piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Puławy

Sielce: Budują drogę, zabrali kapliczkę

Dodano: 16 sierpnia 2016, 18:39

Zdaniem radnego gminy Końskowola, Janusza Próchniaka (na zdj.), kapliczka mogła zostać zniszczona. Innego zdania jest GDDKiA, której rzecznik zapewnia o tym, że religijny obiekt został rozebrany z należytą starannością
Zdaniem radnego gminy Końskowola, Janusza Próchniaka (na zdj.), kapliczka mogła zostać zniszczona. Innego zdania jest GDDKiA, której rzecznik zapewnia o tym, że religijny obiekt został rozebrany z należytą starannością

Mieszkańców miejscowości zaniepokoił fakt zniknięcia przydrożnej kapliczki. Usunięto ją w związku z budową obwodnicy Puław

Tematem kapliczki zainteresował się Czesław Pękala, mieszkaniec Sielc, który o sprawie jej usunięcia poinformował gminnego radnego Janusza Próchniaka. Ten poruszył ten temat na ostatniej sesji rady gminy Końskowola. Odpowiedzi na pytanie o to, co stało się z figurką, jednak nie usłyszał. Dzisiaj radny, podobnie jak inni mieszkańcy Sielc, nie kryje swoich obaw.

– Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom, kapliczka nie została przeniesiona w należyty sposób, tylko bezwzględnie i brutalnie zburzona przez pracowników firmy budowlanej. Domagam się odpowiedzi na pytanie gdzie obecnie się znajduje ten lokalny symbol chrześcijaństwa i w jakim jest stanie – mówi radny Próchniak. I przypomina, że kapliczkę kilkadziesiąt lat temu ufundowali mieszkańcy miejscowości państwo Krukowie.

Urzędnicy z gminy Końskowola informują, że budowa S12 nie leży w gestii urzędu. W związku z tym decyzje w tej sprawie zapadały na poziomie inwestora oraz proboszcza lokalnej parafii. Potwierdza to zarówno Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad, jak i ks. Konrad Piłat, proboszcz parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Końskowoli.

– Podpisałem zgodę na przeniesienie kapliczki – mówi ksiądz proboszcz. – Po zakończeniu zasadniczych robót zostanie umieszczona w innym miejscu, w pobliżu węzła Końskowola. Jest to miejsce wskazane przez mnie – dodaje.

Jak ustaliliśmy, obecnie kapliczka znajduje się u wykonawcy prac.

– Wykonawca ją zdemontował, zabezpieczył i złożył u siebie. Tego typu prace zawsze przeprowadzane są z należytą pieczołowitością. Nie jest to pierwsza kapliczka czy krzyż, z którym mamy do czynienia – zapewnia Krzysztof Nalewajko.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!