Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 maja 2012 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Tak będzie wyglądać nowa szkoła w Kazimierzu Dolnym

0 8 A A
Tak będzie wyglądać nowa szkoła w Kazimierzu (Wizualizacja)
Tak będzie wyglądać nowa szkoła w Kazimierzu (Wizualizacja)

Katowicka firma Archistudio wygrała w rozstrzygniętym dzisiaj w Warszawie konkursie na najlepszą koncepcję szkoły w Kazimierzu Dolnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycja architektów z Górnego Śląska była jedną z 35 zakwalifikowanych do finału. – Cechuje się wysoką funkcjonalnością. Wszystkie część składowe zespołu szkół znalazłyby się pod jednym dachem – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego.

Na początku grudnia ubiegłego roku gmina ogłosiła konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej nowego budynku. W szranki stanęło 98 firm projektowych. Zgodnie z zasadami konkursu w nowych budynkach miały znaleźć siedzibę podstawówka i gimnazjum. Projektant musiał uwzględnić obiekty sportowe, w tym salę gimnastyczną i 25-metrowy basen.

Do ścisłego finału zakwalifikowano 35 oferentów, najlepszy pomysł należał do katowiczan. Ich koncepcja nawiązuje architektonicznie do bryły budynku, którego jedno ze skrzydeł zburzył ubiegłoroczny wybuch gazu. – Forma wpisuje się w krajobraz, ale wnętrze jest już całkowicie nowoczesne i funkcjonalne. Bez porównania do tego, co oferował stary gmach Zespołu Szkół. Myślę, że w ocenie jury zadecydowały walory użytkowe. W jednym kompleksie znalazłyby się podstawówka i gimnazjum. Propozycje były bardzo różne, niektóre naprawdę odważne. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, dokonali go przecież specjaliści najwyższej klasy – mówi Dunia.

– Krótko mówią mamy dwa w jednym. Funkcjonalność a jednocześnie wszystko na swoim miejscu. Tylko jedna koncepcja miała taką ofertę. A były one różne, nawet awangardowe z bieżnią lekkoatletyczną w środku budynku – mówi Jerzy Arbuz, dyrektor GZSz. w Kazimierzu Dolnym.
Jeśli katowicka propozycja doczeka się realizacji stara siedziba szkoły zostanie rozebrana w całości. Po rozebraniu wschodniego skrzydła okazało się, że pozostała część jest w dużo gorszym stanie niż wcześniej przypuszczano. – Budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Jego remont byłby niezwykle kosztowny. Praktycznie nie ma fundamentów ani wieńców stropowych. Dach i stolarka kwalifikuje się do wymiany. Budowa będzie tańsza od remontu – mówi Dunia.

Nowa szkoła będzie mieć w końcu nie tylko salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia ale również pływalnię. Sportowy kompleks powstanie na sąsiadującym z ul. Szkolną zielonym parkingu. W miejscu w którym w poniedziałek rozpocznie funkcjonowanie modułowa szkoła kontenerowa – nowa tymczasowa siedziba Gminnego Zespołu Szkół. – Jeśli nie będzie odwołań od wyboru komisji będziemy mogli zamówić projekt, a później po zebraniu środków, przystąpić do realizacji – wyjaśnia Dunia.

Szacunkowy koszt budowy to 23 mln zł. Ponad 80 procent tej kwoty wyłoży budżet państwa. Budynek Gminnego Zespołu Szkół ma powstać do sierpnia 2014 roku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koko koko / 10 maja 2012 o 13:38
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1336638669' post='628968']
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
[/quote]

