niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Szykuje się remont drogi łączącej powiat puławski z lubartowskim

Dodano: 7 czerwca 2015, 10:00
Autor: rs

 - W tym roku zaprojektujemy cały odcinek drogi od Żyrzyna do granicy z powiatem lubartowskim - mówią drogowcy
- W tym roku zaprojektujemy cały odcinek drogi od Żyrzyna do granicy z powiatem lubartowskim - mówią drogowcy

Władze powiatu puławskiego liczą na otrzymanie dofinansowania na przebudowę drogi Żyrzyn-Baranów-Michów. Obecnie trwa projektowanie jej puławskiego odcinka o długości około 10 kilometrów.

Droga z Żyrzyna do Baranowa i dalej do granicy powiatu od lat wymaga pilnego remontu. Dotychczas wykonano jedynie bieżące naprawy polegające na zalepianiu największych dziur. Nowa nawierzchnia pojawiła się jedynie na kilku kilometrach przed Baranowem. Jest jednak szansa na to, że już w przyszłym roku nowy asfalt pokryje większość tej trasy. 

– W tym roku zaprojektujemy cały odcinek drogi od Żyrzyna do granicy z powiatem lubartowskim. Chcemy, żeby jego przebudowa rozpoczęła się w przyszłym. Liczymy na pozyskanie 85-procentowego dofinansowania w ramach tak zwanego megaprojektu, w którym uczestniczymy wspólnie z innymi gminami naszego województwa – mówi Maciej Żurawiecki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach.

Megaprojekt drogowy to wspólna inicjatywa kilkunastu powiatów naszego województwa, które wspólnie ubiegają się o środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki temu nie muszą ze sobą rywalizować i mają większe szanse na otrzymanie pieniędzy. O tym ile z nich trafi do poszczególnych powiatów zdecyduje marszałek województwa.

Zgodnie z planem PZD, generalny remont około 10 kilometrów drogi łączącej powiat puławski z lubartowskim miałby się zakończyć za dwa lata.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 listopada 2017 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekamy, czekamy i 2018 rok witamy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!