wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Świetlica w gminie Puławy do kolejnej kontroli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2015, 21:25

Sprawa użytkowania świetlicy w Klikawie (gmina Puławy) będzie musiała być rozpatrzona ponownie.

Władze gminy po otrzymaniu formalnego zakazu użytkowania swojej nowo wybudowanej świetlicy odwołały się od niej do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Po kilku tygodniach przyszła odpowiedź. Lubelska instytucja, a konkretnie jej wydział orzeczniczo-prawny nie poparł argumentacji przedstawionej przez puławskich inspektorów i zalecił ponowne rozpatrzenie tej sprawy. Przypomnijmy, że chodziło o błędną geodezyjnie lokalizację budynku, nieprzepisową obecność kominka oraz zbyt małą ilość miejsca w toalecie dla niepełnosprawnych.

- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zwrócił uwagę na istotne wątpliwości w każdym z tych spornych punktów oraz na niewystarczający materiał dowodowy przedstawiony przez PINB - wyjaśnia Radosław Kosmala, inspektor d/s zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Puławy.

WINB nie rozstrzyga kto ma rację, a kto nie. Jego decyzję można uznać za unik i przerzucenie odpowiedzialności na inspektorów powiatowych. Teraz to właśnie ci ostatni zostali zobligowani do ponownego rozpatrzenia tej samej sprawy. Czy dysponując tymi samymi dokumentami mogą podjąć inną decyzję niż przed miesiącem? Władze gminy mają nadzieję, że tak, bo - jak przekonują - wcześniej nie mieli okazji do przedstawienia swoich argumentów. Teraz ma się to zmienić. Jeszcze w tym miesiącu dojdzie do spotkania obu stron sporu i być może wtedy uda się osiągnąć jakiś kompromis.

Puławscy inspektorzy mają teraz miesiąc na podjęcie nowej decyzji. Władzom zależy na tym, by ta zapadła jak najszybciej, bo świetlica cały czas jest zamknięta. Nie wiadomo jednak, czy PINB tym razem wyda długo wyczekiwane pozwolenie i zrezygnuje z finansowej kary nałożonej uprzednio na Gminę Puławy. Przepisy się nie zmieniły. Zmienić może się jedynie ich interpretacja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: gmina Puławy Klikawa
Qmak
zibi
dzs
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Qmak
Qmak (20 lutego 2015 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W tej sprawie kibicuję urzędnikom z Gminy Puławy, bo pozyskali unijne fundusze i wybudowali naprawdę ładną świetlicę dla swoich Mieszkańców.     

Rozwiń
zibi
zibi (19 lutego 2015 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Fakt uchylenia decyzji nie oznacza jeszcze, że wszystko z budynkiem jest w porządku, nie oznacza też, że inspektorzy dokonali złych pomiarów, budynku z całą pewnością nie będzie można szybko użytkować jeśli Gmina będzie tylko korzystała z trybu odwoławczego, a nie będzie dostosowywała obiektu tak, aby był bezpieczny dla ludzi !, niedługo się wszystko wyjaśni, ale sprawa może być znacznie poważniejsza niż się dziś wydaje...

Rozwiń
dzs
dzs (19 lutego 2015 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie do "kolejnej" a do PONOWNEJ BO POPRZEDNIĄ UWALILI!!!

Pismaki nie znają znaczenia słów!!!!

Rozwiń
ja
ja (19 lutego 2015 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale przecież otwarcie już było? To otworzyli a nie mogli?

otworzyli ale nie oddali do użytku. otworzyć mogli

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (19 lutego 2015 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tytuł sugeruje jakoby były kolejne naruszenia przepisów.

tym czasem z powodu braku odpowiedniej dokumentacji lub naruszenia przepisów, co oznacza wykazanie błedów Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zwrócono decyzję do ponownego rozpatrzenia więc to nie kolejne kontrole, tylko Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego musi się poprawić!

Swoją drogą nasuwa się pytanie o powody wydania takiej a nie innej decyzji. Nie jest tajemnicą ze władzę w Powiecie ma PSL z którego listy startowała przegrana kontrkandydatka na Wójta w Gminie Puławy. Czy zawiedziona z powodu porażki jako radna w powiecie nie wpływa obecnie na decycje podejmowane przez wydziały Powiatu?

Kolejne posunięcia PINB pokażą?

Przecież gdyby PINB oraz ww wspomniana radna powiatu/Sekretarz Stanu w randze Ministra kierowali się faktycznie dobrem mieszkańców Gminy Puławy zrobili by wszystko by porozumieć się z Urzędem Gminy i oddać świetlicę mieszkańcom.

Zastanówmy się więc dla czyjego dobra działają.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!