piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Rozbiórka zabytkowego dworku, w jego miejscu powstanie blok

Dodano: 26 kwietnia 2017, 16:02
Autor: rs

Trwa rozbiórka zabytkowego dworku położonego przy ul. ks. Izabelli w Puławach. W tym miejscu właściciele działki mają zamiar postawić blok mieszkalny.

Była poczta, według dokumentów jej poprzednich właścicieli, czyli nieistniejącej już TP SA, mogła pochodzić nawet z drugiej połowy XVIII wieku. Jeśli to prawda, pod przysłowiowy kilof trafił właśnie jeden z najstarszych budynków w Puławach.

Pozwolenie na rozbiórkę zaniedbanego, parterowego dworu, jak już pisaliśmy, wydało Starostwo Powiatowe w Puławach, które w 2015 roku uzyskało zgodę na ten krok od lubelskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Z przekazanych nam informacji wynika, że według dokumentacji rozbiórkowej, budynek „zatracił swój historyczny charakter”, a po licznych remontach i przebudowach, jego oryginalna, historyczna tkanka nie przekraczała 30 procent. Ponadto, według autora opracowania, stan techniczny obiektu był „przedawaryjny”, a pozostawienie go w obecnym kształcie miało grozić katastrofą budowlaną.

Działkę w historycznej części miasta od firmy Orange nabyli prywatni inwestorzy, którzy po uzyskaniu pozwoleń na jej oczyszczenie, mają zamiar postawić tu apartamentowiec.

Czytaj więcej o: mieszkania zabytki Puławy
gosc
Użytkownik niezarejestrowany
geniuszzPO
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (2 maja 2017 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jest
Rozwiń
Gość
Gość (28 kwietnia 2017 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na początku 2015 roku Konserwator Generalny w MKiDN, Piotr Żuchowski (PSL) uchyla decyzję LWKZ o odmowie rozbiórki obiektu i skierowuje sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji czyli Starostę Powiatowego w Puławach (PSL), mija prawie rok, ostateczna zgoda na rozbiórkę wydana zostaje w grudniu 2015 r., od tej decyzji mija ponad rok i ani prezydent miasta ani starosta ani deklarujące troskę o dziedzictwo historyczne Puław stowarzyszenia nie robią nic, by choćby poinformować opinię publiczną i swoich wyborców. Informacja pojawia się wtedy, kiedy jest już za późno i w ten sposób postkomuszo-gangsterkie szambo zmiata z powierzchni ziemi jeden z najstarszych budynków w mieście.
Rozwiń
geniuszzPO
geniuszzPO (28 kwietnia 2017 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rok 2015 - konserwator zabytków z PO. PO: zaorane stocznie, sprzedane Hindusom huty, 10% akcji kghm po 105zł, a za rok kosztowały 190zł. K...a same sukcesy PO.
Rozwiń
Gość
Gość (28 kwietnia 2017 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mylisz się... to PSL'owscy urzednicy decydowali
Rozwiń
Gość
Gość (28 kwietnia 2017 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patolologia Pisiorów zezwala na wycinkę wszystkiego co zielone to dlaczego ma nie zezwolić na wyburzenie zabytków. Pisiorom to nie przeszkadza to niech dewastują wszystko co sie da.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!