piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Ryki: Do szpitala pukają wierzyciele

  Edytuj ten wpis

 (Archiwum)
(Archiwum)

Szpital w Rykach ma już nowego gospodarza i nowy kontrakt z NFZ. Ale na oddziałach wciąż zalega sprzęt poprzedniego dzierżawcy.

– Zasada jest prosta. To, co nie należy do powiatu, ani do obecnego dzierżawcy, zostanie wywiezione – mówi Jarosław Orlikowski, kierownik windykacji w Agape Finanse Sp. z o.o. z Bielska Białej.

Mowa o sprzęcie, który w szpitalu pozostawiła firma NZOZ Klinika. To poprzedni dzierżawca szpitala. Orlikowski zapewnia, że jego firma ma tytuł prawny do tych rzeczy. Urządzenia mają trafić do pogotowia prowadzonego w Rykach przez firmę Arion Med.

Spółka z Bielska Białej to tylko jeden z wierzycieli byłego dzierżawcy szpitala, firmy NZOZ Klinika. Kilka tygodni temu w placówce był komornik. Ale zdaniem obecnego dzierżawcy, firmy AMG Centrum Medyczne, wydanie sprzętu wcale nie jest takie proste.

– W ewidencji środków trwałych, prowadzonej przez NZOZ Klinika jest wiele błędów i nieścisłości. Numery w ewidencji nie zgadzają się z numerami na sprzęcie. Stwierdzono to już w czasie próby wyceny sprzętu na zlecenie komornika – tłumaczy Tomasz Kopiec, prezes AMG Centrum Medyczne. – Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, co powinno zostać wydane. Wielokrotnie zwracaliśmy się do NZOZ Klinika, by odebrali swój sprzęt, ale te ruchomości są zajęte przez komornika.

Kopiec zapewnia, że zabranie tych urządzeń jest również w interesie jego firmy. – Chcielibyśmy wprowadzić do szpitala własny, nowszy sprzęt, ale niestety nie możemy, bo zalega tam inny, często niesprawny – mówi Kopiec.

Z szefem NZOZ Klinika nie udało nam się skontaktować. W należącej do spółki placówce w Nałęczowie, usłyszeliśmy, że jest na zwolnieniu chorobowym.

SZPITAL PO PRZEJŚCIACH

NZOZ Klinika z siedzibą w Nałęczowie przez lata dzierżawiła budynek szpitala powiatowego. Pod koniec marca straciła znaczną cześć kontraktu z NFZ na świadczenia w Rykach (na cztery poradnie i dwa oddziały).

Niedługo potem prezes NZOZ Klinika zgodził się na rozwiązanie pozostałej części kontraktu. Nowym dzierżawcą szpitala została firma AMG Centrum Medyczne. Przejęła pracowników placówki, uzyskała kontrakt z NFZ i obecnie prowadzi szpital
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!