Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 grudnia 2009 r.
16:12
Edytuj ten wpis

Rozebrali samowolę budowlaną, a przy okazji zniszczyli drogę

0 31 A A

Droga jest tak zryta, że nie mam szans wjechać na swoją działkę, by posprzątać to, co zostało z mojego domu – oskarża Marek Pawłowski. – Zażądam odszkodowania – zapowiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z budynku pana Marka w podpuławskich Bronowicach została tylko sterta gruzu. Ponad tydzień temu nadzór budowlany siłą rozebrał dom, który tu stał, a był zdaniem inspektorów samowolą budowlaną.

– Zobaczcie, droga jest całkowicie zniszczona – wskazuje Pawłowski. – A robotnicy zostawili po sobie stertę gruzu i teraz nawet nie mam jak tego wszystkiego posprzątać. A przecież jakbym chciał sprzedać teraz działkę, to nikt nie kupi jej w takim stanie.

Droga wjazdowa na skarpę została wręcz przeorana przez ciężki sprzęt budowlany, który posłużył do rozbiórki. W jednym z miejsc znajduje się głęboka wyrwa, skutecznie uniemożliwiająca przejazd samochodem. Co cenniejsze rzeczy pan Marek w trakcie rozbiórki wywiózł do znajomych. Stare cegły i gruz robotnicy zostawili jednak na działce. Całość wygląda jak wielkie pobojowisko.

– Moim zdaniem, jak ktoś podejmuje się takich czynności, to odpowiada za to co robi. Będę domagał się odszkodowania za zniszczoną drogę – zapowiada Pawłowski.

Jednak zdaniem urzędników mężczyzna nie ma racji. – Przez tyle lat opóźniał nasze czynności. W tej chwili sam jest sobie winien zaistniałej sytuacji. Nie poczuwamy się do odpowiedzialności za jakieś zniszczenia. My musieliśmy wykonać rozbiórkę zastępczą, a to on zbudował dom bez wymaganych dokumentów – odpowiada Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach.

Dodaje, że jeśli właściciel działki ma jakieś roszczenia, to powinien się z nimi udać do organów ścigania. Marek Pawłowski twierdzi, że zamierza walczyć o swoje.

Właściciel działki w tej chwili nie wie jeszcze, czy będzie odbudowywał dom, czy też sprzeda działkę, żeby spłacić karę nałożoną przez nadzór budowlany. Bo oprócz zapłaty za pracę firmy budowlanej, która dokonała rozbiórki (niecałe 9 tys. zł), mężczyzna musi jeszcze spłacić poprzednio nałożoną na niego karę w celu przymuszenia do rozebrania domu. A to kolejnych 26 tys. złotych.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elmo / 26 czerwca 2010 o 21:43
Nie wiem czy się państwo orientują ale pani Dudzińska - bohaterka artykułu ma w zwyczaju chodzenie po mieszkaniach podlegających starostwu na przeszpiegi. Zwykle mówi, że jest ze starostwa i chciałaby sprawdzić czy państwo mieszkają w ludzkich warunkach. Na miejscu wyciąga aparat cyfrowy i zaczyna robić zdjęcia... Po co???
Avatar
darmowe porady / 21 grudnia 2009 o 18:00
do zasypania powstałych przy rozbiórce dziur,wyrw,kolein i tym podobnych ubytków na działce i drodze dojazdowej można użyć gruzu powstałego przy wyżej wymienionej rozbiórce.
Avatar
ken / 21 grudnia 2009 o 16:47
sas napisał:
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.

Czarny mundur SS-manki do niej pasowałby.
Avatar
sas / 21 grudnia 2009 o 07:54
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.
Avatar
TW JAGA / 15 grudnia 2009 o 15:31
Pani Dudzińska członek SLD wydała nakaz rozbiórki nigdy nie będąc na w/w działce.Wydanie tak drastycznej decyzji podyktowała mozliwością zawalenia się budynku, gdyż nie przedstawiono projektu przebudowy oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień i pozwoleń.
Gdyby ten Pan przebrnął przez machinę urzędniczych przepisów i stracił kilkanaście tysięcy złotych to ten sam budynek stał by zgodnie z prawem i nie stwarzał niebezpieczeństwa zawalenia.

