poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

"Słowo burmistrza znaczy mniej niż słowo k…wy". Prokurator: To nie znieważenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2014, 18:15
Autor: (kp)

Prokuratura Rejonowa w Puławach złożyła apelację od wyroku sądu w sprawie Janusza Kowalskiego. Zdaniem puławskiego sądu radny znieważył Grzegorz Dunię, burmistrza Kazimierza Dolnego.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło podczas obrad komisji budżetowej Rady Miasta Kazimierza Dolnego jeszcze w sierpniu 2011 r. Radny Kowalski miał powiedzieć wówczas: "Słowo burmistrza znaczy mniej niż słowo k…wy spod latarni”. Sprawa trafiła do prokuratury w 2012 r. Ta jednak dwukrotnie odmówiła wszczęcia postępowania. Burmistrz poszedł więc do sądu, który zdecydował, że radny ma zapłacić 2 tys. zł grzywny i pokryć koszty sądowe. 

Teraz, po zapoznaniu się z uzasadnieniem prokurator uważa, że sąd dokonał niewłaściwej interpretacji zachowania radnego, uznając, że doszło do znieważenia.

- Prokurator nie kwestionuje faktu, że Grzegorz Dunia w chwili wypowiedzi radnego był funkcjonariuszem publicznym i słowa miały związek z pełnioną przez niego funkcją burmistrza. Uważa natomiast, że wypowiedź nie wyczerpała znamion art. 226 i nie miała charakteru znieważenia - tłumaczy Grzegorz Kwit, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach. - Należy ją rozpatrywać w kontekście art. 212 mówiącego o zniesławieniu. Bardzo istotny jest kontekst zachowania radnego czyli spór z burmistrzem związany z działalnością jako gospodarza gminy. Radny walcząc o interesy mieszkańców skrytykował postawę burmistrza.
  Edytuj ten wpis
mecenas raigubo vogel
Temida
jon
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mecenas raigubo vogel
mecenas raigubo vogel (2 września 2014 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jaki premier taka jest i prokuratura i cały ten POsrany wymiar sprawiedliwości,wszystko dzisiaj odbywa się na zamówienie POlityczne, żenada.

Rozwiń
Temida
Temida (2 września 2014 o 06:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan prokurator robi aplikacje adwokacką.Trzeba mieć farta żeby mieć prokuratora za adwokata

Rozwiń
jon
jon (1 września 2014 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

" Radny walcząc o interesy mieszkańców skrytykował postawę burmistrza "

w jakiej formie - to już zdaniem prokuratora ( debil jakiś chyba )  - nieważne !

a jakby zastrzelił burmistrza , krytykując go , to co ?

Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2014 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Puławska prokuratura skompromitowała się już wiele razy. Tam gdzie jest przestępstwo to umarza, a gdzie go nie ma - ściga. Pamiętacie słynną sprawę sprzed 10 lat. Zamordowano w Puławach studenta. Jego ciało z dziurą w głowie wywierconą łomem znaleziono na środku szosy w Osinach. Prokuratura uznała, że to był wypadek samochodowy. Choć wielu wiedziłało, że dużo wspólnego z tą śmiercią miała puławska policja. Ale świadków skutecznie zastraszano. Pokazywano ich twarze przestępcom. A śmierć dziewczynki przejechanej przez policjanta - chyba w Wólce Gołębskiej? Pani prokurator manipulowała w protokole, zacierano ślady. Za karę została szefową prokuratury w Rykach. Z prokuraturą tak się porobiło, że krzywdzi niewinnych, a wybiela łobuzów. A może chodzi o to, że pan prokurator dobrze się zna z panem byłym policjantem Kowalskim?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!