piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Turyści przepłyną koło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2007, 21:54

Na nabrzeżu nie można budować urządzeń cumowniczych - grożą palcem puławscy urzędnicy. I tym samym kazimierski armator nie może przywozić do Puław turystów.

Tych samych, o których Urząd Miasta ciągle usilnie zabiega.

W Puławach w ciągu ostatnich kilku lat powstało piękne nabrzeże z bulwarem nadwiślańskim. W ubiegłym roku z Puław do Kazimierza pływał bocznokołowiec Pomeranka. W tym roku stoi tu jedynie hotel na wodzie. Łódź stoi w miejscu, w którym powstały jedyne urządzenia cumownicze na nabrzeżu. Zbudowano je w momencie remontu nabrzeża.
Stanisław Pieklik od wielu lat wozi swoimi łódkami turystów po Wiśle na wysokości Kazimierza. Teraz postanowił także pływać do Puław. Już w listopadzie ubiegłego roku wysłał do Urzędu Miasta w Puławach pismo z prośbą o wyrażenie zgody na zamontowanie własnych urządzeń cumowniczych dla przystani pasażerskiej na nabrzeżu Wisły w Puławach. Urzędnicy odpisali mu jednak, że miasto jedynie użycza teren od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i od jego zgody uzależnia możliwość inwestycji. Wiceprezydent miasta Ewa Wójcik w piśmie do armatora jednocześnie zapewnia, że "gmina miasto Puławy jest zainteresowana funkcjonowaniem żeglugi pasażerskiej na trasie Puławy-Kazimierz Dolny”.
Puławski oddział RZGW w styczniu pozytywnie ustosunkował się do prośby Stanisław Pieklika. Problemy pojawiły się jednak w samym Urzędzie Miasta, który skonsultował się z projektantem nabrzeża. - Wnioskodawca proponował zbyt daleką ingerencję w umocnienia. A przez najbliższych pięć lat musimy je utrzymać w niezmienionym stanie - twierdzi Adam Gębal, wiceprezydent Puław.
Kazimierski armator uważa, że jego urządzenia cumownicze wcale nie naruszyłyby konstrukcji nabrzeża. - Dwa koła cumownicze trzeba wkopać na głębokość metra. Przecież po zakończeniu budowy wszystko doprowadziłbym do poprzedniego stanu - dziwi się Stanisław Pieklik.
Ale, niestety, sytuacja może się zmienić dopiero za kilka lat. Wtedy Urząd Miasta będzie kontynuował rozbudowę puławskiego nabrzeża. - I wtedy armator będzie mógł wybrać miejsce na budowę urządzeń cumowniczych dla swojej jednostki - za-
powiada wiceprezydent Gębal.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!