piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Szpital w Puławach zdobył miliony na inwestycje

  Edytuj ten wpis
Autor: (greg)

Zdjęcia rentgenowskie w formie cyfrowej, nowoczesna aparatura medyczna, rejestracja do lekarza przez Internet. Między innymi na te cele puławski szpital otrzymał 5,5 mln zł unijnego dofinansowania.

800 tys. zł dało puławskie starostwo. To jedna z największych inwestycji w szpitalu od momentu jego powstania.

Do informatyzacji szpitala w Puławach dyrekcja placówki przymierzała się od dawna. Przeszkodą był jednak brak funduszy. Dzięki projektowi, który przygotował szpital, placówka znalazła się w gronie dwudziestu, które ostatecznie otrzymają dofinansowanie.

Pieniądze zostaną przeznaczone na infrastrukturę sieciową (okablowanie) i zakup sprzętu komputerowego. To spowoduje, że możliwa będzie m.in. rejestracja do lekarza przez Internet, a przepływ informacji między oddziałami a poradniami będzie szybszy. Ułatwi to również konsultowanie wyników badań
ze specjalistami nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

W ramach projektu zakupiona zostanie również nowoczesna aparatura medyczna. Blok operacyjny otrzyma tzw. nóż harmoniczny i ramię C, które umożliwią przeprowadzanie precyzyjnych operacji i zmniejszą zapotrzebowanie na krew. Zabiegi wykonywane z użyciem takiego noża są mniej bolesne dla pacjenta.

Szpital w Puławach otrzyma tzw. komorę laminarną ze stałym przepływem, wykorzystywaną w leczeniu pacjentów poddawanych chemioterapii w Poradni Onkologicznej. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w grudniu 2011.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!