A co tu niby jest nowoczesnego???
Że pasuje jak pięść do nosa to nie znaczy że z powodu "nadmiernej nowoczesności" :-)))))
To zwykły tępy gniot bez żadnego pomysłu i polotu!
Po co było organizować ten konkurs kiedy takiego knota zaprojektowałby
bez wysiłku pierwszy lepszy losowo wybrany technik budowlany wybrany w przetargu za najniższą cenę!
Ten konkurs to wstyd i kompromitacja Stowarzyszenia Architektów Polskich
jako organizatora odpowiedzialnego za jego poziom artystyczny i merytoryczny!
Zamiast wybierać byle co lepiej było unieważnić konkurs, który najwyraźniej żle
przygotowano skoro jego wynik niczym nie odbiega od powiatowej średniej przetargowej!
A gdzie tu Magia, gdzie Klimat, gdzie tu Sztuka, gdzie tu Kazimierz????
Wstyd architekci, wstyd!!!!
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1336638669' post='628968']
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
[/quote]

A co tu niby jest nowoczesnego???
Że pasuje jak pięść do nosa to nie znaczy że z powodu "nadmiernej nowoczesności" :-)))))
To zwykły tępy gniot bez żadnego pomysłu i polotu!
Po co było organizować ten konkurs kiedy takiego knota zaprojektowałby <... rozwiń
Avatar
DDD / 10 maja 2012 o 10:44
<strong><a href="http://www.cheapjordansjordan.com">Jordan Retro 13</a></strong> will get quality assurance, <strong><a href="http://www.cheapjordans-forsales.com">air jordan for sale</a></strong> features with a high quality and stylish appearance, all the <strong><a href="http://www.cheap-nikeairjordan.com">Nike Air Jordan shoes</a></strong> shoes supplied in our online store enjoy a good reputation all over the world,New design air sport shoes <strong><a href="http://www.airjordans10.com">Jordan Concord 11</a></strong> in our shop with high quality and provide free shipping <strong><a href="http://www.cheap-jordanshoess.com">cheap air jordans shoes</a></strong>.You can't miss the chance to have one.
<strong><a href="http://www.cheapjordansjordan.com">Jordan Retro 13</a></strong> will get quality assurance, <strong><a href="http://www.cheapjordans-forsales.com">air jordan for sale</a></strong> features with a high quality and stylish appearance, all the <strong><a href="http://www.cheap-nikeairjordan.com">Nike Air Jordan shoes</a></strong> shoes supplied in our online store enjoy a good reputation all over the world,New design air sport ... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 10 maja 2012 o 10:31
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
Avatar
tomek / 9 maja 2012 o 23:28
[quote name='Marahunkdfthsr' timestamp='1336590136' post='628838']
Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
[/quote]

Może przydałoby się trochę kultury i szacunku? Dlaczego od razu kogoś obrażasz nie mając podstawowych informacji? Środkowa część nie zostanie rozebrana, bo tak było w warunkach konkursu. Rozebrane zostaną oba skrzydła. Jeśli już masz nazywać kogoć głąbem to tego, który napisał ten artykuł, bo się nie przygotował. Jak widać na wizualizacji środkowa część nie jest nowa. Pan, który pisał ten artykuł powinien najpierw sprawdzić założenia konkursu.
[quote name='Marahunkdfthsr' timestamp='1336590136' post='628838']
Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
[/quote]

