Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 sierpnia 2015 r.
7:35

Ruszył przetarg na mediatekę w Puławach

0 6 A A

Mediateka to nowa biblioteka miejska, która ma powstać w miejscu obecnego pawilonu Domu Chemika. Przetarg na wykonanie jej pełnej dokumentacji ogłosił Zarząd Inwestycji Miejskich w Puławach. Otwarcie ofert w połowie września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa mediateki będzie częścią przebudowy siedziby Puławskiego Ośrodka Kultury. Inwestycja związana jest z koniecznością przeniesienia zbiorów z zabytkowego Domu Greckiego, którego konstrukcja nie pozwala na poszerzenie oferty biblioteki. Niewielka przestrzeń utrudnia także organizowania wystaw. W związku z tym od wielu miesięcy szukano atrakcyjniejsze miejsce dla tej placówki.

Władze miasta pod uwagę brały m.in. teren dawnego „Manhattanu” przy ul. Centralnej. Ostatecznie zdecydowano, że na potrzeby biblioteki można przeznaczyć część nowego Domu Chemika. Wstępne wizualizacje mediateki radnym przedstawili architekci z pracowni Marka. Samorządowcom pomysł się spodobał.

Projekt zakłada powstanie m.in. podziemnego parkingu oraz zadaszenie łącznika, dzięki czemu poprawi się komunikacja pomiędzy nową biblioteką i głównym budynkiem. Wewnątrz znajdzie się m.in. sala komputerowa, czytelnia i dużo miejsca na zbiory, zarówno te tradycyjne jak i cyfrowe.

Najpierw ruszy przebudowa Domu Chemika. Miasto złożyło już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Teraz pora na uzupełnienie dokumentacji mediateki. Jej wykonawcę wyłoni ogłoszony w tym tygodniu przetarg. Na przygotowanie dokumentów będzie miał 7 miesięcy. Termin na składanie ofert mija 22 września. Tego dnia dowiemy się, która firma zaproponowała najniższą cenę. 

