Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 listopada 2007 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Stary most z nową bramą

0 8 A A

Zbudowali ją Austriacy, a zniszczyli Niemcy. Mimo że stała tak krótko, to i tak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli architektonicznych Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I są pomysły, żeby ją odbudować...

Słynna brama mostowa powstała w 1916 r. Wtedy oddano do użytku nowy drewniany most na Wiśle. W okresie międzywojennym brama nie była zwykłą ozdobą miasta, ale pełniła też ważne funkcje. To tutaj stał człowiek, który pobierał myto za przejazd. Piesi przechodzili za darmo. - Do tej pory mam w swoich archiwach taki bilet za przejazd przez most furmanką - mówi Mikołaj Spóz, regionalista z Puławskiego Towarzystwa Tradycji Narodowych.
W bramie można też było kupić wodę sodową, była tu siedziba harcerzy oraz PTTK. A na piętrze swego czasu znajdowało się nawet zwykłe mieszkanie. Brama istniała nawet wtedy, kiedy w 1934 r. powstał nowy stalowy most im. Ignacego Mościckiego. Most istnieje do dziś, ale brama nie przetrwała zawieruchy wojennej. W okresie PRL nikt nie myślał o tym, żeby ją odbudować.
W ubiegłym roku brama stała się elementem scenografii w wystawianym w Domu Chemika "Cyruliku sewilskim”. A teraz pojawiają się pomysły, żeby brama wróciła na swoje miejsce na stałe. Miałaby stanąć, tak jak przed laty, tuż obok pierwszego magistratu, a ostatnio siedziby Urzędu Gminy Puławy. - To symbol, który mógłby przyciągać turystów. Wraz z planowanym w pobliżu portem byłaby ciekawym miejscem wartym odwiedzenia - przekonuje Michał Aspras, badacz dziejów Puław.
W przyszłym roku ruch na starym moście zostanie odciążony, bo w związku z budową obwodnicy tiry przejeżdżające tranzytem będą pokonywać Wisłę nowym mostem. Starym mostem będą jeździć przede wszystkim samochody w ruchu lokalnym. I tutaj pomysłodawcy odbudowy bramy widzą szansę.
Jednak nie wszyscy do pomysłu podchodzą bezkrytycznie. - Odbudować bramę pewnie wcale nie będzie tak trudno. Ale trzeba się zastanowić, co w niej miałoby się mieścić. Być może np. punkt informacji turystycznej? Myślę, że zwolennicy tego pomysłu powinni zawiązać stowarzyszenie, które będzie działać specjalnie w tym celu - uważa Leszek Gorgol, miejski radny i prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław.
- Nowa brama musiałaby być wyższa i szersza od swojej poprzedniczki, bo kiedyś przecież odbywał się tędy zupełnie inny ruch. Nie jestem przekonany do pomysłu odbudowy - mówi Mikołaj Spóz.
Jak powiedział nam wiceprezydent Puław Adam Gębal, władze miasta nie rozważały dotychczas problematyki odbudowy bramy mostowej. Jego zdaniem, miasto realizuje obecnie szereg zamierzeń, które pomogą stać się magnesem dla turystów. Wśród nich wymienia m.in. projekt rewitalizacji łachy wiślanej, po której będzie można pływać kajakami, czy przejęcia części puławskiego portu, gdzie z kolei mogłyby zawijać żaglówki oraz remont skweru Niepodległości. Po zmianie wyglądu m.in. tych miejsc ruch turystyczny w Puławach może się znacznie ożywić.
Ale jednocześnie władze miasta nie zamykają tematu. - Brama mostowa była bardzo ładnym fragmentem architektury wyróżniającym nasze miasto. Z tego punktu widzenia nie mam nic przeciwko pomysłom jej odbudowy. Chociaż to na pewno idea na dalszą przyszłość - zaznacza Adam Gębal.

A co Wy sądzicie o tym pomysle? Czekamy na Wasze opinie pod nr 081 887 96 10.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł K / 6 stycznia 2015 o 20:33
Może jakąś petycję złożyć by można było odbudować bramę
Avatar
duriel / 21 października 2008 o 21:43
sssssssssssuuuuuuuuuuuupppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrr
Avatar
zPolnej / 21 maja 2008 o 00:29
Odbudowana brama mostowa - byloby to magiczne miejsce !
