piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Urząd zapłaci za bezmyślność

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2006, 15:57

Potrzeba było naszej interwencji i sprawy sądowej, żeby puławscy urzędnicy przyznali, że krawężnika nie buduje się w poprzek chodnika.

O tę przeszkodę zahaczył Andrzej Rene. Roztrzaskał monitor komputerowy i sztuczną szczękę. Urząd musi mu teraz zrekompensować szkody.

Andrzej Rene przewrócił się o wystający stopień na chodniku przy ul. Niemcewicza w Puławach. Niósł monitor do naprawy. Zamiast do punktu serwisowego, trafił do szpitala. O rozbity monitor pociął sobie twarz. Jego sztuczna szczęka rozleciała się w drobny mak. Poszkodowany uznał, że za jego szkodę i cierpienie dopowiada zarządca dróg miejskich i podał Urząd Miasta do sądu. Zażądał 5 tysięcy złotych odszkodowania.
Jednak ubezpieczyciel Zarządu Dróg Miejskich odmówił wypłaty pieniędzy, tłumacząc że stopień to naturalny element architektury drogowej. A Rene nie był jedyną ofiarą bezmyślności urzędników. W tym samym miejscu upadały kolejne osoby. Zgłaszały się do naszej redakcji, a odpowiedź dyrektora ZDM za każdym razem była taka sama: winni są przechodnie, a nie zarządca drogi. - Wszyscy zapomnieli o zdrowym rozsądku, dlatego postanowiłem, że się nie poddam - tłumaczy Andrzej Rene.
Dopiero po którymś z kolei naszym artykule, zebrał się zespół urzędników i inżynierów, którzy uznali, że przebudują kilkumetrowy odcinek chodnika. Sprawa Andrzeja Rene trafiła jednak do sądu. Wczoraj przed puławskim sądem odbyła się rozprawa o odszkodowanie. Zarząd Dróg Miejskich od razu zaproponował ugodę. Z żądanych 5 tys. zł, kwotę odszkodowania ustalono ostatecznie na 4 tys. Urząd przyznał się też do błędu. - Usytuowanie progu stwarzało istotne zagrożenie dla pieszych - stwierdził Edgar Sieprawski, radca prawny Urzędu Miasta.
Dyrektor ZDM wciąż jednak utrzymuje, że postępował prawidłowo. - Bezpośrednią winę za upadki ponosiły osoby, które się tam przewracały, bo nie zachowywały należytej ostrożności. Chodnik przebudowaliśmy, bo uznaliśmy, że tak będzie lepiej - stwierdza Wiesław Stolarski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!