środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Ryki: Szpital jest, ale czy leczy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2013, 17:48

 (Archiwum)
(Archiwum)

Spółka prof. Jerzego Karskiego ma dobrowolnie wycofać się z ryckiego szpitala, a NFZ ogłosi nowy konkurs na leczenie pacjentów. To część planu ratunkowego dla placówki.

Kiedyś w Rykach działał szpital powiatowy, ale kilka lat temu samorząd zdecydował się na wydzierżawienie go prywatnej firmie. Od tamtej pory prowadzi go spółka NZOZ "Klinika” z siedzibą w Nałęczowie.

Pod koniec marca spółka straciła znaczną część kontraktu z NFZ na świadczenia w Rykach. Fundusz rozwiązał umowy na cztery poradnie (położniczo-ginekologiczną, neurologiczną, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii ogólnej) oraz na dwa oddziały szpitalne: chirurgii ogólnej i ginekologiczny. Powodem były nieprawidłowości, które wyszły podczas kontroli NFZ w szpitalu. Chodziło m.in. o brak odpowiedniej liczby personelu i o ograniczony dostęp do świadczeń specjalistycznych i diagnostyki.

Co dalej? NZOZ Klinika rezygnuje z całego kontraktu na świadczenia udzielane w ryckim szpitalu. Taka decyzja zapadła w poniedziałek na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. – Prof. Jerzy Karski (prezes NZOZ "Klinika” – przyp. red.) zgodził się, że dobrowolnie rozwiąże umowę z NFZ z dniem 31 maja – mówi Hanna Czerska-Gąsiewska, przewodnicząca Rady Powiatu Ryckiego.

Pismo w tej sprawie wpłynęło do funduszu już następnego dnia, a dyrektor lubelskiego oddziału NFZ zgodził się na rozwiązanie umowy w zaproponowanym terminie.

– Prof. Karski to świetny lekarz, ale pod względem finansowym było źle – przyznaje Czerska-Gąsiewska. – Usługi medyczne to trudna działalność. Sama jestem lekarzem i wolę leczyć ludzi, niż prowadzić firmę.

NFZ zapowiada, że wkrótce ogłosi konkurs na udzielanie świadczeń, które do tej pory oferował rycki szpital. Rada Powiatu liczy, że dzięki temu uda się uratować placówkę. – Zależy nam przede wszystkim na czterech oddziałach: chirurgii, intensywnej opieki, położniczym i ratunkowym – tłumaczy Czerska-Gąsiewska. – Być może uda się nawet poszerzyć dotychczasową działalność szpitala o położnictwo. Mamy wyposażony oddział, któremu brakuje tylko obsady.

Mimo wielokrotnych prób z prezesem NZOZ "Klinika” nie udało nam się skontaktować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fryzjer
rykuś
nauczyciel
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fryzjer
fryzjer (13 kwietnia 2013 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo najważniejsze w leczeniu jest wyczesanie dotacji
Rozwiń
rykuś
rykuś (12 kwietnia 2013 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masz rację "nauczycielu", nieżle tam po niej jadą . W Rykach też ma podobną opinię.
Rozwiń
nauczyciel
nauczyciel (12 kwietnia 2013 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zalazła się specjaistka od medycyny. zapytajcie w Stężycy jak ona leczy to wam opowiedzą, albo wpiszcie w google jej nazwisko to poczytacie trochę na jej temat. niezły duet jagieło już raz połżył szpital , teraz robi to jeszcze raz, secjalista od rozwalania podobnie jak pani wcześniej wymieniona. Czas pogonić już ten psl od koryt bo niedługo przyjdzie powiat zaorać
Rozwiń
niip
niip (12 kwietnia 2013 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś w Rykach działał szpital powiatowy, ale za kadencji ówczesnego dyrektora Stanisława Jagiełły popadł w długi co skończyło się odwołaniem dyrektora szpitala z zajmowanego stanowiska i wydzierżawieniem szpitala prywatnej spółce. A teraz nagle "przejęci" sytuacją ryckiej służby zdrowia starosta i radni zabrali się za jej "ratowanie". Cóż za hipokryzja, obłuda i zakłamanie, przed kilkoma laty doprowadzić do zadłużenia szpitala, a teraz występować jako "obrońcy". Kończcie waści wstydu nam oszczędźcie i nie kandydujcie w przyszłych wyborach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!