Avatar
Lublinianka / 15 listopada 2007 o 17:44
Pomysł z kawiarnią w Bramie - przedni. Zwłaszcza w kontekście planów zamknięcia wojskowego kasyna. A kawiarnie na mostach są znane jak choćby ta będąca symbolem Bratysławy. Poza tym taka kawiarnia byłaby po prostu doskonałym miejscem spotkań i spędzania czasu. wszyscy tworzący strategie rozwoju turystyki i kultury oraz rozwoju miasta niech pamiętają, że jesteśmy świadkami zmieniającego się stylu życia - ludzie coraz chętniej wychodzą z domów, chcą spędzać czas aktywnie, chcą wydawać pieniądze na hobby i podróże i to wcale nie tylko te dalekie i egzotyczne ale i te w obrębie historii swoich lokalnych społeczności. Coraz częściej szukają odpoczynku i dystansu od tempa narzucanego przez współczesne życie. Dlatego obok rozwoju gospodarczego (bo przecież trzeba zarabiać pieniądze aby je potem wydać) ważne jest tworzenie miejsc niezwykłych, unikatowych gdzie ktoś przyjezdny ale i mieszkaniec będzie chciał się zatrzymać i spędzić czas. W pogoni za uciekającym czasem coraz chetniej chcemy choć na chwilę przysiąść i popatrzeć jak pięknie jest wokół nas. Nie zawsze możemy przekręcić kluczyk w stacyjce lepszego lub gorszego auta i pojechac zwiedzać nieznane. Częściej czasu i środków wystarcza na coś krótszego i bliższego ale to nie znaczy gorszego. Twórzmy ulubione miejsca w naszych spolecznościach.A gdy będziemy je mieć, będziemy mogli zabierać w nie naszych przyjaciół i bliskich tworząc nasze małe historie i wspomnienia.A jesli uda się przy tym zjeść wspólnie coś dobrego i posłuchac muzyki lub samemu zagrać na pianinie czy fortepianie , to czegóż chcieć więcej...
Pomysł z kawiarnią w Bramie - przedni. Zwłaszcza w kontekście planów zamknięcia wojskowego kasyna. A kawiarnie na mostach są znane jak choćby ta będąca symbolem Bratysławy. Poza tym taka kawiarnia byłaby po prostu doskonałym miejscem spotkań i spędzania czasu. wszyscy tworzący strategie rozwoju turystyki i kultury oraz rozwoju miasta niech pamiętają, że jesteśmy świadkami zmieniającego się stylu życia - ludzie coraz chętniej wychodzą z domów, chcą spędzać czas aktywnie, chcą wydawać pieniądze na hobby i podróże i to wcale nie tylko te daleki... rozwiń
Avatar
Paweł / 6 listopada 2007 o 09:54
Stary most w Puławach znajdował się (z tego co mi wiadomo), na przedłużeniu ulicy Portowej, bocznej od 6. Sierpnia, czyli około 100 - 150 metrów na północ od dzisiejszego mostu. Ślady starego mostu widać choćby na zdjęciach w GoogleEarth. Brama stała, jak widać na zdjęciu, zaraz za zabudowaniami ulicy Portowej, w okolicach bramy do portu rzecznego. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.
Avatar
radek r / 5 listopada 2007 o 08:36
BRAWOOOOO !!!EXTRA pomysł Puławy są ślicznym miastem i ta brama tylko jeszcze doda im uroku !!!A tak swoja drogą to w lublinie też brakuje jednej Bramy !!!Jestem Ciekaw czy ktokolwiek wie jakiej ?nazywała się tak jak ulica na której sie znajdowała, a która od kilkunastu lat już nie poruszają sie duże gabaryty....Cudownie domknęła by przestrzeń na deptaku od strony Północnej... Więcej nie podpowiem...Pzdr RR
Avatar
Jarek / 5 listopada 2007 o 05:50
Moim zdaniem powinno się odbudować tą bramę. A najlepiej wg planów (jeśli istnieją) oryginału. Byłby to kolejny symbol miasta. Szczerze mówiąc brama ta wygląda bardzo stylowo, a przywrócenie jej stanu sprzed lat nadałoby Puławom dodatkowego "charakteru". Budowla ta stałaby się z pewnością tym, czym dla Paryża jest łuk triumfalny ;-) Jak najbardziej jestem ZA!A więc.... BUDOWAĆ!!!
