niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Ryki: Kolejny uczeń z "diabelskiej" klasy z zarzutami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lutego 2009, 14:57
Autor: (er, pab)

Policjanci przesłuchali wczoraj czwartego ucznia zawodówki w Rykach, który szykanował nauczyciela. To 19-letni Sebastian B.

- Uczeń usłyszał zarzut znieważenia nauczyciela - mówi Kazimierza Stefanek, z policji w Rykach. - Tak jak poprzedni podejrzani dobrowolnie poddał się karze. Zostanie skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby 3 lat, dozór kuratora, 300 złotych grzywny. Wyrok będzie podany do publicznej wiadomości.

Sebastian B. uczęszcza do kasy III kształcącej mechaników samochodowych. Jej uczniowie urządzili piekło jednemu z nauczycieli. Wyzywali go i poniżali. Wszystko nagrywali telefonami komórkowymi. Jeden z filmów trafił do Internetu. Zobaczyła go tam policja.

Pierwszy zarzuty usłyszał Jarosław O., który w szykanowaniu nauczyciela posuwał się najdalej. Wymachiwał mu rękami przed twarzą, tańczył na lekcji, wyzywał. Został już wyrzucony ze szkoły. W jego telefonie policjanci znaleźli kolejny film, na którym uczniowie poniżają nauczyciela.

W szkole w Rykach trwa rada pedagogiczna, na której nauczyciele zastanawiają się nad poprawieniem dyscypliny wśród uczniów.

Dziś w Rykach gościli przedstawiciele kuratorium. - W tej chwili należy m.in. zweryfikować procedury stosowane w szkołach w podobnych sytuacjach. W tym przypadku istniejąca procedura nie została zachowana. Nauczyciel nikogo nie zainteresował tym, co dzieje się na jego lekcjach - mówi Anna Dudek-Janiszewska, wicekurator oświaty w Lublinie. - Będziemy też kłaść nacisk na doskonalenie nauczycieli pod kątem asertywności. Potrzeba również zacieśnienia współpracy z rodzicami. Ważne, żeby działał system wczesnego ostrzegania i reagowania choćby na najmniejsze przejawy agresji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wściekła matka
Gość
Wychowawczyni
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wściekła matka
wściekła matka (6 lutego 2009 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do wychowawczyni:ależ ja właśnie interesowałam się co robi mój synek i jego koledzy i dlatego poszłam po poradę do wych zobaczyłam rozłożenie rąk i kiwanie głową zero pomocy wskazówek :może pedagog psycholog poradnia dyrektor byłam natrętem śmierdzącym problemami i mnie zmyto więc jeśli tak ma wyglądać współpraca rodziców z nauczycielami to niech się dalej zacieśnia a gościu-gdyby mój synek zrobił coś podobnego nauczycielowi to nie miałby wszystkich zębów jak ten deb***gej Może popełniam błędy wychowawcze nie jestem świętą matką polką ale szukam pomocy i porady u ludzi zdawałoby się inteligentnych i do tego wyuczonych..uzyskuję nic
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2009 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W pełni popieram rozmówcę nade mną.

A co do WŚCIEKŁEJ MATKI - niech kiedyś właśnie jej - taki synek - dofasoli któregoś dnia w łepetynę, to może wtedy WŚCIEKŁA MAMUSIA odczuje WŚCIEKŁOŚĆ synka i się przebudzi z miłosnego synkowego snu
Rozwiń
Wychowawczyni
Wychowawczyni (5 lutego 2009 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WŚCIEKŁA MATKO, a może zająłby się Twoim dzieckiem psycholog, terapeuta, policjant? A może to Ty gdzieś się pogubiłaś w wychowaniu? Wszyscy winni [wicekurator, nauczyciel, szkoła], tylko nie Ty wściekła matko.
Jestem wychowawczynią takich chłopców jak Ci z Ryk i wiem, że 80% rodziców nie interesuje, co dzieje się z ich dziećmi, co robią, czym się interesują, nawet do jakiej klasy chodzą. Potem jednak Ci sami rodzice mają pretensję do całego świata, że ich grzeczny synek jest "łobuzem".
A co do nauczyciela z Ryk - powinien zmienić zawód.
Rozwiń
WŚCIEKŁA MATKA
WŚCIEKŁA MATKA (5 lutego 2009 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
VICEKURATOR pieprzy bzdury gdy ma się problem z dzieckiem to wychowawców to nie interesuje i nic nie robią 1 poszłam do gimnazjum po pomoc i więcej nie pójdę bo nie ma PO CO i komu mam się poskarżyć???
Rozwiń
RABBI
RABBI (5 lutego 2009 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Opanowanie tych " Bezmuzgowców" - jest proste : BAT leczy wszystko

Jakby dostali wpierdziel w szkole po dwa razy dziennie - to szybko "Mądrość" wróci na swoje miejsce.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!