piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Transakcja między spółdzielniami. Gdzie jest 150 tys. zł?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2009, 14:22

Spółdzielnia "Powiśle” w Puławach miała sprzedać Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej sieć telewizyjną za 150 tys. zł. Od ponad roku opłaty od abonentów pobiera już PSM. Tylko, że pieniądze za sprzedaż sieci do "Powiśla” nie dotarły.

Dotarliśmy do dokumentów dotyczących transakcji sprzedaży sieci telewizji kablowej przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Powiśle” do Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W lutym ubiegłego roku rada nadzorcza spółdzielni "Powiśle” zgodziła się sprzedać należącą do niej sieć. Rzeczoznawca wycenił ją w sumie na 150 tysięcy złotych.

Z protokołu tamtego posiedzenia rady nadzorczej wynika, że członkowie mieli wątpliwości odnośnie transakcji. Mówili, że być może lepiej sieć dzierżawić, a nie sprzedawać. Ówczesny prezes SM "Powiśle” Dariusz Gutowski zdołał ich jednak przekonać. Zgodnie z jego słowami pieniądze miały zostać przeznaczone jako rezerwa inwestycyjna na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Tymczasem już od początku 2008 roku Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wysyłała do abonentów telewizji kablowej ze spółdzielni "Powiśle” informacje o tym, że od teraz opłaty należy wnosić właśnie do nich. PSM w piśmie do abonentów powoływała się nawet na umowę kupna-sprzedaży sieci od "Powiśla”. Kłopot w tym, że taka umowa… nigdy nie została podpisana.

- Sytuacja jest bardzo dziwna, bo jeżeli od 1 stycznia 2008 r. mieszkańcy wnoszą opłaty do PSM, to z tej transakcji powinien powstać jakiś dokument. A takiego dokumentu nie ma - dziwi się Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle”. - Obejmując stanowisko zastałem taką sytuację i teraz próbuję ją odkręcić - dodaje.

Czy przedstawiciele obu spółdzielni zapomnieli sfinalizować transakcję sprzedaży sieci? Do Dariusza Gutowskiego nie udało nam się dotrzeć. Wiceprezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi z kolei, że o zapomnieniu nie może być mowy. - Tak się złożyło, że wówczas w "Powiślu” była rewolucja (zmiana władz spółdzielni - red.) i nie za bardzo było z kim rozmawiać. Potem ja byłem na długim zwolnieniu lekarskim - odpowiada Zenon Golmento.

I dlatego jego zdaniem w tej chwili formalnie sieć nie jest jeszcze własnością PSM. Mimo, że pobiera opłaty za korzystanie z telewizji. Tą niezręczność wyjaśnia tym, że w związku ze zmianą prawa gdyby to SM "Powiśle” chciała dalej pobierać opłaty musiałaby się stać odrębnym nadawcą, wystąpić o koncesję na nadawanie programów i negocjować umowy z właścicielami stacji telewizyjnych. Takie uprawnienia posiada już od wielu lat z kolei PSM.

Obaj prezesi zapowiadają, że nietypową sytuację jak najszybciej uporządkują. - Sieć kablowa zostanie przez nas zakupiona, a rury którymi jest poprowadzona będziemy dzierżawić - zapowiada Zenon Golmento.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lol
VIP
michał 23
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lol
lol (2 kwietnia 2009 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cytuję

[color="#A0522D"]"Wiceprezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi z kolei, że o zapomnieniu nie może być mowy. - Tak

się złożyło, że wówczas w "Powiślu” była rewolucja"[/color]

Wspomniana "rewolucja" to [color="#FF0000"]01-07-2008 rok[/color] zdaje się że pół roku to wygląda na jakieś przekręty. Mieszkańcy Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinni uważniej przyjrzeć się działalności swoich prezesów ,tak jak to zrobili w ubiegłym roku mieszkańcy "Powiśla"

To linki do archiwalnych stron związanych z wymienionymi wydarzeniami !! :

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080701/PULAWY/619783283"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...ULAWY/619783283[/url]
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080708/PULAWY/655093206"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...ULAWY/655093206[/url]
Rozwiń
VIP
VIP (29 marca 2009 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A te złodzieje od ksieżyca to chcą i zajumać i słońce. Bo jak to powiedziała kopia wodzy IV Rzeszypospolitej, ,,w polsce też zapanuje ciemność jak na Słowacji, bo tam wprowadzili już euro''.
Rozwiń
michał 23
michał 23 (29 marca 2009 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale przekręty! Tusk głuchy,Pitera ślepa,za żadnego rządu tak nie kradli jak za tego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!