niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Szpital w Puławach na diecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2013, 17:44

O 60 zmniejszyła się liczba łóżek w szpitalu specjalistycznym. To wynik wprowadzonego zarządzenia, k
O 60 zmniejszyła się liczba łóżek w szpitalu specjalistycznym. To wynik wprowadzonego zarządzenia, k

Największe cięcia przeprowadzono na oddziale dziecięcym. – To działania porządkujące i racjonalizujące. Nie jest to nic specjalnego, wyjątkowego i niezwykłego – wyjaśnia dyrekcja placówki.

– Od 2009 roku prowadzimy analizy wykorzystania poziomu łóżek. Są oddziały, gdzie poziom wykorzystania łóżek plasuje się na poziomie ok. 30 procent. W związku z tym, nie ma takiej potrzeby, żeby stały pustostany – tłumaczy Jolanta Herda, dyrektor SPZOZ w Puławach.

W poniedziałek dyrekcja szpitala spotkała się z przedstawicielami związków zawodowych. – Dyrekcja poinformował nas dla przykładu, że jest 80% wykorzystania łóżek na oddziale wewnętrznym. Ale ciągle zdarzają się takie sytuacja, że nasi pacjenci, zanim trafią na salę, czekają na korytarzu – mówi Lidia Twardowska, szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu w Puławach.

Wprowadzone zmiany związane są również z dostosowaniem sal do rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakie muszą spełniać pomieszczenia, w których przebywają chorzy. – Kolejna rzecz to oddziały dziecięce. Wiemy, że dla komfortu i dla dobrego poziomu leczenia, niezwykle ważna jest obecność rodzica. Część niewykorzystanych łóżek chcemy przekwalifikować na łóżka hotelowe dla matek.

Czy likwidacja ilości łóżek związana jest z poszukiwaniem oszczędności w związku z wprowadzeniem podwyżek dla personelu? – Absolutnie nie. Nikogo nie zamierzamy zwalniać z tego powodu, że jest mniejsza ilość łóżek – dodaje Herda.

Jak się dowiadujemy, same pielęgniarki zgłaszają chęć zmiany miejsca pracy. Niektóre z początkiem lutego będą pracować w Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Partyzantów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!