poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Są pomysły na Geopark: amfiteatr, centrum ziemi i krokodyl

  Edytuj ten wpis

Amfiteatr, interaktywne Centrum Ziemi i prehistoryczny krokodyl na turystycznych gadżetach. Pomysłów na zagospodarowanie Geoparku Małopolskiego Przełomu Wisły nie brakuje, a urzędnicy wciąż czekają na kolejne. Zwłaszcza od przedsiębiorców

W ostatnim spotkaniu w sprawie geoparku wzięli udział przedstawiciele urzędu miasta, instytucji kulturalnych i mieszkańcy Kazimierza. Pojawiły się nowe propozycje. W ramach inwestycji mógłby powstać m.in. amfiteatr wkomponowany w pejzaż kamieniołomów. Miałby to być wielofunkcyjny obiekt koncertowo-kinowy.

Pojawił się także pomysł na współpracę z UMCS, Uniwersytetem Warszawskim i Państwowym Instytutem Geologicznym w Warszawie. W ramach takiej współpracy w geoparku mogłyby się m.in. odbywać zajęcia terenowe dla studentów.

Ciekawe zapowiada się także interaktywne Centrum Ziemi.

- Chcemy stworzyć miejsce o charakterze edukacyjnym inspirowane Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a także Centrum Geoedukacji w Kielcach. Zależy nam, żeby nasze muzeum było interaktywne, żeby można było wszystkiego dotknąć i spróbować - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Pomysł jest poparty badaniami naukowymi. Zostały potwierdzone wyjątkowe walory geologiczne tego obszaru, dlatego do nauki o historii Ziemi nadaje się on idealnie.

W ramach inwestycji można również wykorzystać skamielinę prehistorycznego krokodyla, znalezionego na terenie Kazimierza. Wykopalisko mogłoby stać się jedną z głównych atrakcji i posłużyć do stworzenia serii gadżetów. Wśród propozycji znalazło się też centrum rozrywki dla dzieci, punkty informacyjne oraz wycieczki po geoparku.

Urząd Miasta czeka na dalsze propozycje dotyczące zagospodarowania tzw. międzywala (terenu pomiędzy wałem, a Wisłą na obszarze od portu wiślanego w kierunku promu) oraz terenu kamieniołomu (oprócz planowanego Centrum Ziemi, pozostaje tam jeszcze spory teren, który można zagospodarować). Brakuje również konkretnych pomysłów na działalność gospodarczą przedsiębiorców, którzy chcieliby wpisać się z nią w projekt geoparku. Propozycje można przesyłać na adres: marzanna.cendrowska@umkd.pl (w tytule wiadomości proszę napisać: Geopark - propozycje) lub zgłaszać osobiście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Wisła geopark Puławy
t
Kazimierzak
...
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

t
t (15 października 2014 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Urząd Miasta czeka na dalsze propozycje dotyczące zagospodarowania tzw. międzywala (terenu pomiędzy wałem, a Wisłą"

Ludzie, przecież to jest teren zalewowy i tam nic nie powinno robić. Czekanie na propozycje zagospodarowania międzywala to jakaś ciężka paranoja

Rozwiń
Kazimierzak
Kazimierzak (15 października 2014 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A świstak siedzi i zawija sreberka...

Rozwiń
...
... (15 października 2014 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tradycyjnie pieniądze pakowane w "chleb i igrzyska" , ale system rozrywkowy odwraca uwagę od najważniejszych i kluczowych tematów, więc będzie miał się dobrze. Ludzie też są nakręcani aby wiedli konsumcyjni-rozrywkowe życie ale taki styl życia nie wypełni pustki w sercu, nie da pokoju duchowego. Bo tylko Ten, który jest wieczny może dać trwały pokój, nadzieję ------ Google : Forum wieczne życie na odnowionej planecie

Rozwiń
Puławski
Puławski (15 października 2014 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla tych co nie znają kazimierskich realiów.

Całe to spotkanko to przedwyborcza szopka prezydenta Duni. Człowieka bez wizji , wyobraźni i jakichkolwiek osiągnięć.

Przez ostanie lata jego rządów  Kazimierz, który powinien być perłą , obraca się w ruinę. Połamane brudne chodniki, rynek nieodnawiany chyba od okupacji, ciemno jak w dupie- po 17 bez latarki nie wychodź, brak śmietników, tłumy natarczywych cyganek tolerowanych przez władze i brutalna policja czepiająca się o byle co- zwłaszcza chętnie "wynagradzająca" ostatnich turystów, żadnych atrakcji poza brudem i rozpadającymi się starociami, ruina zamku remontowana za grube miliony przez kilka lat........... Ostatnie lata amatorskich rządów peosiów w miasteczku to przepis jak perłę obrócić w gówno.  Kto jeszcze wierzy w brednie i obietnice tych oszustów niech wpadnie na weekend do Kazimierza , najlepiej z latarką i własnymi kanapkami.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!