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 09:59
Ten marmur to pojawił sie chyba z 10-15 lat temu wcześniej było amelinum ale nie dało się pomalowac i dali marmur. Swoją drogą ciekawe czy będzie czytelnia.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 18:22
Do gościa z 12 sierpnia z godziny 08:03: a jakie mają być komentarze na "tak", jak serwują nam tandetę w miejscu budynku wyłożonego marmurami, szkłem i aluminium? Blachę to chyba masz w swojej ulubionej budzie z kebabem, aluminium jest ciut droższe i wytrzymalsze. To na Domu Chemika ma ponad 30 lat, i ciągle prezentuje się nieźle, mimo upływu czasu i ostatniego mycia chyba w 1995 roku.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 14:07
Jak wykorzystać zasoby biblioteki ? Warto pojechać do Oświęcimia do biblioteki. Za 16 baniek wybudowano tam fantastyczny obiekt, w którym ludzie spotykają się by np. poczytać prasę. Korzystają z zasobów multimedialnych biblioteki i tradycyjnej książki. Mało tego ludzie tam spotykają się na randkach i wszystko to w bibliotece !!!!! Biblioteka jest świetnie zarządzana. Wszystkie imprezy kulturalne niekomercyjne organizowane przez Samorząd tego miasta przejęła właśnie.... biblioteka. Przedsięwzięcia pt. kabarety, biletowane koncerty organizuje Ośrodek Kultury, który ma się z tego utrzymać tak więc.... bardzo fajnie, że coś takiego będzie budowane w Puławach. Miasto na to zasługuje. Utrzymywanie biblioteki w obecnej formie i jej filii jest kosztchłonne i coś mi się wydaje, że droższe niż w nowej formie gdy jest jeden budynek.
Jak wykorzystać zasoby biblioteki ? Warto pojechać do Oświęcimia do biblioteki. Za 16 baniek wybudowano tam fantastyczny obiekt, w którym ludzie spotykają się by np. poczytać prasę. Korzystają z zasobów multimedialnych biblioteki i tradycyjnej książki. Mało tego ludzie tam spotykają się na randkach i wszystko to w bibliotece !!!!! Biblioteka jest świetnie zarządzana. Wszystkie imprezy kulturalne niekomercyjne organizowane przez Samorząd tego miasta przejęła właśnie.... biblioteka. Przedsięwzięcia pt. kabarety, biletowane koncerty organizuj... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:59
Super! Nareszcie blaszak w centrum przestanie straszyć. Puławy zasługują na nowoczesną bibliotekę, a patrząc na to ile osób korzysta z biblioteki obok parku i tutaj sukces murowany. Kompleks biblioteka + odnowiony dom chemika to może być centrum kultury tętniące życiem dla całego regionu. No i przy okazji trochę się rozwiąże problem parkingów w centrum miasta.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:28
Myśle, że zaraz zaczną się komentarze na "nie", ale dla bezmyślenego wydawania naszych pieniędzy na coś co już jest... Ale podobno najlepiej wydaje się pieniądze nie swoje...
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:03
Zaraz się zaczną komentarze na "nie" znając miejscowych miłośników obitego blachą zabytku o nazwie Dom Chemika.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 09:59
Ten marmur to pojawił sie chyba z 10-15 lat temu wcześniej było amelinum ale nie dało się pomalowac i dali marmur. Swoją drogą ciekawe czy będzie czytelnia.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 18:22
Do gościa z 12 sierpnia z godziny 08:03: a jakie mają być komentarze na "tak", jak serwują nam tandetę w miejscu budynku wyłożonego marmurami, szkłem i aluminium? Blachę to chyba masz w swojej ulubionej budzie z kebabem, aluminium jest ciut droższe i wytrzymalsze. To na Domu Chemika ma ponad 30 lat, i ciągle prezentuje się nieźle, mimo upływu czasu i ostatniego mycia chyba w 1995 roku.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 14:07
Jak wykorzystać zasoby biblioteki ? Warto pojechać do Oświęcimia do biblioteki. Za 16 baniek wybudowano tam fantastyczny obiekt, w którym ludzie spotykają się by np. poczytać prasę. Korzystają z zasobów multimedialnych biblioteki i tradycyjnej książki. Mało tego ludzie tam spotykają się na randkach i wszystko to w bibliotece !!!!! Biblioteka jest świetnie zarządzana. Wszystkie imprezy kulturalne niekomercyjne organizowane przez Samorząd tego miasta przejęła właśnie.... biblioteka. Przedsięwzięcia pt. kabarety, biletowane koncerty organizuje Ośrodek Kultury, który ma się z tego utrzymać tak więc.... bardzo fajnie, że coś takiego będzie budowane w Puławach. Miasto na to zasługuje. Utrzymywanie biblioteki w obecnej formie i jej filii jest kosztchłonne i coś mi się wydaje, że droższe niż w nowej formie gdy jest jeden budynek.
Jak wykorzystać zasoby biblioteki ? Warto pojechać do Oświęcimia do biblioteki. Za 16 baniek wybudowano tam fantastyczny obiekt, w którym ludzie spotykają się by np. poczytać prasę. Korzystają z zasobów multimedialnych biblioteki i tradycyjnej książki. Mało tego ludzie tam spotykają się na randkach i wszystko to w bibliotece !!!!! Biblioteka jest świetnie zarządzana. Wszystkie imprezy kulturalne niekomercyjne organizowane przez Samorząd tego miasta przejęła właśnie.... biblioteka. Przedsięwzięcia pt. kabarety, biletowane koncerty organizuj... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:59
Super! Nareszcie blaszak w centrum przestanie straszyć. Puławy zasługują na nowoczesną bibliotekę, a patrząc na to ile osób korzysta z biblioteki obok parku i tutaj sukces murowany. Kompleks biblioteka + odnowiony dom chemika to może być centrum kultury tętniące życiem dla całego regionu. No i przy okazji trochę się rozwiąże problem parkingów w centrum miasta.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:28
Myśle, że zaraz zaczną się komentarze na "nie", ale dla bezmyślenego wydawania naszych pieniędzy na coś co już jest... Ale podobno najlepiej wydaje się pieniądze nie swoje...
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:03
Zaraz się zaczną komentarze na "nie" znając miejscowych miłośników obitego blachą zabytku o nazwie Dom Chemika.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.