piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Łóżka bąbelkowe, jacuzzi i gejzery wodne. Ponad 1300 uczniów z gminy Nałęczów może korzystać z luksusów basenu Atrium Uzdrowiska Nałęczów.

Wszystko dzięki porozumieniu podpisanemu między dyrekcją uzdrowiska, a władzami miasta.
Pomysł udostępnienia basenu podoba się zarówno uczniom jak i ich rodzicom. - Nasze dzieci w zdecydowanej większości były tam po raz pierwszy w życiu. Uczniowie byli naprawdę zachwyceni. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu - mówi Iwona Góra, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Piotrowicach.
Każdego dnia, od godz. 8 do 10 gimnazjaliści i uczniowie podstawówek prowadzonych przez gminę Nałęczów mogą korzystać z uroków pływalni w Atrium. Rodzice płacą jedynie za dojazd autokarem do Nałęczowa. Urząd Miasta opłaca fizjoterapeutów, którzy pracują z dziećmi podczas ich pobytu w wodzie. Podpowiadają np. jakie ćwiczenia wykonywać, aby zapobiegać wadom postawy. Sam wstęp na basen jest całkowicie bezpłatny.
- To nasz gest w kierunku społeczności lokalnej, z którą chcemy się jeszcze bardziej integrować - mówi Andrzej Kozłowski, zastępca dyrektora Uzdrowiska Nałęczów. - Chcemy dawać coś od siebie nie tylko naszym gościom, ale również mieszkańcom gminy.
W żadnej z nałęczowskich szkół nie ma basenu. Tym bardziej cieszy porozumienie jakie zawarła dyrekcja uzdrowiska z władzami miasteczka. - To duże przedsięwzięcie także z punktu widzenia logistycznego. Codziennie dzieci trzeba zawieźć na basen, a potem odwieźć do szkoły - twierdzi Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa.
A z uroków basenu korzystają nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, którzy opiekują się tutaj swoimi klasami. - Nie tylko wuefiści decydują się na wejście do wody. Nauczyciele religii czy techniki również wskoczyli w stroje kąpielowe - opowiada Iwona Góra.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Shawman
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Shawman
Shawman (16 października 2007 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto by zadać sobie trud i artykuł zilustrować zdjęciem z przybytku, który się opisuje...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!