Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 marca 2012 r.
12:13
Edytuj ten wpis

Strajk w Azotach zawieszony. Po świętach bardziej radykalny?

Autor: Zdjęcie autora ŁM
0 12 A A
Strajk w Azotach trwał od 10 dni (Czytelnik Dziennika Wschodniego)
Strajk w Azotach trwał od 10 dni (Czytelnik Dziennika Wschodniego)

Związkowcy Zakładów Azotowych "Puławy" zawiesili strajk. Deklarują, że chcą wyciszyć nastroje przed świętami i zasiąść do rozmów. Grożą, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, to protest będzie bardziej radykalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilkuset pracowników od 10 dni pikietowało na terenie zakładu po zakończeniu pracy.

- Okazuje się, że nasz strajk nie wywarł wrażenia na pracodawcy. Dlatego prawdopodobnie zmienimy jego formę. Protest będzie jeszcze bardziej dokuczliwy dla firmy, szczególnie finansowo - mówi Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZA "Puławy”.

Wręga precyzuje, że Komitet Strajkowy rozważa m.in. powolne wygaszanie linii produkcyjnej. Co na to władze spółki? – Taka sytuacja jest niedopuszczalna. Bezpieczeństwo ludzi i ciągłość produkcji muszą być zapewnione. W takim przypadku będziemy wyciągać prawne konsekwencje wobec protestujących – mówi Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Zakładów Azotowych.

Związkowcy podkreślają jednak, że w każdej chwili gotowi są do rozmów. - Zamiast przygotowywania się do świąt w atmosferze walki proponujemy wyciszyć nastroje i po raz kolejny zasiąść do stołu rozmów. Dla dobra nas wszystkich - czytamy w komunikacie, który wysłali w poniedziałek mediom.

Dodają, że w każdej chwili są w stanie wznowić protesty jeśli firma będzie wyciągać wobec nich konsekwencje.

Związkowcy żądają 15-proc. podwyżki, na którą zarząd się godzi. Spór dotyczy sposobu podziału tych środków na poszczególne grupy pracowników. Zarząd chce wprowadzić nowy taryfikator płac i premii, ale niektórzy związkowcy uważają, że proponowany system znacznie podwyższa wynagrodzenie najlepiej zarabiającej kadrze zarządzającej natomiast zbyt mało pracownikom produkcji oraz niższej i średniej administracji.

Propozycji zarządu nie akceptuje Związek Zawodowy Ruchu Ciągłego oraz Społeczny Związek Zawodowy. Zgodziły się na nie cztery pozostałe związki.

