piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Tak się zdobywa głosy na projekty budżetu obywatelskiego. W grę wchodzą spore pieniądze

Dodano: 13 września 2015, 15:31

Niektórzy po prostu składają wniosek i liczą na to, że ludzie sami na niego zagłosują. Inni zaczynają prawdziwą kampanię wyborczą. W Puławach trwa walka o głosy na projekty budżetu obywatelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Według wnioskodawców ważna jest już m.in. liczba zebranych pod danym wnioskiem podpisów. – Jeżeli lista osób, która podpisała się pod danym wnioskiem jest dłuższa, niż wymagano, to też jest pewien sygnał – przekonuje Urszula Pielacka-Chodoła, która pracuje na rzecz poparcia remontu przychodni przy ul. Centralnej.

Jak mówi, w lobbowaniu na rzecz tej inwestycji uczestniczy wiele osób, głównie pracownicy przychodni. – Rozdajemy ulotki, staramy się informować pacjentów. Ponadto każdy z nas ma swoje grono znajomych, przyjaciół. Ostatnio uruchomiliśmy także stronę na Facebooku. Będziemy walczyć do końca – dodaje.

Podejście do promowania własnych wniosków jest również coraz bardziej profesjonalne. Jedną z najciekawszych kampanii prowadzi grupa młodych osób związanych ze skateparkiem. Ich celem jest uzyskanie poparcia dla wniosku o jego remont. Podczas jednego z ostatnich miejskich spotkań ws. budżetu obywatelskiego Mateusz Lenartowicz przedstawił prezentację okraszoną zdjęciami oraz konkretnymi informacjami o zaletach remontu skateparku. Po prezentacji został do samego końca, mimo, że na sali były głównie osoby starsze, by rozdać wszystkim przygotowane wcześniej ulotki.

– Tych ulotek mamy trzy tysiące, a na dwa dni przed wyborami na mieście rozkleimy plakaty. W ramach kampanii 30 sierpnia zorganizowaliśmy przed urzędem miasta zawody deskorolkowe. Rozdajemy gadżety, mamy także wydarzenie na Facebooku, które polubiło już 1,5 tys. osób – mówi Lenartowicz.

Nie śpią także nauczyciele i rodzice uczniów. Dla przykładu ci związani ze Szkołą Podstawową nr 6 przygotowali już specjalne ogłoszenia. – Rozwiesimy je przy blokach, na klatkach schodowych, przy sklepach. W ubiegłym roku niestety przegraliśmy, ale teraz liczymy na zwycięstwo – mówi Agnieszka Pasternak, która stara się o zakup wyposażenia (m.in. nowych komputerów, a nawet mikroskopu elektronowego) do „szóstki”.

W grę wchodzą spore pieniądze. Każdy rejon może liczyć na 350 tysięcy złotych, a zwycięski projekt ogólnomiejski otrzyma 600 tysięcy. Która inwestycja zwycięży – dowiemy się na przełomie września i października.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 września 2015 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SKATEPARK!
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko SKATE PARK!
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmieszne to jest. 600 tys. na remont przychodni na Centralnej to jak kropla w morzu. Po co pudrować ten olbrzymi budynek?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!