Tak czy inaczej dla Dudzińskiej itp. liczą się tylko kwity ,dokumenty itd. Gdyby procedura uzyskania pozwolenia na budowę była bezstresowa, krótka i bezpłatna to tacy ludzie jak ona stracili by pracę. Mnogość przepisów, ustaw ,przepisów od przepisów oraz interpretacje tego wszystkiego dają możliwość zatrudniania tępych ale wiernych i bezwzględnych członków partii lub protegowanych .Gdyby urzędnik miał podjąć sam decyzję zgodnie z logicznym myśleniem to mogło by go to doprowadzić do przegrzania zwojów w mini kalkulatorze jaki noszą pod czaszką. Wiedząc o tym jacy ludzie są urzędnikami dano im jak na tacy ogromną stertę przepisów aby sami nie musieli myśleć.

Jest jeszcze ogromny problem odpowiedzialności urzędnika a raczej jej brak za idiotyczne i bezprawne decyzje. Ta decyzja mogła być uchylona ,jednak dumna z siebie protegowana SLD oraz jej kolesie urzędnicy nie dopuszczą do tego aby racja była zwykłego obywatela.

Twierdze, że w Polsce mamy dwa państwa. Jedno ludzi uczciwych i myślących, a drugie to państwo polityków ,urzędników, złodzieji itp. którzy żerują na nas i są pasożytem którego nie można wykroić ze zdrowej tkanki. To drugie państwo stało się większe od tego pierwszego i my zwykli obywatele nie dajemy już rady wyżywić tego pasożyta. Tylko taki urzędnik tego nie widzi ,rozrasta się i pasie na nas aż zdechniemy .

Przypomnę ,że ten dom został wyremontowany ,zmieniony dach, oraz ścianki działowe. Przed tymi czynnościami inwestor był w starostwie gdzie poinformowano go ,że nie musi uzyskiwać zezwoleń na taki remont. Ufając tym którzy mają nam służyć i działać tylko i wyłącznie dla naszego dobra nie upomniał się o takie zapewnienie na piśmie.

Machina absurdów urzędniczo-prawniczych ruszyła .Niech plebs wie kto rządzi w tym państwie i jaki jest silny.
Pani Dudzińska członek SLD wydała nakaz rozbiórki nigdy nie będąc na w/w działce.Wydanie tak drastycznej decyzji podyktowała mozliwością zawalenia się budynku, gdyż nie przedstawiono projektu przebudowy oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień i pozwoleń.
Gdyby ten Pan przebrnął przez machinę urzędniczych przepisów i stracił kilkanaście tysięcy złotych to ten sam budynek stał by zgodnie z prawem i nie stwarzał niebezpieczeństwa zawalenia.

Tak czy inaczej dla Dudzińskiej itp. liczą się tylko kwity ,dokumenty itd. Gdyby procedura u... rozwiń
Avatar
ja / 14 grudnia 2009 o 11:31
keron napisał:
Ta Dudzińska jest pojebańcem.

Za mało powiedziane, i jeszcze k... za nasze podatki bierze wypłatę !!!!!!!!!!
Avatar
keron / 10 grudnia 2009 o 19:40
Ta Dudzińska jest pojebańcem.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:31
Robi napisał:
Nie gorączkuj się, nei mówimy tu o pobudowaniu domu od podstaw gdzi esię gościowi podobało a o wyremontowaniu starej chałupy, która stała od 70 lat. Nie wiesz jak było a się gorączkujesz. Facet miał dom po swoich rodzicach, zmienił dach, trochę ulepszył ale nei zmienił obrysu domu. N iestety w tym pioje..nym kraju na wszystko musisz mieć pozwolenie. W tym wypadku potrzebował pozowolenia na budowę. Tak jakby chłupę budował od podstaw. Jak mi się leje na łeb to nei zapie...lam do spółdzielni jak większość frajerów w tym kraju i nie drę ryja, że mi się należy remont bo jakieś gówniane pieniądze płacę w czynszu tylko muszę dach naprawić. Wówczas Inspektora gówno to obchodzi, niech mi się leje bo to moje. Ale jak zmienię dach to oczywiście na to potrzebuję pozwolenia na budowę z projektem od architekta i całą masą pozwoleń. Sam to przerabiam. Dom z lat 50 ale jak chcę pozwolenie to jeszcze potrzebuję zgody WODR na wjazd na budowę. Parodia. Droga na moja posesję istnieje na wszystkich mapach geodezyjnych od ponad 100 lat ale i tak muszę mieć zgodę. Do tej zasranej zgody na drogę istniejącą 100 lat i uzywaną codziennie muszę dołączyć projekt zjazdu za 2 tyś złotych
Popier..lony kraj i prawo.
Nie wiem czy wiecie ale jak zechcesz sobbie zmienić okna z drewnianych na plastikowe to MUSISZ UZYSKAĆ zgodę od starosty, tzn. musisz taki fakt zmiany okien zgłosić w Starostwie. Jka tego nei zrobisz to starosta może nakazać aby przyjechali i ci te okna ciągnikiem wyrwali albo zapłać karę
Poczytaj najpierw a potem się wypowiadaj.
Kraj złodzieji i absurdów. Skoro mam chałupę to moge WŁASNY DOM wyremontować dopiero jeśli łąskawie jakiś idiota w starostwie wyda zgodę, poprzedzając wcześniej drenażem mojej kasy na wszystkie pozwolenia.