Strajk prawdopodobnie zostanie wznowiony 1 maja.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Goguś / 5 kwietnia 2012 o 22:38
[quote name='m' timestamp='1333321044' post='617108']
15% i dla biednych i dla bogatych to raczej sprawiedliwości w tym nie ma. ot co kraj złodziei!
[/quote]
Janosik się znalazł...
Avatar
m / 2 kwietnia 2012 o 00:57
15% i dla biednych i dla bogatych to raczej sprawiedliwości w tym nie ma. ot co kraj złodziei!
Avatar
pies / 29 marca 2012 o 20:19
a bym im dał strajk!!kilku zomowców załatwiło by sprawe,jak im się niepodoba to za bramą chetni są!!
Avatar
Obserwator / 29 marca 2012 o 16:18
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Myślę, że to są takie tylko strachy na lachy... Wręga doskonale wie, że za takie coś może być prokurator i narazie tylko tak kłapie bez sensu, byle coś mówić... A co do promocji to chyba w negatywnym tego słowa znaczeniu- posłuchajcie co ludzie na mieście mówią o nim i o jego pseudo "strajku"...)
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Myślę, że to są takie tylko strachy na lachy... Wręga doskonale wie, że za takie coś m... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2012 o 07:52
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Ryś...Korzystaj ze słownika...
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Ryś...Korzystaj ze słownika... rozwiń
Avatar
ryś / 28 marca 2012 o 19:54
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
Avatar
Gość / 28 marca 2012 o 12:05
[quote name='Obserwator' timestamp='1332769814' post='614690']
Ha, ha, ha.... Wręga się zesrał ?!
[/quote]
A TY TO PÓZNIEJ WYLIŻESZ!!!!!łamistrajku!!!!
Avatar
sierpniak / 27 marca 2012 o 21:07
To dobre rozwiązanie trzeba się zastanowic nad forma protestu. Tak po świetach wielkanocnych ruszyc pełną parą
Avatar
pracownik szeregowy / 27 marca 2012 o 06:11
Panie Wręga opanuj się pan. W ZAP pracują ludzie którzy mają rodziny - ZAP to jedyne źródło utrzymania. Chcecie w konsekwencji rozwalić zakład? Jak zaczniecie wygaszać linie produkcyjne to z zysków zrobią sie milionowe straty, a wówczas to wszyscy stracimy. Pomyśl pan globalnie a nie o własnej ambicji. Ludzie nawet nierzadko w sklepach nie mogą znaleźć pracy. A wy tu macie jak u pana Boga z piecem i jeszcze wam coś nie pasuje... Każdy tylko chce rządzić.
Avatar
Kibic / 26 marca 2012 o 18:14
Myślę że wszyscy strajkujący sie zesrali jak takiegi "Obserwatora" wywody przeczytali.
Avatar
Goguś / 5 kwietnia 2012 o 22:38
[quote name='m' timestamp='1333321044' post='617108']
15% i dla biednych i dla bogatych to raczej sprawiedliwości w tym nie ma. ot co kraj złodziei!
[/quote]
Janosik się znalazł...
Avatar
m / 2 kwietnia 2012 o 00:57
15% i dla biednych i dla bogatych to raczej sprawiedliwości w tym nie ma. ot co kraj złodziei!
Avatar
pies / 29 marca 2012 o 20:19
a bym im dał strajk!!kilku zomowców załatwiło by sprawe,jak im się niepodoba to za bramą chetni są!!
Avatar
Obserwator / 29 marca 2012 o 16:18
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Myślę, że to są takie tylko strachy na lachy... Wręga doskonale wie, że za takie coś może być prokurator i narazie tylko tak kłapie bez sensu, byle coś mówić... A co do promocji to chyba w negatywnym tego słowa znaczeniu- posłuchajcie co ludzie na mieście mówią o nim i o jego pseudo "strajku"...)
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Myślę, że to są takie tylko strachy na lachy... Wręga doskonale wie, że za takie coś m... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2012 o 07:52
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Ryś...Korzystaj ze słownika...
[quote name='ryś' timestamp='1332957287' post='615548']
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
[/quote]
Ryś...Korzystaj ze słownika... rozwiń
Avatar
ryś / 28 marca 2012 o 19:54
Czy ten przewodniczący wręga oszalał?Chce rozwalić dobrze prosperujący zakład-wygaszając produkcję spowoduje straty
Przeciesz dają im podwyszkę -z6 działających związków 4 podpisało godząc się na tą formę podwyszki Czy azoty są tylko ich? -to dobro całego miasta MYŚLE ŻE WRĘGA STRAJKIEM CHCE SIĘ WYPROMOWAĆ I MYŚLI ŻE WEIDZIE DO KRAIOWEGO ZARZĄDU
Avatar
Gość / 28 marca 2012 o 12:05
[quote name='Obserwator' timestamp='1332769814' post='614690']
Ha, ha, ha.... Wręga się zesrał ?!
[/quote]
A TY TO PÓZNIEJ WYLIŻESZ!!!!!łamistrajku!!!!
Avatar
sierpniak / 27 marca 2012 o 21:07
To dobre rozwiązanie trzeba się zastanowic nad forma protestu. Tak po świetach wielkanocnych ruszyc pełną parą
Avatar
pracownik szeregowy / 27 marca 2012 o 06:11
Panie Wręga opanuj się pan. W ZAP pracują ludzie którzy mają rodziny - ZAP to jedyne źródło utrzymania. Chcecie w konsekwencji rozwalić zakład? Jak zaczniecie wygaszać linie produkcyjne to z zysków zrobią sie milionowe straty, a wówczas to wszyscy stracimy. Pomyśl pan globalnie a nie o własnej ambicji. Ludzie nawet nierzadko w sklepach nie mogą znaleźć pracy. A wy tu macie jak u pana Boga z piecem i jeszcze wam coś nie pasuje... Każdy tylko chce rządzić.
Avatar
Kibic / 26 marca 2012 o 18:14
Myślę że wszyscy strajkujący sie zesrali jak takiegi "Obserwatora" wywody przeczytali.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.