niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Strajk Kobiet na telebimie? "Nie możemy reklamować polityki, alkoholu i seksu"

Dodano: 24 lutego 2017, 15:10

– Chętnie wyświetlalibyśmy polityczne treści na telebimie, bo to dałoby szkole spore zyski, ale nie wolno nam – przekonują władze szkoły
– Chętnie wyświetlalibyśmy polityczne treści na telebimie, bo to dałoby szkole spore zyski, ale nie wolno nam – przekonują władze szkoły (fot. Radosław Szczęch)

8 marca ubrane na czarno kobiety znów wyjdą na ulice Puław. Chciały zareklamować protest na powiatowym telebimie przy Zespole Szkół nr 3, ale nie dostały zgody. – Nie możemy reklamować polityki, alkoholu i seksu – usłyszały.

Kobiety postanowiły wykorzystać datę 8 marca do kolejnej już demonstracji, w której na pierwszym planie chciały postawić walkę o swoje prawa. Organizatorka tego zgromadzenia Elwira Borowiec, która na swoim koncie ma już m.in. „czarny prostest” oraz akcję, w której rekwizytem były parasolki, tym razem zaprasza na strajk.

– Będziemy uczestniczyły w Międzynarodowym Strajku Kobiet, do którego włączyły się także Puławy. Na placu Chopina o godz. 18:00 będzie Godzina „K”. Założymy czarne ubrania, a rządowi pokażemy czerwone kartki – mówi inicjatorka demonstracji.

Wśród przyczyn wyjścia kobiet na plac jest bunt przeciwko przemocy, nierównemu traktowaniu w pracy, czy ingerowaniu państwa w tzw. prawa reprodukcyjne. Chodzi m.in. o wrzucenie na receptę tabletki „dzień po”. Według lewicujących organizacji, kobiety powinny mieć także swobodny dostęp do antykoncepcji, aborcji oraz edukacji seksualnej. Chcą również zachęcać do usunięcia nauczania religii ze szkół oraz do karania osób, które ukrywają przypadki pedofilii.

– Chcemy zrobić coś naprawdę dużego, być może ostatni raz. Z uwagi na to, że ostatnio (przed inną demonstracją – red.) zrywali nam plakaty, pomyślałam o telebimie przy ZS nr 3. Niestety dostałam odpowiedź, że po konsultacji z dyrektorem szkoły, ze względu na treści polityczne, tej zgody na wyświetlenie naszego zaproszenia nie otrzymamy – mówi Elwira Borowiec, która zapewnia, że była w stanie dopasować planszę do wymogów regulaminu.

– My się w politykę nie bawimy. Taki jest regulamin i ja nie mam tak naprawdę tutaj nic do powiedzenia. Chętnie wyświetlalibyśmy polityczne plakaty, bo to przyniosłoby szkole spore zyski, ale nie możemy. Taka jest decyzja władz powiatu – tłumaczy Marek Matyjanka, dyrektor ZS nr 3. – To jest prosta sprawa. Nie możemy reklamować polityki, alkoholu i seksu, ale jeśli starosta się zgodzi, to wykonam polecenie – zapewnia dyrektor.

Co na to wszystko powiat? Telebimem w strukturze starostwa zajmuje się Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, a dokładnie jego kierownik, Andrzej Wenerski.

– Nie znam tej sprawy, ale oczywiście mogę zaproponować organizatorom tego wydarzenia, żeby pisemnie zwróciły się do zarządu powiatu z prośbą o udostępnienie tego telebimu, a my na pewno taki wniosek rozpatrzymy. Jeśli jednak będzie to dotyczyło demonstracji politycznej, podejrzewam, że trudno będzie o uzyskanie zgody – nie ukrywa urzędnik puławskiego starostwa.

Kobieta uczciwa
Kobieta
obserwator
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kobieta uczciwa
Kobieta uczciwa (26 lutego 2017 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mając patologiczny wzorzec w matce nie mozesz tą samą miarą traktować wszystkich kobiet.
Rozwiń
Kobieta
Kobieta (25 lutego 2017 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ty obserwator masz w ogóle jakiś problem ? Najlepiej idź do lekarza i a nam kobietom pozwól rozwiązywać nasze problemy. Współczuję kobietom z twojego otoczenia. Mam nadzieję, że też wezmą udział w czarnym proteście.
Rozwiń
obserwator
obserwator (25 lutego 2017 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwariowane wstretne babsztyle . Chyba nie maja wiecej kłopotowosobostych ze wumyslaja bzdety. Tyle jest innych zyciowych problemow np pomoc dla dzieci niepełnosprawnych praca \mieszkania komunalna i inne . Ludzie opanujcie sie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2017 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A PiSowski burmistrz w Lubartowie nie przejmuje się polityką ani seksem i bez skrępowania zezwala na propagowanie plakatów siejących nienawiść i nietolerancję.
Rozwiń
aa
aa (25 lutego 2017 o 07:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Swoją matkę, siostrę albo żonę też nazywasz ku....rewkami ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!