Może przydałoby się trochę kultury i szacunku? Dlaczego od razu kogoś obrażasz nie mając podstawowych informacji? Środkowa część nie zostanie rozebrana, bo tak było w warunkach konkursu. Rozebrane zostaną oba skrzydła. Jeśli już masz nazywać kogoć głąbem to tego, który napisał ten artykuł, bo się nie przygotował. Jak w... rozwiń
Avatar
koko koko projekt spoko / 9 maja 2012 o 23:04
Ale tandeta!!!!! Wyglada jak żałośnie nieudolna nadbudowa
celowo dewastujaca obecny normalny i całkiem przyzwoity budynek.
To w ogóle nie jest architektura, bo architektura jest sztuką
a to jest prymitywne pseudonowoczesne budownictwo na poziomie zawodówki!
Bez krztyny gustu, bez żadnego pomysłu a raczej na podstawie beznadziejnie
głupiego pomysłu, bez proporcji, bez smaku, bez sensu!
Co te dzieciaki zawiniły że bedą miały takiego gargamela za szkołę?!
Chyba że to tylko głupi żart a jutro pokażą prawdziwy projekt?!
Ale tandeta!!!!! Wyglada jak żałośnie nieudolna nadbudowa
celowo dewastujaca obecny normalny i całkiem przyzwoity budynek.
To w ogóle nie jest architektura, bo architektura jest sztuką
a to jest prymitywne pseudonowoczesne budownictwo na poziomie zawodówki!
Bez krztyny gustu, bez żadnego pomysłu a raczej na podstawie beznadziejnie
głupiego pomysłu, bez proporcji, bez smaku, bez sensu!
Co te dzieciaki zawiniły że bedą miały takiego gargamela za szkołę?!
Chyba że to ... rozwiń
Avatar
Marahunkdfthsr / 9 maja 2012 o 21:02
[quote name='bob' timestamp='1336579776' post='628775']
ogólnie fajny projekt, ale nie podoba mi sie ten łącznik zasłaniający starą zabytkową część
[/quote]

Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
Avatar
zyzio / 9 maja 2012 o 20:27
Już kilka lat temu architekt Kurzawinski wykonał grafikę symulację, ze szklaną piramidą na Rynku przy studni. Wzorując się piramidą na dziedzińcu Luwru w Paryżu.
Avatar
bob / 9 maja 2012 o 18:09
ogólnie fajny projekt, ale nie podoba mi sie ten łącznik zasłaniający starą zabytkową część
Avatar
koko koko / 10 maja 2012 o 13:38
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1336638669' post='628968']
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
[/quote]

A co tu niby jest nowoczesnego???
Że pasuje jak pięść do nosa to nie znaczy że z powodu "nadmiernej nowoczesności" :-)))))
To zwykły tępy gniot bez żadnego pomysłu i polotu!
Po co było organizować ten konkurs kiedy takiego knota zaprojektowałby
bez wysiłku pierwszy lepszy losowo wybrany technik budowlany wybrany w przetargu za najniższą cenę!
Ten konkurs to wstyd i kompromitacja Stowarzyszenia Architektów Polskich
jako organizatora odpowiedzialnego za jego poziom artystyczny i merytoryczny!
Zamiast wybierać byle co lepiej było unieważnić konkurs, który najwyraźniej żle
przygotowano skoro jego wynik niczym nie odbiega od powiatowej średniej przetargowej!
A gdzie tu Magia, gdzie Klimat, gdzie tu Sztuka, gdzie tu Kazimierz????
Wstyd architekci, wstyd!!!!
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1336638669' post='628968']
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
[/quote]

A co tu niby jest nowoczesnego???
Że pasuje jak pięść do nosa to nie znaczy że z powodu "nadmiernej nowoczesności" :-)))))
To zwykły tępy gniot bez żadnego pomysłu i polotu!
Po co było organizować ten konkurs kiedy takiego knota zaprojektowałby <... rozwiń
Avatar
DDD / 10 maja 2012 o 10:44
<strong><a href="http://www.cheapjordansjordan.com">Jordan Retro 13</a></strong> will get quality assurance, <strong><a href="http://www.cheapjordans-forsales.com">air jordan for sale</a></strong> features with a high quality and stylish appearance, all the <strong><a href="http://www.cheap-nikeairjordan.com">Nike Air Jordan shoes</a></strong> shoes supplied in our online store enjoy a good reputation all over the world,New design air sport shoes <strong><a href="http://www.airjordans10.com">Jordan Concord 11</a></strong> in our shop with high quality and provide free shipping <strong><a href="http://www.cheap-jordanshoess.com">cheap air jordans shoes</a></strong>.You can't miss the chance to have one.
<strong><a href="http://www.cheapjordansjordan.com">Jordan Retro 13</a></strong> will get quality assurance, <strong><a href="http://www.cheapjordans-forsales.com">air jordan for sale</a></strong> features with a high quality and stylish appearance, all the <strong><a href="http://www.cheap-nikeairjordan.com">Nike Air Jordan shoes</a></strong> shoes supplied in our online store enjoy a good reputation all over the world,New design air sport ... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 10 maja 2012 o 10:31
Łącznik mogli sobie darować, ogólnie projekt zbyt nowoczesny jak na Kazimierz. Zresztą to tylko wizka gotowy projekt może jeszcze ulec zmianie.
Avatar
tomek / 9 maja 2012 o 23:28
[quote name='Marahunkdfthsr' timestamp='1336590136' post='628838']
Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
[/quote]