Dodatkowo chłopina powinien zaskarżyć rozbiórkę, nawet egzekucyjnej nei powinno się robić w zimie.
Brak mi słów, bluzgo same się cisną ale jeśli ktoś się nei spotkał z tym prawem oko w oko nei zrozumie. łatwo wam oceniać po kilku zdaniach pismaków z gazety. Zainteresujcie się jakie są fakty.

PS. Projekt budowlany na rozbudowę domu jest droższy niż gotowy projekt to jako ciekawostka.
Chory deb***ny Kraj a te patafiany z rządu zajmują się aferami hazardowymi ajkby to szaremu człowiekowi było do życia potrzebne
masz rację ,tylko chaotycznie piszesz z tych nerwów.Ja wiem coś o tym bo remontowałam stare pomieszczenie adaptacja na cele mieszkalne.Dziesiątki pism,opłat ,prowadzenie dziennika budowy i pies z kulawą nogą nie zajrzał po przeróbce czy to zgodne czy nie .Rzygać się chce co z ludźmi wyprawiają w niby państwie prawa.
masz rację ,tylko chaotycznie piszesz z tych nerwów.Ja wiem coś o tym bo remontowałam stare pomieszczenie adaptacja na cele mieszkalne.Dziesiątki pism,opłat ,prowadzenie dziennika budowy i pies z kulawą nogą nie zajrzał po przeróbce czy to zgodne czy nie .Rzygać się chce co z ludźmi wyprawiają w niby państwie prawa. rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:23
grzegor napisał:
Draństwo najwyższego kalibru. Zniszczyć dom w kraju, w którym wg oficjalnych źródeł brakuje ponad 1 mln mieszkań. Ciekawe czy znajdzie się inny urzędas równie zaparty, żeby zapewnić dach nad głową właścicielowi zburzonego domku. Panie inspektorze teraz wygląd działki i otoczenia jest architektonicznym rarytasem. Czy coś takiego przewiduje plan zagospodarowania terenu . Czy o to panu/śtwu chodziło.
to nie pan tylko pani inspektor taka mądra.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:17
morda napisał:
Tak jest powiesić i niech się ludzie budują gdzie chcą - w parkach, na cmentarzach, w lasach, na działkach sąsiadów...
człowiek pobudował się na swojej działce i nie mędrkujo cmentarzach itp.
Avatar
elmo / 26 czerwca 2010 o 21:43
Nie wiem czy się państwo orientują ale pani Dudzińska - bohaterka artykułu ma w zwyczaju chodzenie po mieszkaniach podlegających starostwu na przeszpiegi. Zwykle mówi, że jest ze starostwa i chciałaby sprawdzić czy państwo mieszkają w ludzkich warunkach. Na miejscu wyciąga aparat cyfrowy i zaczyna robić zdjęcia... Po co???
Avatar
darmowe porady / 21 grudnia 2009 o 18:00
do zasypania powstałych przy rozbiórce dziur,wyrw,kolein i tym podobnych ubytków na działce i drodze dojazdowej można użyć gruzu powstałego przy wyżej wymienionej rozbiórce.
Avatar
ken / 21 grudnia 2009 o 16:47
sas napisał:
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.

