od tego, czy jest on uzasadniony, czy nie, to trzeba go zidentyfikować i o nim porozmawiać. Musimy poznać sytuację, bo znamy ją tylko z doniesień medialnych. Zaprosiliśmy przedstawiciela ministerstwa, zostanie też przyjęte stanowisko w tej sprawie - mówi wiceprezydent Puław Grzegorz Nakonieczny.

Nadzwyczajna sesja została zaplanowana na poniedziałek, 7 lipca. Początek o godz. 16.
  Edytuj ten wpis
Gość
HIT
ala
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 lipca 2014 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
minister broni azotów, wczoraj chyba dostatecznie to podkreślił pojawiając się na posiedzeniu rady, a poza tym to że w zakładach pracował to akurat plus w tej sprawie, zna je też od tej strony więc zdaje sobie sprawę z ich znaczenia i nie dopuści do żadnej naprawdę kryzysowej sytuacji
Rozwiń
HIT
HIT (7 lipca 2014 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A gdzie jest p. Karpiński kiedyś związkowiec z Azotów a teraz minister. Ale z podsłuchanych rozmów

wynika ,że ma on gdzieś Polskę Wschodnią.Ile trzeba mieć podłosci i złych intencji i dalekowzroczności..........Co będzie robił mieszkaniec Puław p. Karpiński............. Przecież nie ma w Puławach kanałów.........albo będzie musiał się z tej pięknej ziemi Puławskiej wyprowadzić za Ural............. ,tam są budowane dwie nowe fabryki konsorcjum chemicznego p. Kantora.

Niech teraz wypowiedzą się koledzy i znajomi z PO , jak promowali w/w pana i przymykali oczy na wszystkie dziwne zachowania mieszkańca tak pięknej ziemi puławskiej....

A tak wracając do wyborów to z kim p.Karpiński podawał sobie rączkę na bilbordach w wyborach do sejmu.................Na jesieni wybory , będzie czas przypomnień !!!!

Rozwiń
ala
ala (7 lipca 2014 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zgadnijcie komu niedługo pan Kulczyk sprzeda Ciech?:-))))

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!