niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Serial "Pogodni" będzie promować Lubelskie w telewizji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2011, 20:37

Reżyser serialu Robert Tyska (Maciej Kaczanowski)
Reżyser serialu Robert Tyska (Maciej Kaczanowski)

Najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca województwa lubelskiego będą promowane na szklanym ekranie.

Właśnie u nas wakacje będzie spędzać serialowa rodzina Pogodnych. Ich losy i przygody będzie można śledzić w trzech kanałach telewizji publicznej.

Serial współfinansuje województwo lubelskie. – To koszt 406 tys. zł, z czego 85 procent finansowane jest ze środków europejskich. Zdecydowaliśmy się na taką promocję regionu, ponieważ przynosi to doskonałe efekty, co pokazują spoty reklamowe województwa. Po emisji znad Jeziora Białego liczba turystów niemal się podwoiła. Miasta i regiony są również produktem, który można i należy wypromować – tłumaczy marszałek Krzysztof Grabczuk.

W Kazimierzu zrealizowanych zostało siedem odcinków. Ekipa filmowa kręciła m.in. na tarasie Tawerny Zielona, Rynku, Górze Trzech Krzyży i statku Kazimierz Wielki. Jeden z odcinków zrealizowano w Wąwozie Korzennym – Nie spodziewałem się, że w Polsce są takie miejsca jak ten wąwóz. To coś wspaniałego – podkreśla reżyser Robert Tyska.

Swoje miejsce w serialu będzie miał również Janowiec, z górującym nad miasteczkiem zamkiem. – To będzie jeden z motywów tego odcinka. Nasi bohaterowie będą szukać drogi do zamku, nie zabraknie dowcipnych momentów – mówi Tyska.

W "Pogodnych” będziemy mogli zobaczyć również Zwierzyniec, Jezioro Białe oraz Włodawę z Bugiem. Lubelskie odcinki pojawią się na antenie na przełomie lipca i sierpnia. Serial będą emitować trzy kanały telewizji publicznej (TVP 1, TVP 2 i TVP Info). Przed i po emisji każdego docinka poświęconego województwu lubelskiemu dodatkowo będą emitowane 8-sekundowe spoty reklamowe.
W planach jest już kolejny serial z województwem lubelskim w tle.

– Rozmawiamy na ten temat z producentami jednego z najbardziej popularnych seriali w Polsce. Tytułu nie zdradzę – mówi Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej. Następny etap promocji województwa będzie dotyczył możliwości gospodarczych naszego województwa. – Będziemy chcieli pokazać nowoczesną technologię oraz zaplecze naukowe. To również marka "Lubelskie”, czyli certyfikowanie produktów związanych z Lubelszczyzną – mówi Franaszek.

To wszystko mieści się w założeniach kampanii promocyjnej "Lubelskie. Smakuj Życie”. – Pierwszym etapem były billboardy. W całej Polsce pojawiło się ich 890. Towarzyszył im spot emitowany w telewizji – dodaje Grabczuk. Przez cały czerwiec Lubelszczyzna promowała się w ten sposób w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.

Kampania ma kosztować 1,1 mln złotych, z czego 85 proc. zostanie sfinansowane z pieniędzy unijnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gte
sonka
Krzyś
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gte
gte (30 lipca 2011 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
sonka
sonka (22 lipca 2011 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowe wiadomości pojawiają się na tej stronie z taką częstotliwością, że tak naprawdę wystarczyłoby tu zajrzeć raz w miesiącu..
Rozwiń
Krzyś
Krzyś (21 lipca 2011 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja nawet jestem u Pogodnych na Facebooku, też się dołączcie! Podobno mają być niedługo wielkie konkursy z $$ do wygrania
Rozwiń
sonka
sonka (18 lipca 2011 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie oglądałam tego serialu, ale skoro chcą promować lubelskie to może zacznę
Rozwiń
StatyStyk
StatyStyk (16 lipca 2011 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1310791515' post='502300']
Nie tylko "Ranczo". Akcja "Plebanii" też rozgrywa się na Lubelszczyźnie.
Już w kilku serialach jeśli scenarzyści chcą pokazać "wieś spokojną, wieś wesołą, nieskalaną techniką i nowoczesnością" to na miejsce akcji wybiera się Lubelszczyznę.
[/quote]

Zapomniałeś dodać, że jest to zarazem region kraju o najniższych zarobkach jego mieszkańców. O UE już szkoda nawet wspominać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!