Czarny mundur SS-manki do niej pasowałby.
Avatar
sas / 21 grudnia 2009 o 07:54
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.
Avatar
TW JAGA / 15 grudnia 2009 o 15:31
Pani Dudzińska członek SLD wydała nakaz rozbiórki nigdy nie będąc na w/w działce.Wydanie tak drastycznej decyzji podyktowała mozliwością zawalenia się budynku, gdyż nie przedstawiono projektu przebudowy oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień i pozwoleń.
Gdyby ten Pan przebrnął przez machinę urzędniczych przepisów i stracił kilkanaście tysięcy złotych to ten sam budynek stał by zgodnie z prawem i nie stwarzał niebezpieczeństwa zawalenia.

Tak czy inaczej dla Dudzińskiej itp. liczą się tylko kwity ,dokumenty itd. Gdyby procedura uzyskania pozwolenia na budowę była bezstresowa, krótka i bezpłatna to tacy ludzie jak ona stracili by pracę. Mnogość przepisów, ustaw ,przepisów od przepisów oraz interpretacje tego wszystkiego dają możliwość zatrudniania tępych ale wiernych i bezwzględnych członków partii lub protegowanych .Gdyby urzędnik miał podjąć sam decyzję zgodnie z logicznym myśleniem to mogło by go to doprowadzić do przegrzania zwojów w mini kalkulatorze jaki noszą pod czaszką. Wiedząc o tym jacy ludzie są urzędnikami dano im jak na tacy ogromną stertę przepisów aby sami nie musieli myśleć.

Jest jeszcze ogromny problem odpowiedzialności urzędnika a raczej jej brak za idiotyczne i bezprawne decyzje. Ta decyzja mogła być uchylona ,jednak dumna z siebie protegowana SLD oraz jej kolesie urzędnicy nie dopuszczą do tego aby racja była zwykłego obywatela.

Twierdze, że w Polsce mamy dwa państwa. Jedno ludzi uczciwych i myślących, a drugie to państwo polityków ,urzędników, złodzieji itp. którzy żerują na nas i są pasożytem którego nie można wykroić ze zdrowej tkanki. To drugie państwo stało się większe od tego pierwszego i my zwykli obywatele nie dajemy już rady wyżywić tego pasożyta. Tylko taki urzędnik tego nie widzi ,rozrasta się i pasie na nas aż zdechniemy .

Przypomnę ,że ten dom został wyremontowany ,zmieniony dach, oraz ścianki działowe. Przed tymi czynnościami inwestor był w starostwie gdzie poinformowano go ,że nie musi uzyskiwać zezwoleń na taki remont. Ufając tym którzy mają nam służyć i działać tylko i wyłącznie dla naszego dobra nie upomniał się o takie zapewnienie na piśmie.

Machina absurdów urzędniczo-prawniczych ruszyła .Niech plebs wie kto rządzi w tym państwie i jaki jest silny.
Pani Dudzińska członek SLD wydała nakaz rozbiórki nigdy nie będąc na w/w działce.Wydanie tak drastycznej decyzji podyktowała mozliwością zawalenia się budynku, gdyż nie przedstawiono projektu przebudowy oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień i pozwoleń.
Gdyby ten Pan przebrnął przez machinę urzędniczych przepisów i stracił kilkanaście tysięcy złotych to ten sam budynek stał by zgodnie z prawem i nie stwarzał niebezpieczeństwa zawalenia.

Tak czy inaczej dla Dudzińskiej itp. liczą się tylko kwity ,dokumenty itd. Gdyby procedura u... rozwiń
Avatar
ja / 14 grudnia 2009 o 11:31
keron napisał:
Ta Dudzińska jest pojebańcem.

