piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Tajna lista prezesów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2006, 21:46
Autor: (mag)

Rozpoczął się wyścig do fotela prezesa największej lubelskiej spółki, notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rada nadzorcza Zakładów Azotowych „Puławy” zna już nazwiska kandydatów na stanowisko prezesa. Zna, ale nie powie. Skąd taka tajemniczość giełdowej spółki, która o każdym znaczącym wydarzeniu informuje w komunikatach? – Niektórzy kandydaci zastrzegli sobie anonimowość.

Dlatego rada uznała, że nie będzie ujawniać żadnego z nich – tłumaczy Marek Sieprawski, rzecznik Zakładów Azotowych. – Prawo nakazuje nam podać w raporcie nazwisko wybranego prezesa, ale informacja o kandydatach to raczej kwestia dobrego obyczaju.
Nieoficjalnie mówi się o czterech kandydatach: Mirosławie Malinowskim, Krystynie Murat, Marcinie Buczkowskim i Zenonie Gruszeckim. Wszyscy byli, lub są, związani z puławską spółką. Mirosław Malinowski był prezesem ZA do 2002 roku. Krystyna Murat zasiadała w tym czasie w radzie nadzorczej spółki. Zenon Gruszecki był członkiem zarządu podczas rządów prezesa Zygmunta Kwiatkowskiego. Marcin Buczkowski, który obecnie pełni obowiązki prezesa ZA, pracował wcześniej w Nafcie Polskiej.
Gazeta „Parkiet” donosi
o 7 kandydatach, ale wymienia nazwiska tylko czterech wspomnianych wyżej. Żaden z nich nie potwierdził tego oficjalnie. – To są wszystko tylko spekulacje. Mogę jedynie potwierdzić,
że chętnych jest kilku – ucina Sieprawski.
Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się 28 marca. Prawdopodobnie tego samego dnia zapadnie decyzja o wyborze prezesa.
W styczniu zmieniła się rada nadzorcza spółki, która 14 lutego odwołała ze stanowiska prezesa Zygmunta Kwiatkowskiego (zarządzał spółką od 2002 roku) i rozpisała konkurs na nowego prezesa. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu jego obowiązki przejął dotychczasowy członek zarządu – Marcin Buczkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!