Avatar
JJ / 4 listopada 2007 o 14:08
Od dawna zastanawiałem się jak przywrócić Puławom ten symbol miasta. Z Puławami najbardziej kojarzyły się od dawna Świątynia Sybilli i właśnie BRAMA, która była jedną z najczęściej fotografowanych budowli Puław, przed wojną wydano wiele pocztówek przedstawiających bramę, o czym doskonale wiedzą puławscy kolekcjonerzy kart pocztowych. Zaledwie kilka dni temu rozmawiałem o tym z viceprezydentem Puław podsuwając mu swoje wizje i przemyślenia. Według mnie brama powinna stanąć mniej więcej w starym miejscu, w nowej, może bardziej nowoczesnej formie wiążąc architektonicznie i funkcjonalnie z jednej strony Dom Pielgrzyma z budynkiem dawnego Urzędu Gminy z pobliskim portem z drugiej strony. Powinna witać gości i zapraszać do ponownego odwiedzenia, mogłaby stać się nie lada atrakcją dla odwiedzających położonej nad drogą kawiarni, restauracji i galerii z widokiem na Wisłę, stary most, Puławy i przejeżdżające dołem pojazdy (przez częściowo szklaną podłogę). Cieszę się , że temat ten poruszany od dawna wśród wielu mieszkańców Puław może nabrać realnych kształtów. Brama mogłaby stać się na nowo symbolem Miasta i przyciągać turystów. Takich obiektów już się nie buduje, więc czemu my mielibyśmy nie być oryginalni i nie zaskoczyć turystów nową, starą bramą. Przy okazji jak za dawnych lat można by sprzedając karty wstępu do położonej w Bramie na rogatkach Puław galerii pobierać jedyne w swoim rodzaju myto. Każdy sposób na przyciągnięcie turystów jest dobry i należy go wykorzystać. Mogłoby to być miejsce spotkań i ważnych dla Miasta wydarzeń. Idąc dalej, BRAMA może mieć znaczenie bardzo symboliczne dla Miasta, jako wyraz szerokiego otwarcia. Dla przypomnienia, Ostra Brama w Wilnie czy Brama Brandenburska w Berlinie są nieodłącznymi elementami tych miast i ich historii, są jednymi z najczęściej odwiedzanych obiektów na świecie, z pewnością puławskiej daleko do nich, ale przecież nie o to chodzi. Mamy już statuetkę Sybilli za znaczące osiągnięcia dla Puław, statuetka Bramy mogłaby być wyróżnieniem za osiągnięcia w dziedzinie otwierania Miasta Puławy na zewnątrz, jego promocję. Pomysłów może być wiele, każdy z nich warty rozważenia. W Puławach dzieje się dużo, ale nigdy za wiele, żeby można było powiedzieć, że nie można zrobić czegoś nowego i zaskoczyć mieszkańców Miasta i gości. Pozostaje pytanie kto ma to zrobić. Myślę, że uchwałę w tej sprawie powinna podjąć Rada Miasta Puławy powołując zespół składający się z przedstawicieli Urzędu, Rady, organizacji pozarządowych, społeczników i zabezpieczyć w budżecie Miasta na 2008 rok niezbędne środki na rozpoczęcie prac studialnych i projektowych. Sama budowa mogła by być sfinansowana po części ze środków Miasta i po części z funduszy zewnętrznych. Gra warta jest świeczki. Do zobaczenia na kawie w "Bramie”...
Od dawna zastanawiałem się jak przywrócić Puławom ten symbol miasta. Z Puławami najbardziej kojarzyły się od dawna Świątynia Sybilli i właśnie BRAMA, która była jedną z najczęściej fotografowanych budowli Puław, przed wojną wydano wiele pocztówek przedstawiających bramę, o czym doskonale wiedzą puławscy kolekcjonerzy kart pocztowych. Zaledwie kilka dni temu rozmawiałem o tym z viceprezydentem Puław podsuwając mu swoje wizje i przemyślenia. Według mnie brama powinna stanąć mniej więcej w starym miejscu, w nowej, może bardziej nowoczesnej form... rozwiń
Avatar
Paweł K / 6 stycznia 2015 o 20:33
Może jakąś petycję złożyć by można było odbudować bramę
Avatar
duriel / 21 października 2008 o 21:43
sssssssssssuuuuuuuuuuuupppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrr
Avatar
zPolnej / 21 maja 2008 o 00:29
Odbudowana brama mostowa - byloby to magiczne miejsce !
