piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Spółdzielcy siedzieli do nocy i nic nie załatwili

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2008, 11:37

Wielogodzinne kłótnie i spory, żadnych wiążących decyzji. Tak wyglądało wczorajsze wieczorne walne w Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle”.

A podczas spotkania spółdzielcy mieli m.in. zdecydować o absolutorium dla prezesa Dariusza Gutowskiego.

Tak wielkiej liczby członków spółdzielni chyba nikt się nie spodziewał. To efekt plakatów, które od kilku dni wisiały na osiedlu Kołłątaja w Puławach. Zarząd spółdzielni zachęcał do udziału w zebraniu, aby przeciwstawić się części członkom którzy mieli destabilizować jej pracę.

Z kolei część spółdzielców wzywała do nieudzielenia absolutorium dla prezesa Dariusza Gutowskiego. Jednym z powodów miała być wysoka podwyżka pensji jaką ostatnio dostał.

Apele przyniosły efekt, bo na zebraniu stawiło się blisko 400 spółdzielców. Stołówka Szkoły Podstawowej nr 10 nie pomieściła wszystkich chętnych, dlatego niektórzy zasiedli na szkolnym korytarzu. Taka ilość spółdzielców znacznie utrudniła obradowanie walnego zgromadzenia. Przez ponad godzinę wybierali prezydium zebrania, które miało je poprowadzić.

Jedynym drażliwym punktem obrad, który udało się przeprowadzić była propozycja odwołania członka rady nadzorczej Wiesława Bielawskiego. Wniosek nie zyskał jednak aprobaty i Bielawski dalej będzie zasiadał w radzie.

Po godzinie 22 i pięciu godzinach obrad zebranie zostało przerwane i przełożone na najbliższy poniedziałek. Dopiero wtedy spółdzielcy zdecydują o tym, czy prezes Dariusz Gutowski otrzyma absolutorium. Będą też głosować nad odwołaniem przewodniczącej rady nadzorczej Zofii Burek-Jeżyny.
(pab)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tez spółdzielca
~gość~
Marek z Krakowa
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tez spółdzielca
tez spółdzielca (10 lipca 2008 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powodem odwołania zarządu są porachunki osobiste! M.in. nieprzyjęcie córki do pracy. Zarzuty mizerne, ale trafiające na podatny grunt ok. 130 osób,
które wykorzystały lenistwo innych członków spółdzielni. Zobaczymy ile to będzie nas kosztować. Wniosek o odwołanie zarządu był podpisany, więc będzie kogo rozliczyć.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (9 lipca 2008 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to czysta manipulacja starszymi, niewiele rozumiejacymi ludźmi, którzy zostali wykorzystani do załatwienia starych porachunków; kto był ten nie mógł nie zauważyć tej manipulacji; szkoda tylko że pozostali mieszkańcy nie przychodząc na walne przyłożyli sami do tego rękę;
Rozwiń
Marek z Krakowa
Marek z Krakowa (9 lipca 2008 o 03:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najważniejsze to nie zostało napisane. Z jakiego konkretnie powodu odwołano zarząd spółdzielni. A może to nie chodziło o sprawy merytoryczne, ale o przejęcie władzy?
Rozwiń
Logos
Logos (2 lipca 2008 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szybko pognać ze spółdzielni tego superoskiego gospodarza. Widać, że tylko kasę lubi brać, a o spółdzielców nie dba.
Niestety takich jest wielu.
Rozwiń
~piotr~
~piotr~ (2 lipca 2008 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe nieszczęście SM Powiśle zaczęło się od oddzielenia od PSM i długoletniej pracy jej prezesa.Jego dorobek widać gołym okiem. Brak wiedzy i kompetencji,fasadowa rada nadzorcza,prywata i szczęśliwe dotrwanie do emerytury.Dzisiaj wszystkie osiedla puławskie są docieplone i kolorowe oprócz Powiśla a krótko urzędujący nieudolny prezes Witasik prowadzi wojnę z obecnym Gutowskim który miał własny interes aby go "wygryść"ze stanowiska.W intrygę tą wplątani są mieszkańcy osiedla którzy podnieceni różnymi donosami gremialnie przybyli na zebranie.Obecna szefowa rady nadzorczej p.Jeżyna wykazała się całkowitą indolencją,brakiem wiedzy i kompetencji a wybór prezydium zebrania zajął jej ok.2 godzin.Jak by nie patrzeć SM Powiśle potrzebny jest wstrząs i dobry zarząd.SM to nie jest wielka firma a zarządzaniem gotowymi pieniędzmi przyniesionymi przez lokatorów nie jest wielką filozofią.Inaczej grozi jej bankructwo co może mieć nawet dobry finał.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!