Za mało powiedziane, i jeszcze k... za nasze podatki bierze wypłatę !!!!!!!!!!
Avatar
keron / 10 grudnia 2009 o 19:40
Ta Dudzińska jest pojebańcem.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:31
Robi napisał:
Nie gorączkuj się, nei mówimy tu o pobudowaniu domu od podstaw gdzi esię gościowi podobało a o wyremontowaniu starej chałupy, która stała od 70 lat. Nie wiesz jak było a się gorączkujesz. Facet miał dom po swoich rodzicach, zmienił dach, trochę ulepszył ale nei zmienił obrysu domu. N iestety w tym pioje..nym kraju na wszystko musisz mieć pozwolenie. W tym wypadku potrzebował pozowolenia na budowę. Tak jakby chłupę budował od podstaw. Jak mi się leje na łeb to nei zapie...lam do spółdzielni jak większość frajerów w tym kraju i nie drę ryja, że mi się należy remont bo jakieś gówniane pieniądze płacę w czynszu tylko muszę dach naprawić. Wówczas Inspektora gówno to obchodzi, niech mi się leje bo to moje. Ale jak zmienię dach to oczywiście na to potrzebuję pozwolenia na budowę z projektem od architekta i całą masą pozwoleń. Sam to przerabiam. Dom z lat 50 ale jak chcę pozwolenie to jeszcze potrzebuję zgody WODR na wjazd na budowę. Parodia. Droga na moja posesję istnieje na wszystkich mapach geodezyjnych od ponad 100 lat ale i tak muszę mieć zgodę. Do tej zasranej zgody na drogę istniejącą 100 lat i uzywaną codziennie muszę dołączyć projekt zjazdu za 2 tyś złotych
Popier..lony kraj i prawo.
Nie wiem czy wiecie ale jak zechcesz sobbie zmienić okna z drewnianych na plastikowe to MUSISZ UZYSKAĆ zgodę od starosty, tzn. musisz taki fakt zmiany okien zgłosić w Starostwie. Jka tego nei zrobisz to starosta może nakazać aby przyjechali i ci te okna ciągnikiem wyrwali albo zapłać karę
Poczytaj najpierw a potem się wypowiadaj.
Kraj złodzieji i absurdów. Skoro mam chałupę to moge WŁASNY DOM wyremontować dopiero jeśli łąskawie jakiś idiota w starostwie wyda zgodę, poprzedzając wcześniej drenażem mojej kasy na wszystkie pozwolenia.

Dodatkowo chłopina powinien zaskarżyć rozbiórkę, nawet egzekucyjnej nei powinno się robić w zimie.
Brak mi słów, bluzgo same się cisną ale jeśli ktoś się nei spotkał z tym prawem oko w oko nei zrozumie. łatwo wam oceniać po kilku zdaniach pismaków z gazety. Zainteresujcie się jakie są fakty.

PS. Projekt budowlany na rozbudowę domu jest droższy niż gotowy projekt to jako ciekawostka.
Chory deb***ny Kraj a te patafiany z rządu zajmują się aferami hazardowymi ajkby to szaremu człowiekowi było do życia potrzebne
masz rację ,tylko chaotycznie piszesz z tych nerwów.Ja wiem coś o tym bo remontowałam stare pomieszczenie adaptacja na cele mieszkalne.Dziesiątki pism,opłat ,prowadzenie dziennika budowy i pies z kulawą nogą nie zajrzał po przeróbce czy to zgodne czy nie .Rzygać się chce co z ludźmi wyprawiają w niby państwie prawa.
masz rację ,tylko chaotycznie piszesz z tych nerwów.Ja wiem coś o tym bo remontowałam stare pomieszczenie adaptacja na cele mieszkalne.Dziesiątki pism,opłat ,prowadzenie dziennika budowy i pies z kulawą nogą nie zajrzał po przeróbce czy to zgodne czy nie .Rzygać się chce co z ludźmi wyprawiają w niby państwie prawa. rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:23
grzegor napisał:
Draństwo najwyższego kalibru. Zniszczyć dom w kraju, w którym wg oficjalnych źródeł brakuje ponad 1 mln mieszkań. Ciekawe czy znajdzie się inny urzędas równie zaparty, żeby zapewnić dach nad głową właścicielowi zburzonego domku. Panie inspektorze teraz wygląd działki i otoczenia jest architektonicznym rarytasem. Czy coś takiego przewiduje plan zagospodarowania terenu . Czy o to panu/śtwu chodziło.
to nie pan tylko pani inspektor taka mądra.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 18:17
morda napisał:
Tak jest powiesić i niech się ludzie budują gdzie chcą - w parkach, na cmentarzach, w lasach, na działkach sąsiadów...
człowiek pobudował się na swojej działce i nie mędrkujo cmentarzach itp.