Avatar
Lublinianka / 15 listopada 2007 o 17:44
Pomysł z kawiarnią w Bramie - przedni. Zwłaszcza w kontekście planów zamknięcia wojskowego kasyna. A kawiarnie na mostach są znane jak choćby ta będąca symbolem Bratysławy. Poza tym taka kawiarnia byłaby po prostu doskonałym miejscem spotkań i spędzania czasu. wszyscy tworzący strategie rozwoju turystyki i kultury oraz rozwoju miasta niech pamiętają, że jesteśmy świadkami zmieniającego się stylu życia - ludzie coraz chętniej wychodzą z domów, chcą spędzać czas aktywnie, chcą wydawać pieniądze na hobby i podróże i to wcale nie tylko te dalekie i egzotyczne ale i te w obrębie historii swoich lokalnych społeczności. Coraz częściej szukają odpoczynku i dystansu od tempa narzucanego przez współczesne życie. Dlatego obok rozwoju gospodarczego (bo przecież trzeba zarabiać pieniądze aby je potem wydać) ważne jest tworzenie miejsc niezwykłych, unikatowych gdzie ktoś przyjezdny ale i mieszkaniec będzie chciał się zatrzymać i spędzić czas. W pogoni za uciekającym czasem coraz chetniej chcemy choć na chwilę przysiąść i popatrzeć jak pięknie jest wokół nas. Nie zawsze możemy przekręcić kluczyk w stacyjce lepszego lub gorszego auta i pojechac zwiedzać nieznane. Częściej czasu i środków wystarcza na coś krótszego i bliższego ale to nie znaczy gorszego. Twórzmy ulubione miejsca w naszych spolecznościach.A gdy będziemy je mieć, będziemy mogli zabierać w nie naszych przyjaciół i bliskich tworząc nasze małe historie i wspomnienia.A jesli uda się przy tym zjeść wspólnie coś dobrego i posłuchac muzyki lub samemu zagrać na pianinie czy fortepianie , to czegóż chcieć więcej...
Pomysł z kawiarnią w Bramie - przedni. Zwłaszcza w kontekście planów zamknięcia wojskowego kasyna. A kawiarnie na mostach są znane jak choćby ta będąca symbolem Bratysławy. Poza tym taka kawiarnia byłaby po prostu doskonałym miejscem spotkań i spędzania czasu. wszyscy tworzący strategie rozwoju turystyki i kultury oraz rozwoju miasta niech pamiętają, że jesteśmy świadkami zmieniającego się stylu życia - ludzie coraz chętniej wychodzą z domów, chcą spędzać czas aktywnie, chcą wydawać pieniądze na hobby i podróże i to wcale nie tylko te daleki... rozwiń
Avatar
Paweł / 6 listopada 2007 o 09:54
Stary most w Puławach znajdował się (z tego co mi wiadomo), na przedłużeniu ulicy Portowej, bocznej od 6. Sierpnia, czyli około 100 - 150 metrów na północ od dzisiejszego mostu. Ślady starego mostu widać choćby na zdjęciach w GoogleEarth. Brama stała, jak widać na zdjęciu, zaraz za zabudowaniami ulicy Portowej, w okolicach bramy do portu rzecznego. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.
Avatar
radek r / 5 listopada 2007 o 08:36
BRAWOOOOO !!!EXTRA pomysł Puławy są ślicznym miastem i ta brama tylko jeszcze doda im uroku !!!A tak swoja drogą to w lublinie też brakuje jednej Bramy !!!Jestem Ciekaw czy ktokolwiek wie jakiej ?nazywała się tak jak ulica na której sie znajdowała, a która od kilkunastu lat już nie poruszają sie duże gabaryty....Cudownie domknęła by przestrzeń na deptaku od strony Północnej... Więcej nie podpowiem...Pzdr RR
Avatar
Jarek / 5 listopada 2007 o 05:50
Moim zdaniem powinno się odbudować tą bramę. A najlepiej wg planów (jeśli istnieją) oryginału. Byłby to kolejny symbol miasta. Szczerze mówiąc brama ta wygląda bardzo stylowo, a przywrócenie jej stanu sprzed lat nadałoby Puławom dodatkowego "charakteru". Budowla ta stałaby się z pewnością tym, czym dla Paryża jest łuk triumfalny ;-) Jak najbardziej jestem ZA!A więc.... BUDOWAĆ!!!