Może przydałoby się trochę kultury i szacunku? Dlaczego od razu kogoś obrażasz nie mając podstawowych informacji? Środkowa część nie zostanie rozebrana, bo tak było w warunkach konkursu. Rozebrane zostaną oba skrzydła. Jeśli już masz nazywać kogoć głąbem to tego, który napisał ten artykuł, bo się nie przygotował. Jak widać na wizualizacji środkowa część nie jest nowa. Pan, który pisał ten artykuł powinien najpierw sprawdzić założenia konkursu.
[quote name='Marahunkdfthsr' timestamp='1336590136' post='628838']
Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
[/quote]

Może przydałoby się trochę kultury i szacunku? Dlaczego od razu kogoś obrażasz nie mając podstawowych informacji? Środkowa część nie zostanie rozebrana, bo tak było w warunkach konkursu. Rozebrane zostaną oba skrzydła. Jeśli już masz nazywać kogoć głąbem to tego, który napisał ten artykuł, bo się nie przygotował. Jak w... rozwiń
Avatar
koko koko projekt spoko / 9 maja 2012 o 23:04
Ale tandeta!!!!! Wyglada jak żałośnie nieudolna nadbudowa
celowo dewastujaca obecny normalny i całkiem przyzwoity budynek.
To w ogóle nie jest architektura, bo architektura jest sztuką
a to jest prymitywne pseudonowoczesne budownictwo na poziomie zawodówki!
Bez krztyny gustu, bez żadnego pomysłu a raczej na podstawie beznadziejnie
głupiego pomysłu, bez proporcji, bez smaku, bez sensu!
Co te dzieciaki zawiniły że bedą miały takiego gargamela za szkołę?!
Chyba że to tylko głupi żart a jutro pokażą prawdziwy projekt?!
Ale tandeta!!!!! Wyglada jak żałośnie nieudolna nadbudowa
celowo dewastujaca obecny normalny i całkiem przyzwoity budynek.
To w ogóle nie jest architektura, bo architektura jest sztuką
a to jest prymitywne pseudonowoczesne budownictwo na poziomie zawodówki!
Bez krztyny gustu, bez żadnego pomysłu a raczej na podstawie beznadziejnie
głupiego pomysłu, bez proporcji, bez smaku, bez sensu!
Co te dzieciaki zawiniły że bedą miały takiego gargamela za szkołę?!
Chyba że to ... rozwiń
Avatar
Marahunkdfthsr / 9 maja 2012 o 21:02
[quote name='bob' timestamp='1336579776' post='628775']
ogólnie fajny projekt, ale nie podoba mi sie ten łącznik zasłaniający starą zabytkową część
[/quote]

Jaką zabytkową cześć głąbie ??? Nie umiesz czytać ??????????????????? Całość zostanie rozebrana !
Avatar
zyzio / 9 maja 2012 o 20:27
Już kilka lat temu architekt Kurzawinski wykonał grafikę symulację, ze szklaną piramidą na Rynku przy studni. Wzorując się piramidą na dziedzińcu Luwru w Paryżu.
Avatar
bob / 9 maja 2012 o 18:09
ogólnie fajny projekt, ale nie podoba mi sie ten łącznik zasłaniający starą zabytkową część

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra