czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Sprawdź kolejkę w Internecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2005, 22:44

Alicja Kudelska z Nałęczowa na wizytę u endokrynologa w Lublinie czekała ponad miesiąc. Gdyby wiedziała, który lekarz przyjmie ją szybciej, nie czekałaby w kolejce. Takie informacje są już na stronie internetowej funduszu zdrowia.

– Miesiąc czekania przy moim schorzeniu to zbyt długo – mówi Alicja Kudelska. 10 lat temu miała operację tarczycy. Teraz cierpi na jej niedoczynność. W Nałęczowie nie ma endokrynologa. Pacjent leczy się w Lublinie. – Muszę być w stałym kontakcie ze specjalistą, a nie mam takiej możliwości – żali się Kudelska. – Chory człowiek nie powinien mieć takich problemów. Wystarczy, że choroba nie pozwala normalnie żyć.
Dla takich właśnie osób Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej prowadzi listy kolejkowe. – Musimy je prowadzić od października. Zobowiązuje nas do tego ustawa – twierdzi Elżbieta Lasota, rzecznik lubelskiego oddziału wojewódzkiego NFZ. – A pacjent dzięki temu wie, jak długa jest kolejka do specjalisty.
O listach kolejkowych tak naprawdę mało kto wie. – Nie miałam pojęcia, że jest taka możliwość – przyznaje Izabela Kucieł, pacjentka poradni endokrynologicznej.
– Pacjenci nie wiedzą o tym programie – uważa Małgorzata Zborowska, dyrektor NZOZ Przychodni Specjalistycznej „Bio-Medical” przy ul. Weteranów w Lublinie. – A nie powinni czekać miesiącami na wizytę u specjalisty.
Żeby dowiedzieć się, jak długo będziemy musieli czekać w kolejce w wybranej poradni, wystarczy wejść na podstronę „ubezpieczony” na stronie funduszu (www.nfz.lublin.pl). Tam znajdziemy informację o liczbie oczekujących i średnim czasie oczekiwania na świadczenie we wszystkich województwach. Musimy tylko określić poradę, która nas interesuje – lecznictwo zamknięte, ambulatoryjne specjalistyczne, stomatologiczne, długoterminowe, psychiatryczne czy rehabilitację. I tak, do endokrynologa w województwie lubelskim czas oczekiwania na wizytę waha się od 0 do 93 dni. Najdłużej poczekają pacjenci w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu – aż 93 dni. Natomiast w Lublinie w szpitalu przy al. Kraśnickiej 22 dni. Ale już w Świdniku pacjenci nie muszą w ogóle czekać. Kiedy już znajdziemy odpowiadającą nam poradnię na stronie internetowej, wystarczy zadzwonić i zapisać się na wizytę.
– Trzeba tylko pamiętać, że są to orientacyjne listy oczekujących – zaznacza Lasota. – Później warto zadzwonić do danej poradni i zapytać, czy lista oczekujących się nie zmieniła. Bo czasami pacjenci rezygnują.

Średni czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa w woj. lubelskim


Szpital w Zamościu – 93 dni
SP ZOZ w Puławach – 66 dni
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – 54 dni
SP ZOZ w Lubartowie – 28 dni
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie – 22 dni
NZOZ Przychodnia „Bio-Medical” przy ul. Juranda – 7 dni
SP ZOZ w Świdniku – 0 dni
SP ZOZ w Kraśniku – 0 dni

Czas oczekiwania w puławskich poradniach:


alergologiczna dla dzieci – SP ZOZ przy ul. Bema – 97 dni
diabetologiczna – SP ZOZ – 94 dni
ginekologiczno-położnicza – NZOZ All Med przy ul. Zielonej 10 – 0 dni
neurologiczna – SP ZOZ – 103 dni
neurologiczna – NZOZ Zdrowie przy ul. Wojska Polskiego – 32 dni
neurologiczna – NZOZ Esculap przy ul. Partyzantów 43 – 0 dni
okulistyczna – NZOZ Zdrowie – 65 dni
okulistyczna – NZOZ All Med. – 0 dni
onkologiczna – SP ZOZ – 256 dni
padaczki – NZOZ Esculap – 0 dni
rehabilitacyjna – SP ZOZ – 123 dni
reumatologiczna – NZOZ Zdrowie – 34 dni
wad postawy – SP ZOZ – 84 dni
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!