Avatar
JJ / 4 listopada 2007 o 14:08
Od dawna zastanawiałem się jak przywrócić Puławom ten symbol miasta. Z Puławami najbardziej kojarzyły się od dawna Świątynia Sybilli i właśnie BRAMA, która była jedną z najczęściej fotografowanych budowli Puław, przed wojną wydano wiele pocztówek przedstawiających bramę, o czym doskonale wiedzą puławscy kolekcjonerzy kart pocztowych. Zaledwie kilka dni temu rozmawiałem o tym z viceprezydentem Puław podsuwając mu swoje wizje i przemyślenia. Według mnie brama powinna stanąć mniej więcej w starym miejscu, w nowej, może bardziej nowoczesnej formie wiążąc architektonicznie i funkcjonalnie z jednej strony Dom Pielgrzyma z budynkiem dawnego Urzędu Gminy z pobliskim portem z drugiej strony. Powinna witać gości i zapraszać do ponownego odwiedzenia, mogłaby stać się nie lada atrakcją dla odwiedzających położonej nad drogą kawiarni, restauracji i galerii z widokiem na Wisłę, stary most, Puławy i przejeżdżające dołem pojazdy (przez częściowo szklaną podłogę). Cieszę się , że temat ten poruszany od dawna wśród wielu mieszkańców Puław może nabrać realnych kształtów. Brama mogłaby stać się na nowo symbolem Miasta i przyciągać turystów. Takich obiektów już się nie buduje, więc czemu my mielibyśmy nie być oryginalni i nie zaskoczyć turystów nową, starą bramą. Przy okazji jak za dawnych lat można by sprzedając karty wstępu do położonej w Bramie na rogatkach Puław galerii pobierać jedyne w swoim rodzaju myto. Każdy sposób na przyciągnięcie turystów jest dobry i należy go wykorzystać. Mogłoby to być miejsce spotkań i ważnych dla Miasta wydarzeń. Idąc dalej, BRAMA może mieć znaczenie bardzo symboliczne dla Miasta, jako wyraz szerokiego otwarcia. Dla przypomnienia, Ostra Brama w Wilnie czy Brama Brandenburska w Berlinie są nieodłącznymi elementami tych miast i ich historii, są jednymi z najczęściej odwiedzanych obiektów na świecie, z pewnością puławskiej daleko do nich, ale przecież nie o to chodzi. Mamy już statuetkę Sybilli za znaczące osiągnięcia dla Puław, statuetka Bramy mogłaby być wyróżnieniem za osiągnięcia w dziedzinie otwierania Miasta Puławy na zewnątrz, jego promocję. Pomysłów może być wiele, każdy z nich warty rozważenia. W Puławach dzieje się dużo, ale nigdy za wiele, żeby można było powiedzieć, że nie można zrobić czegoś nowego i zaskoczyć mieszkańców Miasta i gości. Pozostaje pytanie kto ma to zrobić. Myślę, że uchwałę w tej sprawie powinna podjąć Rada Miasta Puławy powołując zespół składający się z przedstawicieli Urzędu, Rady, organizacji pozarządowych, społeczników i zabezpieczyć w budżecie Miasta na 2008 rok niezbędne środki na rozpoczęcie prac studialnych i projektowych. Sama budowa mogła by być sfinansowana po części ze środków Miasta i po części z funduszy zewnętrznych. Gra warta jest świeczki. Do zobaczenia na kawie w "Bramie”...
Od dawna zastanawiałem się jak przywrócić Puławom ten symbol miasta. Z Puławami najbardziej kojarzyły się od dawna Świątynia Sybilli i właśnie BRAMA, która była jedną z najczęściej fotografowanych budowli Puław, przed wojną wydano wiele pocztówek przedstawiających bramę, o czym doskonale wiedzą puławscy kolekcjonerzy kart pocztowych. Zaledwie kilka dni temu rozmawiałem o tym z viceprezydentem Puław podsuwając mu swoje wizje i przemyślenia. Według mnie brama powinna stanąć mniej więcej w starym miejscu, w nowej, może bardziej nowoczesnej form... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!